PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo z automatyczną skrzynią biegów - doświadczenia



krzysztofj
04-10-2005, 09:15
Ciekawi mnie ilu jest użytkowników Mondeo z automatyczną skrzynią biegów i jakie są Wasze doświadczenia z eksploatacji, bezusterkowych przebiegów, serwisowania, polecanych serwisów, poziomu zadowolenia, itp.
Proszę o krótkie wypowiedzi. Niektóre już znam, przeglądając archiwum.

Rozpocznę od siebie. Na ASB przejechałem już 10 tys. km. Auto łącznie ma 95 tys. przebiegu. Na razie jestem bardzo zadowolony. Żadnych usterek i problemów. Olej czysty, nie czuć spalenizny.

robocord
04-10-2005, 11:26
Ciekawi mnie ilu jest użytkowników Mondeo z automatyczną skrzynią biegów i jakie są Wasze doświadczenia z eksploatacji, bezusterkowych przebiegów, serwisowania, polecanych serwisów, poziomu zadowolenia, itp.
Proszę o krótkie wypowiedzi. Niektóre już znam, przeglądając archiwum.

Rozpocznę od siebie. Na ASB przejechałem już 10 tys. km. Auto łącznie ma 95 tys. przebiegu. Na razie jestem bardzo zadowolony. Żadnych usterek i problemów. Olej czysty, nie czuć spalenizny.

Dbaj, a będzie ci dane się cieszyć długo. Osobiście jak na razie mam b.dobre wrażenia z automatem. Jest po prostu kwintesencją wygody i ergonomii. A co do manualów, też są super ale mam nadzieję że nie zrażę się do automatów bo to jest zupełnie inna liga.

piatek77
04-10-2005, 23:52
a ja mam inne doswadczenie: mryga mi kontrolka O/D i szarpie :wall: i czekam az sie posypie calkowicie wtedy kupie sobie druga skrzynie i bede czekal az zacznie znow mrygac O/D i znow wymienie skrzynie itd a jak juz nazbieram kilka skrzyn ze swiecacym O/D to sprzedam MDO i kupie sobie inne auto z manualem za kase ze sprzedanych automatycznych skrzyn do MDO :zly: Tak wyglada poczatek mojej "przygody" z automatem i nie zycze tego nikomu.

papuszka3
20-10-2005, 15:05
Cóz też cieszyłem się z autoamtu przez rok. Potem autoamt się skończył i teraz ciesze się manualem. Osobiście wole manula ale trudno jest to porównywac bo to zupełnie inne ligi. Kwestia gustu. No i jednak automat pali nieco więcej.

STraits
20-10-2005, 17:09
Pali wiecej, jest mułowaty, nie można zerwać przyczepności przy starcie... i wiele wiecej. Nie mówiąc już o kosztach utrzymania. Zobacz ile wchodzi oleju do skrzyni i ile trzeba go wlać... i ile kosztuje z litr ;)

Global
20-10-2005, 17:53
W poprzednim mondku automat miałem przez 5 miesięcy. Potem zrobiłem na manuala i mi ulżyło.
Krótko mówiąc automat taki jak w mondeo to szajs. :zly:

damga
20-10-2005, 21:00
a ja mam inne doswadczenie: mryga mi kontrolka O/D i szarpie :wall: i czekam az sie posypie calkowicie wtedy kupie sobie druga skrzynie i bede czekal az zacznie znow mrygac O/D i znow wymienie skrzynie itd a jak juz nazbieram kilka skrzyn ze swiecacym O/D to sprzedam MDO i kupie sobie inne auto z manualem za kase ze sprzedanych automatycznych skrzyn do MDO :zly: Tak wyglada poczatek mojej "przygody" z automatem i nie zycze tego nikomu.

Był taki dowcip, co to zajączek pracował i na rowerek sobie uskładał, potem na maluszka, a wilk tylko chlał. A jak kiedyś go Zajączek zobaczył w MK3 X100, to pyta - a skąd miałeś kasę na taki wóz? A wilk na to - sprzedałem butelki

piatek77
21-10-2005, 00:02
Pali wiecej, jest mułowaty, nie można zerwać przyczepności przy starcie... i wiele wiecej. Nie mówiąc już o kosztach utrzymania. Zobacz ile wchodzi oleju do skrzyni i ile trzeba go wlać... i ile kosztuje z litr ;)

Myslalem ze jest to plus ze nie mozna zerwac przyczepnosci przy starcie :jezyk1: Chyba przerobie na manuala i kupie sobie dres wtedy bedze fajnie wygladal w dymie ze spalonych kapci (przy starcie).

STraits
21-10-2005, 00:08
Od tego jest TCS, a nie skrzynia. Zauważ że gdzieś ta moc ucieka w mondeo ze skrzyniami w automacie. Skoro autko ma dużo gorsze parametry porównując obie skrzynie... a co jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia automatów w MDO ? Sprzęgło hydrokinetyczne... czyli coś co ma przenosić moment. W nowej generacji samochodów ze skrzyniami typu Tiptronic czas przyspieszania i elastyczność jest nieporównywalnie większa od tej ze starej generacji skrzyń biegów w które zaopatrzone są m.in. Passaty, Mondeo, etc.

sebekian
21-10-2005, 20:14
A ja tam jeżdze i nie zawracam sobie głowy. Wszystko jest ok, komfort, itp. Fakt pali więcej, no i co, nie macham skrzynią non stop i lewa noga odpoczywa, a na światłach jestem i tak pierwszy.