PDA

Zobacz pełną wersję : 1) Wentylator 2) Dziwne odgłosy Pomocy!!!



Lipa
04-10-2005, 19:18
POZDROWIENIA DLA KLUBOWICZÓW!!!

1.) Mam pytanie, kiedy przekręcam kluczyk w stacyjce, od razu włącza mi się wentylator, gdzie tkwi usterka, jak ją zlokalizować??

2) Kiedy wrzucam dwójkę i jade powoli to z okolicy przedniego koła(lewego) słychać takie dziwne ocieranie, trzeszczenie(napewno nie są to klocki), dzieje się to tylko podczas powolnej jazdy, wiem, że łożysko jest do wymiany, bo podczas jazdy w prawych łukach, pojawia sie takie jakby oceieranie(całkiem inny dzwięk niż to na początku), klubowicze wcześniej stwierdzili, że to łożysko, lecz ja narazie nie mam pieniędzy na zakup takiego jakie polecacie, a na tanich podróbkach się już kiedyś przejechałem. Bardzo proszę o opinie

Z góry dziękuję :bigok:

remik07
04-10-2005, 19:53
ad.1.
może masz włączoną klimatyzację ? , jeśli tak,to jest to objaw najzupełniej normalny
ad.2.
trudno cokolwiek dodać - wygląda ewidentnie na łożysko

Diabel
04-10-2005, 19:57
Wentylator chłodnicy ma się rozumieć. Sklejone styki termowyłącznika. Diagnoza na zimnym silniku rozpiąc i sprawdzić wtedy czy się załacza. Co do drugiej opcji chyba nic nie wymyślę jak łożysko to łożysko..

werc
04-10-2005, 20:10
Wentylator chłodnicy ma się rozumieć. Sklejone styki termowyłącznika. Diagnoza na zimnym silniku rozpiąc i sprawdzić wtedy czy się załacza. Co do drugiej opcji chyba nic nie wymyślę jak łożysko to łożysko..

:metal :beer: :bigok: :brawo:

Lipa
04-10-2005, 20:11
A więc myślicie, że to łożysko się dobija?? i zaczyna wydawać ostatnie tchy??

Co do wentylatora, to klime mam na pewno wyłączoną. Jak zdiagnozowac te styki, które to jest połączenie. Mam tam takie dwie kostki. kiedy odłączę jedną i włączę klimę, to żaden wentylator nie chodzi(wiem że przy klimie załączonej musi jeden się kręcić), natomiast kiedy odłączę tę drugą i załączę klimę to jeden wentylator, ten od klimy się załącza. Wiem, że teraz gdy płyn podejdzie do wysokiej temp to się wentylator nie załączy, ale wolę jechać i obserwować wskazania czujnika, niż mi ma cały czas chłodzić.

Proszę poradźcie coś!!! :pad: :pad: :pad:

Diabel
04-10-2005, 20:15
Wsadz do tej rozpiętej wtyczki omomierz w stronę termowyłącznika. Jezeli jest zwarty ( 0 ohm) przy zimnym silniku to oznacza że jest uszkodzony

Lipa
04-10-2005, 20:22
Jutro to zobaczę, bo mam u kolegi przyżąd pomiarowy, chodzi tobie o ten czujnik co jest przy termostacie tak, jutro sprawdzę i sie odezwę. dzięki

Diabel
04-10-2005, 20:30
Etzold pisze że w silniku wysokoprężnym jaki ty posiadasz ( tak wyczytałem) termowyłącznik jest na dole chłodnicy. Ten czujnik o którym wspomniałeś też sprawdz.

werc
04-10-2005, 20:33
Nie wsadzaj tylko podłącz :)) i nie do wtyczki tylko do zacisków z których ją ściągnąłeś :satan: Sorry kolego ja wiem o co chodzi, ale to nie znaczy że wszyscy muszą wiedzieć - staraj sie opisywać w miarę ściśle czynności bo mozna komuś niezamierzenie kuku zrobić :)) nie każdy jest A. Słodowym :rotfl:

Lipa
04-10-2005, 20:36
Ten czujnik, o którym wspominałem9przy termostacie) wymieniałem jakieś 3 miesiące temu, bo też miałem takie same objawy. jutro wszystko dokładnie posprawdzam.

numerek
05-10-2005, 08:41
hmmm z tym ocieraniem to nie zgodzę się z przedmówcami że to łozysko
dlaczego ?
ano dlatego że u mnie wystepuje dokładnie to samo
wymieniłem łozyska, piasty,tarcze,klocki sworznie gumy,łączniki stabi i juz nie ma co wymieniac poza całym autem :)
a ocieranie jak było tak jest 8O
to ocieranie pewnie jest w całym zakresie prędkości ale przy bardzo wolnej jeździe dopiero je słychac
sprawdzalem dziesiątki razy co ociera
smarowalem tuszem wszystkie części obracające się łącznie z drążkami napędowymi i ........... i nic
nie ma przyczyny
wkurza mnie to ale co zrobic .....dałem sobie spokój z poszukiwaniami

oby to było łozysko u ciebie bo jeśli nie to radzę - nie szukaj przyczyny bo cię to będzie kosztowało fortune a ocierać będzie dalej :(

Lipa
05-10-2005, 19:24
Kumpel, mówi, że to napewno nie ociera łożysko, i, że nie mam się tym przejmować, może być coś w odlewie na klocku


Co do wentylatora, to dzisiaj tak jak mi podpowiadaliście, chciałem wszysko pomierzyć, załączam kostkę9tę co wcześniej odłączyłem) i wszystko wróciło do normy 8O 8O 8O . Nie wiem jakim cudem, ale wszystko jest w porządku. jakies czry czy coś

Bardzo dziękuję, za wszelkie sugestie, POZDRAWIAM!!!

dlugimaciek
05-10-2005, 19:32
chyba miałes przysniedziałe styki zdaza sie ( czesto) moze pasowało by posprawdzac inne pierdółki zeby Cie nic NIE zaskoczyło

:pad: :pad: