PDA

Zobacz pełną wersję : Duży schowek przed pasażerem MKII



slay
30-03-2005, 14:24
Pomóżcie, zaciął mi się schowek i nie wiem jak go można otworzyć?
Ciągnę za uchwyt i nic.
Czy istnieje jakiś sposób bez jego niszczenia by otworzyć ten showek?

Pozdrawiam

Truszek
30-03-2005, 14:30
Pomóżcie, zaciął mi się schowek i nie wiem jak go można otworzyć?
Ciągnę za uchwyt i nic.
Czy istnieje jakiś sposób bez jego niszczenia by otworzyć ten showek?

Pozdrawiam

Zamek działa na takiej zasadzie, że są tam 2 bolce po prawej i lewej stronie klamki, które chowają się do zamka jak ciągniesz za klamkę i wyskakują zza "zapadek" w schowku.
Trzeba delikatnie odgiąć drzwiczki schowka od siebie i cienkim śrubokrętem popchnąć te bolce do środka (do osi pionowej zamka) wtedy klapka odskoczy.

Pozdróffka

slay
30-03-2005, 16:07
Dzięki za info.
Sprawdze i dam znać czy sie udało.

Pozdrawiam

Martino69
30-03-2005, 21:41
Yo :bigok: PrzerabiaŁEM ten temat jak kupiłem mondka... zamknięty schowek a klamka w środku schowka :) Kombinerkami ścisnąłem poziome bolce w kształcie trójkątów prostokątnych do siebie i sie otworzył. Po demontażu schowka i wymontowaniu zamka (4śrubki pod kapslami) złożyłem to jeszcze raz wkładając między bolce ...tam gdzie klamka sprężynkę z długopisu he he bo niebyło i wcisnąłem klamkę w dwa zaczepy ... od spodu można je rozgiąć małymi śrubokręcikami na boki i wyjąć klamkę, póżniej ścisnąć ''trójkąty" i schowek otwarty. A póżniej zmontować na spokojnie przy wyjętej kieszeni schowka jak wyżej :P Napisałem troszkę w odwrotnej kolejności ale wymontuj klamkę i po bólu :) Napisz jak rezultaty :)

slay
21-06-2005, 10:46
Cześć!

Nie było mnie przez dłuższy czas i po powrocie zajrzałem do schowka.
I niestety nie udało mi się go otworzyć :wall: Nie mogę dojść do tych bolców.
Ale zauważyłem, że uchwyt ma złamany taki odchodzący w kierunku drzwi pasażera bolec. Wydłubałem go ze środka.
Teraz spróbuje jeszcze raz otworzyć.

A może ktoś ma zdjęcie otwartego schowka bym zobaczył gdzie są te bolce?

Pozdrawiam