PDA

Zobacz pełną wersję : Próba sprawdzenia



sebekian
06-10-2005, 15:47
Hej.
Temat jest taki, mam klime tzn instalacje bo raczej nie działa, brak czynnika na 100%, kiedyś działała. Chciałem ją napełnić koszt w Łodzi ok200-220zł. Na forum było dużo info o tańszej usłudze, dajcie znać jak ktoś taką zna w łodzi. Cały pic polega na tym że za samo sprawdzenie biorą 120zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nie chce ich wywalić jak i tak się okaże że wszystko jest do :ass: . Chciałbym sprawdzić chociaż czy sprężarka się załącza, a co za tym idzie działa sprzęgło. Dioda się świeci ale zero odzewu, spadku obrotów czy jakiegoś innego odgłosu. Myślę tu o jakimś zwarciu na chwile przekaźnika, na 5 sek. żeby tylko zobaczyć czy zaskakuje, reszty i tak nie sprawdze ale może chociaż to. Zawsze pewniej będzie mi jechać jak wyeliminuje chociaż 1 element , mimo iż prowizorycznie. Proszę o pomoc jak to zrobić, dokładnie które styki czy coś w tym stylu lub inne rady, może jest ktoś w łodzi kto nie weźmie kasy tylko za to że mi powie że jest popsuta.

Lowlander
06-10-2005, 16:14
W Milanówku, to zdaje się pod W-wą działa nasz kolega z MKP, Autoklima, mówią, że jest dobry, zrobi ci kompleksowy przegląd i nie naciągnie. Myślę, że warto podjechać te parę kilometrów do fachowca.

qrw003
06-10-2005, 17:10
Bez napelnionego układu nawet dobra sprężarka się nie uruchomi jest czujnik cisnienia w ukladzie który odącza sprężarke :satan: .
Zwieranie przekaznika nic nie da. Podjedż do dobrego machera niech najpierw sprawdzi szczelnośc nabijając powietrzem (nie płacisz za czynnik ) wtedy bedzie wiadomo więcej.

fuel111
06-10-2005, 21:20
Podjedź do Ząbek to za 140 sprawdzenie z nabiciem zrobią. 8O

Oktan
07-10-2005, 08:53
Hej.
Temat jest taki, mam klime tzn instalacje bo raczej nie działa, brak czynnika na 100%, kiedyś działała. Chciałem ją napełnić koszt w Łodzi ok200-220zł. Na forum było dużo info o tańszej usłudze, dajcie znać jak ktoś taką zna w łodzi. Cały pic polega na tym że za samo sprawdzenie biorą 120zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nie chce ich wywalić jak i tak się okaże że wszystko jest do :ass: . Chciałbym sprawdzić chociaż czy sprężarka się załącza, a co za tym idzie działa sprzęgło. Dioda się świeci ale zero odzewu, spadku obrotów czy jakiegoś innego odgłosu. Myślę tu o jakimś zwarciu na chwile przekaźnika, na 5 sek. żeby tylko zobaczyć czy zaskakuje, reszty i tak nie sprawdze ale może chociaż to. Zawsze pewniej będzie mi jechać jak wyeliminuje chociaż 1 element , mimo iż prowizorycznie. Proszę o pomoc jak to zrobić, dokładnie które styki czy coś w tym stylu lub inne rady, może jest ktoś w łodzi kto nie weźmie kasy tylko za to że mi powie że jest popsuta.

odpowiedź poszła na PW

Jakub
07-10-2005, 13:41
Możesz sprężarke podłączyć na krótko i zobaczyć czy działa. maxymalnie 2-3 sekundy .

sebekian
07-10-2005, 15:24
Możesz sprężarke podłączyć na krótko i zobaczyć czy działa. maxymalnie 2-3 sekundy .

a tak dokładniej jak to zrobić ???

4Mic
08-10-2005, 12:52
W MKII wystarczy spiąć kable w kostce od pomiaru ciśnienia w klimie.
Kostka ta jest wpięta w czujnik między leflektorem, a akumulatorem. Jest tam tylko jedna więc nie można się pomylić. I wążne test robimu tylko pare sekund, gdyż w sprężarce nie ma czynnika smarującego, trzeba go wlać przed nabiciem klimy.