PDA

Zobacz pełną wersję : wtryskiwacze w 1.8td MKI 1996



Artek
07-10-2005, 02:04
Witam

Po jakim przebiegu powinno się wymienić końcówki wtryskiwaczy?

Czy coś na ten temat mówi instrukcja obsługi ?



Czy ktoś posiada do odstąpienia instrukcję obsługi do MO MKI 1996 ?

Pozdrawiam

werc
07-10-2005, 08:45
80 tys. km. - przeważnie trochę szybciej :satan:
Instrukcja poszła na maila

Dla werca :bigok:
dla ciebie :beer:

szczerba
07-10-2005, 09:31
Witam

Po jakim przebiegu powinno się wymienić końcówki wtryskiwaczy?

Czy coś na ten temat mówi instrukcja obsługi ?



Czy ktoś posiada do odstąpienia instrukcję obsługi do MO MKI 1996 ?

Pozdrawiam


Instrukcja mówi o 80 kkm, ale praktyka dyktuje inne rozwiązanie. Wtryskiwacze wymienia się wówczas gdy są wadliwe (dają za małe ciśnienie, leją, zawieszają się). Mój 1,8 TD ma na liczniku 110 kkm i wtryski oryginalne, działają bez zarzutu (m.in. zużycie paliwa poniżej 5 l/100km przy spokojnej jeździe).
Dlatego jeśli nic się nie dzieje to zostaw w spokoju wtryskiwacze, jeśli jednak masz zastrzeżenia, sprawdź najpierw ich stan techniczny i dopiero wówczas podejmuj decyzję o ew. wymianie.

Artek
07-10-2005, 10:10
Witam

Dzięki za informacje.
Dzięki za CzI instrukcji do MKI.
Guziczek wcisnąłem jak należy.


Mój ma przebieg ponad 230tys.Ostatnio zaczął głośniej pracować.
Fachowiec podejżewa końcówki wtryskiwaczy i w poniedziałek ma wszystko posprawdzać.Te wtryskiwacze chodzą w tym aucie od nowości,tylko 200 tys.pracowały na angielskim paliwie,a 30tys na naszym.
Próbowałem coś zaradzić po podpowiedziach kolegi FUELA111,dolalem mixolu,troszkę pomogło.Ale to nie jest to co było.Poza tym zauważyłem zwiększenie zużycia paliwa.W poniedziałek powinno się wszystko wyjaśnić.
Nie omieszkam podzielić się informacjami.

Pozdrawiam

waldemarz
07-10-2005, 10:13
Artek instrukcje obslugi mozesz sciagnac TUTAJ (http://s44.yousendit.com/d.aspx?id=1L7AIBGGP6PUM0430PQS2DCX5X) od dawna ja udostepnilem i mozna jeszcze ja zassac przez 2 dni.

Artek
07-10-2005, 10:20
Dzięki Waldemarz właśnie już zassysam.


Pozdrawiam

szczerba
07-10-2005, 10:26
Witam

Dzięki za informacje.
Dzięki za CzI instrukcji do MKI.
Guziczek wcisnąłem jak należy.


Mój ma przebieg ponad 230tys.Ostatnio zaczął głośniej pracować.
Fachowiec podejżewa końcówki wtryskiwaczy.
Próbowałem coś zaradzić po podpowiedziach kolegi FUELA111,dolalem mixolu,troszkę pomogło.Ale to nie jest to co było

Pozdrawiam

Głośniejsza praca wtryskiwaczy to objaw ich chwilowego "wieszania" Spowodowane to jest zanieczyszczeniem iglic poprzez złej jakości paliwo. Mixol w takim przypadku jest półśrodkiem (smaruje, ale nie czyści). Lepiej zastosuj kilka razy dodatek do paliwa czyszczący wtryskiwacze (polecam dodatek kupowany w stacjach Shella ale nie Shell tylko białe opakowanie chyba Carifil po ok 11zł).
Jeśli już wtryskiwacze zostaną zdemontowane (bo tylko tak można je sprawdzić) to bez względu na to czy je założysz spowrotem czy będziesz montował nowe to MUSISZ WYMIENIĆ USZCZELKI. Nie wolno zakładać ponownie starych uszczelek miedzianych (podczas dokręcania dopasowują się do nierówności gniazda i wtryskiwaczy i drugi raz już sie tak samo nie ułożą).

werc
07-10-2005, 10:35
Dobrze gada :metal koszt pokładki miedzianej (uszczelki) 2-4 zł/szt.
Ważne jest położenie względem wtrysku i gniazda (widziałem takich co zkładali odwrotnie :wall: )

P.S. Bogdan znowu masz fajną :jezyk1: fotkę :))

Artek
07-10-2005, 10:37
Ostatnio dolałem środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy.Ale efekt był zerowy podjadę zaraz na stację SHELA i zakupię ten środek.Może do poniedziałku coś się polepszy.Nie omieszkam wspomnieć o uszczelkach jeżeli trafię do speca od diesli.

Pozdrawiam

szczerba
07-10-2005, 10:44
Ostatnio dolałem środek STP do czyszczenia wtryskiwaczy.Ale efekt był zerowy podjadę zaraz na stację SHELA i zakupię ten środek.Może do poniedziałku coś się polepszy.Nie omieszkam wspomnieć o uszczelkach jeżeli trafię do speca od diesli.

Pozdrawiam

Nie spodziewaj się "cudu", tzn wlewasz i cisza! Tak jak zabrudzenie iglic było procesem długotrwałym tak samo do skutecznego oczyszczenia ich potrzebny jest czas (a właściwie kilometry) by znów była cisza. Ja dopiero po kilku wyjeżdżonych zbiornikach miałem ciszę. Teraz tylko raz na 10 zbiorników (tankuję zawsze do pełna, zwykle 30-40 litrów) daję ten dodatek.

szczerba
07-10-2005, 10:45
P.S. Bogdan znowu masz fajną :jezyk1: fotkę :))

Miałem ją w profilu jeszcze przed zlotem, ale ostatnio zaginęła gdzieś w przepastnych głębiach internetu i pojawiła się dopiero dzisiaj.

Artek
10-10-2005, 15:31
Witam

Byłem dziś u speca od diesli z braku czasu sprawdziłem tylko stan wtryskiwaczy,spec stwierdził że wtryskiwacze chodzą jak by były nowe.
CZYLI TO NIE WTRYSKIWACZE.


Następną żecz na co się umówiłem jak znajdę chwilkę czasu to ustawienie zapłonu.



Dam znać

Pozdrawiam

numerek
10-10-2005, 22:23
hmmm czytam ten post i za bardzo nie kumam o co chodzi ?

czy to że jest glosniejszy to jedyny powód twoich poszukiwań usterki ?

chcialem przypomnieć że diesel ma stopień sprężania w granicach 20 atm wiec najmniejszy luz na wale, karbowodach,sworzniach tłokowych bedą słyszalne jakby ktos walił młotkiem w srodku silnika
jesli masz tylko glosniejsza pracę silnika to ja bym nie szukal przyczyny w silniku ale w paliwie
nasze paliwo jakie jest każdy wie
angielskie zapewne posiadalo nieco wiecej "cetanow" i silniczek bzykal
a u nas ......no cóż degradacja bedzie postepowac

jesli nic sie z silnikiem nie dzieje - to naprawde szkoda twojej kasy
tyle od mnie .....

Artek
11-10-2005, 01:30
Głośniejsza praca to jedyny powód.

Wszystko pracuje bez zastrzeżeń.Przyspieszenie bez zmian.Autko bzyka jak się patrzy.Tylko ten dźwięk troszkę głośniejszy.

Wyjeżdżę to paliwo i następne wleję na shelu.
I wtedy zobaczę czy coś się zmieni.

Pozdrawiam

szczerba
15-10-2005, 21:07
Głośniejsza praca to jedyny powód.

Wszystko pracuje bez zastrzeżeń.Przyspieszenie bez zmian.Autko bzyka jak się patrzy.Tylko ten dźwięk troszkę głośniejszy.

Wyjeżdżę to paliwo i następne wleję na shelu.
I wtedy zobaczę czy coś się zmieni.

Pozdrawiam

Na Shellu? Szkoda Twojej kasy. Niestety w tej sieci już nie ma gwarancji na dobrej jakości paliwo (na Autocentrum było opisanych kilka przypadków pogorszenia pracy silników po zatankowaniu paliwa na Shellu. Zatankuj na Neste24 (napewno w Warszawie jest ta sieć). To stacje gdzie NIE MA OBSŁUGI = NIE MA KTO PASKUDZIĆ PALIWA. Oczywiście to duże uproszczenie (bo można już w hurtowni coś paskudnego dodać), ale nie spotkałem się z negatywną opinią na temat jakość ich paliw, za to ceny mają niskie.

Artek
16-10-2005, 16:23
Witam

O.k mam blisko taką stację.Zostalo mi jeszcze ok.20 literków do wyjeżdżenia.już nie pamiętam czy wspominałem ale po sprawdzeniu wtryskiwaczy okazało się że pracują jak by były nowe.



Pozdrawiam