PDA

Zobacz pełną wersję : Problemik z wolnymi obrotami



SKUBI
07-10-2005, 10:44
Mam problem z wolnymi obrotami (MKII 1.8 TD)- po włączeniu klimy obroty soadają i już sie nie podnoszą jak klima nie chodzi wszystko jest ok/ Help :(

waldemarz
07-10-2005, 10:49
A jakie masz obroty nie wlaczajac klimy i potem jak ja wlaczysz.???

SKUBI
07-10-2005, 10:57
Obroty są na 3 kresce obrotomierza a po włączeniu klimay spada poniżej tej kreski o gruość wskazówki.

qrw003
07-10-2005, 11:11
Wydaje mi się ze tak może być. Sprężarka od klimy obciąża ci dodatkowo śilnik i stąd niewielki spadek na wolnych obrotach. Włącz klime i obserwuj na postoju czy w momencie gdy spreżarka się wylączy (po jakims czasie zaczyna pracować pulsacyjnie) to obroty podskoczą do wartości jak bez wlączonej klimatyzacji. Jezeli tak będzei to potwierdzi co napisałem na wstępie :)

waldemarz
07-10-2005, 11:14
Ale co to znaczy 3 kresce, napisz czy masz 900 czy 1000 a po wlaczeniu klimy na ile spadaja, kreski to mi nic nie mowia. Z reszta to jest normalne ze jak silnik chodzi na malych obrotach(czyli na biegu jalowym)i jak sie wlaczy klime to obroty troszke spadna. Przeciez uruchamiasz dodatkowy sprzet ktory tez potrzebuje sily obrotowej.

SKUBI
07-10-2005, 11:25
według mnie 3 kreska to jest 750-800 obrotów .Wydaje mi się że po załączeniu klimy obroty powinny na chwilę siezmniejszyć a później powinny wrócić do stanu pierwotnego?? Ale to mi się tylko tak wydaje.

waldemarz
07-10-2005, 11:38
Moze inni jeszcze sie wypowiedza ale moim zdaniem to jest normalny objaw ze wlaczajac klime na biegu jalowym to obroty lekko spadaja.

Jakub
07-10-2005, 11:53
No niezupelnie - po włączeniu klimy obroty mogą na bardzo krótką chwilę spaść, a później powinny wrócić w okolicę obrotów jałowych lub deczko wyżej (ok 900 - 950). Po włączeniu klimy powinien się uruchomic taki jakiś układzik do podnoszenia obrotow.

WojtasS
08-10-2005, 00:05
U mnie bylo tak ze silnik na wolnych obrotach mial okolo 600obr/min i jak klime wlaczalem to silnik gasl :wall: , normalne ze gasl bo mu spadly obroty za nisko.
Z czasem obroty zwiekszyly sie do okolo700 i jak klime wlaczam to spadaja ciut ciut,ale silnik teraz nie gasnie
U ojca w benzyniaku jest tak jak napisal jakubbi, ze jak klime wlacze to obroty na chwileczke spadaja potem sie podnoasza do ciut wiekszych od normalnych obrotow na biegu jalowym i chyba tak powinno byc, ale nie wiem jak jest w dieslach moze tak ma byc? ja mam podobnie jak Ty SKUBI i sie nie przejmuje. wazne zeby na skrzyzowaniu nie zgasl! :)

pzodrawiam

gorilla666
08-10-2005, 01:00
Zgadzam sie z poprzednikiem--jest dokladnie tak jak napisał(WojtaS) a w dodatku w TD po właczeniu klimy jest problem z wystartowaniem z I biegu nawet jesli w srodku jest sam kierowca!!! natomiast ciekawe jest to iz w bezynie krecac sterem na luzie regulator wolnych podbija obroty na wyzsze a w TD nie,wskazuwka stoi jak wryta!! i moze tu jest pies pogrzebany?

blitz04
08-10-2005, 07:39
Nie mam doświadczeń z klimą w MDO. Natomiast zawarłem swojego czasu bliższą znajomość z Fiatem Cromą 2.0 (to było jakieś HGT-140 KM czy cuś koło tego). Tam po włączeniu klimy obroty biegu jałowego wzrastały z 800 na 1100.