PDA

Zobacz pełną wersję : Śruby z alusów do stalowych ?



Slavol
10-10-2005, 18:41
Skompletowałem właśnie koła z oponami zimowymi do MKIII, 16" - teraz mondek jeździ na alusach a ja się zastanawiam czy śruby do felg aluminiowych miożna zastosować do felg stalowych - a raczej czy jeden komplet śrub obsłuży felgi aluminiowe i stalowe.

krzys-68
10-10-2005, 19:31
Nigdy nie powinien to byc ten sam kpl.

fordziak76
10-10-2005, 19:43
Sruby do felg alu mają większy stożek

mareckis
10-10-2005, 19:49
U mnie pasowały - tzn. sprzedałem alusy i do stalowych felg wykorzystałem śruby które mi pozostały.

Slavol
10-10-2005, 19:55
tak myślę że pasowac to będą - gorzej jak w czasie "pracy" się jakoś wyrobią albo co - teoretycznie do alusów powinny być chyba bardziej miękkie... pewnie na sezon starczą ale potem po zmianie na aluminiowe już sie nadawać nie będą.

krzys-68
10-10-2005, 19:59
potem kupisz nowe alufelgi do wytartych srub.Powinienesz dostac kpl śrub lub nakretek od razu do felg.Tak przynajmniej czynia dobre firmy sprzedajace alufelgi.Tearetycznie odlew jest a alu ten sam,ale to teoria która sie nie sprawdza w praktyce

dlugimaciek
10-10-2005, 20:02
ja mam dwa komplety .
kumplowi po zimie sie wytarły i nie nadawały sie na wiosne do ponownego uzycia

8O

Slavol
10-10-2005, 20:10
potem kupisz nowe alufelgi do wytartych srub.Powinienesz dostac kpl śrub lub nakretek od razu do felg.Tak przynajmniej czynia dobre firmy sprzedajace alufelgi.Tearetycznie odlew jest a alu ten sam,ale to teoria która sie nie sprawdza w praktyce

i tak jest - latem jeżdżę na alusach i tam nakrętki są ale na zimę stwierdziłem że ich szkoda (alusów) - a do używanych felg stalowych nie dają nakrętek niestety :( tak więc pozostaje pewnie zakup śrub do felg stalowych :wall:

krzys-68
10-10-2005, 20:28
potem kupisz nowe alufelgi do wytartych srub.Powinienesz dostac kpl śrub lub nakretek od razu do felg.Tak przynajmniej czynia dobre firmy sprzedajace alufelgi.Tearetycznie odlew jest a alu ten sam,ale to teoria która sie nie sprawdza w praktyce

i tak jest - latem jeżdżę na alusach i tam nakrętki są ale na zimę stwierdziłem że ich szkoda (alusów) - a do używanych felg stalowych nie dają nakrętek niestety :( tak więc pozostaje pewnie zakup śrub do felg stalowych :wall:Nieskromnie stwierdzę ,ze mam kpl orginalnych na zbyciu,reszta na priv :pc:

Slavol
10-10-2005, 20:45
Spoko - dogadałem się z krzys-68 - jednak bedą nakrętki do stalowych.
Dzieki wszystkim :pad:

gbear
11-10-2005, 00:02
Skompletowałem właśnie koła z oponami zimowymi do MKIII, 16" - teraz mondek jeździ na alusach a ja się zastanawiam czy śruby do felg aluminiowych miożna zastosować do felg stalowych - a raczej czy jeden komplet śrub obsłuży felgi aluminiowe i stalowe.

Obsluza ale na krotko (kolo zapasowe). komplet nakretek do stalowek w salonie to koszt okolo 30-40 PLN, wiec tragedii nie ma. Do aluminiowych musialem dokupic jedna i to byl dramat dla mnie - cirka 40 PLN sztuka :wall: :wall: :wall:

nakretki do alusow maja taki ladny aluminiowy pierscien i zdaje sie ze lekko inny kat stozka, wiec na dluzsza mete szkoda.

pzdr :jezyk1:

Slavol
11-10-2005, 09:00
Obsluza ale na krotko (kolo zapasowe). komplet nakretek do stalowek w salonie to koszt okolo 30-40 PLN, wiec tragedii nie ma. Do aluminiowych musialem dokupic jedna i to byl dramat dla mnie - cirka 40 PLN sztuka :wall: :wall: :wall:

nakretki do alusow maja taki ladny aluminiowy pierscien i zdaje sie ze lekko inny kat stozka, wiec na dluzsza mete szkoda.

pzdr :jezyk1:


no..... 30-40 zł za 1 koło - masz rację - na allegro sprzedają w cenie 4zł/szt plus przesyłka, używanki mozna kupić komplet 20szt za 50zł ale te co widziałem wyglądają jakby miały wypadek z młotem pneumatycznym...

konio
11-10-2005, 16:49
Od alusów do stalowych - będą pasowały
Od stalowych do alusów - nie
Od alusów mają szerszy stożek.

krzys-68
11-10-2005, 22:44
Od alusów do stalowych - będą pasowały
Od stalowych do alusów - nie
Od alusów mają szerszy stożek.I materiał i scieralnosc inna,wiec nie pasuja.Jełsui cos jest uniwersalne t nie pasuje do niczego :satan: