PDA

Zobacz pełną wersję : węże od chłodnicy ?/



XDX
13-10-2005, 00:24
panowie
jakie sa wewnętrzne przekroje węży dochodzące do chłodnicy zwłaszcza interesuje mnie dolny. jak ktos ma dobre dane to potrzebuje wymiary wewnętrzne w mm. :pad:

zdzichop
13-10-2005, 17:13
Najprościej trzeba stary zsunąć ,zmierzyć i nalozyć. Coś kombinujesz?
Pewnie bedziesz zakladał z węża ogrodowego ,tylko nie wiesz jaki kupic :)) :))

XDX
13-10-2005, 20:31
tak jest najprościej tylko co zrobic żęby płytn nie uciekał ? :)) :)) :))
a zakładać będe ogrzewanie postojowe na 230V
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67351349 :beer: :banan:

pieciag
13-10-2005, 20:41
Chyba jesteś niepoważny żeby do Mondeo zakładać taki wynalazek :jezyk1:
W ciężarowych kiedyś się montowało się do michy olejowej grzałę i w pewnym stopniu ułatwiało to rozruch, ale podgrzewać wodę? Co ci to da? To, że część chłodnicy ci się zagrzeje nie znaczy że łatwiej ci się zakręci wałem.

XDX
13-10-2005, 20:46
nagrzewa się cały silnik bo woda ma cyrkulację prawa fizyki :))
ciepłaciecz unosi sie do góry i wypiera zimną :))
jak stoi pod firma całą noc to niech się nagrzeje troszkę :satan:

pieciag
13-10-2005, 20:57
nagrzewa się cały silnik bo woda ma cyrkulację prawa fizyki :))
ciepłaciecz unosi sie do góry i wypiera zimną :))
jak stoi pod firma całą noc to niech się nagrzeje troszkę :satan:

Zauważ, że to jest silnik a nie piec CO. Jak chcesz to montuj, ale zanim to zrobisz to przyjrzyj się dobrze rysunkowi na aukcji i pomyśl czy faktycznie ta woda będzie miała prawo wrócić do puntu wyjścia.

A tak dla przestrogi, to kiedyś mój sąsiad też sobie podgrzewał samochód elektryczną grzałką i za pół godziny przyjechali do niego koledzy ze straży pożarnej. :))

XDX
13-10-2005, 21:00
hym ???? :( :( :( :beer: kurde a tak miało być fajnie.
no nic trzeba czekać na Webasto :( :wall: :( :wall:

rc23
13-10-2005, 21:01
Oczywiście że nie wróci bo termostat nie pozwoli :)

Adek
13-10-2005, 21:27
Oczywiście że nie wróci bo termostat nie pozwoli :)

Przyjrzałem się tym zdjęciom oni tam wymyślili jakiś otwór w termostacie ,który niby zapewni cyrkulację ale mimo wszystko ja bym nie montował :wall: . A co zapewni wyłączenie grzałki nie zauważyłem tam żadnego zabezpieczenia przed zagotowaniem płynu przecież 700 W prędzej czy później zagotuje płyn i nie polegał bym na wyłączniku czasowym :beer:

rc23
13-10-2005, 21:37
Oczywiście że nie wróci bo termostat nie pozwoli :)

Przyjrzałem się tym zdjęciom oni tam wymyślili jakiś otwór w termostacie ,który niby zapewni cyrkulację ale mimo wszystko ja bym nie montował :wall: . A co zapewni wyłączenie grzałki nie zauważyłem tam żadnego zabezpieczenia przed zagotowaniem płynu przecież 700 W prędzej czy później zagotuje płyn i nie polegał bym na wyłączniku czasowym :beer:
Dziura w termostacie????? :dres: precz z łapami

Adek
13-10-2005, 21:52
Oczywiście że nie wróci bo termostat nie pozwoli :)

Przyjrzałem się tym zdjęciom oni tam wymyślili jakiś otwór w termostacie ,który niby zapewni cyrkulację ale mimo wszystko ja bym nie montował :wall: . A co zapewni wyłączenie grzałki nie zauważyłem tam żadnego zabezpieczenia przed zagotowaniem płynu przecież 700 W prędzej czy później zagotuje płyn i nie polegał bym na wyłączniku czasowym :beer:
Dziura w termostacie????? :dres: precz z łapami

Dziura może być ale nie w termostacie i nie na drodze :)) :)) :)) .
Nie mów że nie lubisz dziury :)) :)) :beer:

rc23
13-10-2005, 21:56
dziura dobra :satan: ale nie każda :)

waldemarz
14-10-2005, 00:49
XDX niedlugo to bedziesz chcial autko trzymac pod pierzynka aby nie zmarzlo. :)) :)) :)) :))

rc23
14-10-2005, 00:51
będzie blisko :satan: :))

waldemarz
14-10-2005, 00:53
Rc23 a ja myslalem ze dzisiaj to tylko my potzrebujemy porady lekarskiej ale widac ze nie tylko :)) :)) :)) :))

rc23
14-10-2005, 00:54
:hehe: Waldek KAŻDY ma coś co go boli :))

XDX
14-10-2005, 09:37
koledzy !!!!!
ja tylko pytam :pad:
ale kto pyta ten błądzi, bo kto nie pyta to znaczy że wie :))
ale dobra przekonaliście mnie :jezyk1:
a tak nawiasem mówiąc to taki otwór technologiczny w termostacie jest np: w polonezie :)

waldemarz
14-10-2005, 10:46
XDX w poldku to nie tylko tam sa otwory technologiczne, w wiekszosci po kilku latach takie otwory poldek ma na calej karoserii. :)) :)) :))

XDX
14-10-2005, 14:03
kolega waldemarz to ma dzisiaj humor :)) :))
byłem na maratonie w warszawie ale kolegi nie widziałem nigdzie :)) :))
no i tam uszkodzili mi mojego MDO i uciekli z miejsca zdarzenia :getsome: :getsome:
a wracajac do tematu to nic nie będe zakłądał żadnej grzałki jak już to tylko webasto. :metal

waldemarz
14-10-2005, 14:23
kolega waldemarz to ma dzisiaj humor :)) :))
byłem na maratonie w warszawie ale kolegi nie widziałem nigdzie :)) :))
Ja bywam tylko na maratonie piwoszy :beer: :beer: na Polach Mokotowskich co niedziele. :)) :)) :))

rc23
14-10-2005, 23:05
XDX w poldku to nie tylko tam sa otwory technologiczne, w wiekszosci po kilku latach takie otwory poldek ma na calej karoserii. :)) :)) :))
Dlatego wożą folię na siedzeniach po parę miesięcy po zakupie :satan: :)) :))