PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka pod głowicą.



adwokat
13-10-2005, 13:04
Witam.
Czy ktoś wymieniał uszczelke pod głowica ? Dużo jest przy tym roboty ?
Gdzieś mi ubywa płyn z chłodnicy, ale pod samochodem jest sucho, więc myślę, że może uszczelka pod głowicą jest trachnięta, tym bardziej, że samochód nierówno pracuje, ale gdy wyczyszczę świece (są okopcone - czarne, ale suche), to samochód chodzi jak malinka aż do momentu (ok 1-2 tyg) do póki znowu swiece się nie zaświnią i znowu czyszczenie, i tak w koło macieju.
Stąd domyślam się że to uszczelka, ale mogę się mylić.
Więc proszę o wszelkie rady i sugestie.
Pozdrawiam

vMZe
13-10-2005, 13:10
Jak odkręcisz wlew oleju to będzie białawy jeśli woda do oleju się dostaje.

A możesz mieć jak ja - u mnie kapie z okolicy pompy wody, ale zanim doleci do ziemi to zdąży wyschnąć. I też pod autem sucho jest. Obejrzyj dobrze czy gdzieś nie cieknie. Lubi puszczać cybant przy pompie wody

waldemarz
13-10-2005, 13:19
Adwokat z wymiana uszczelki pod glowica to nie jest tak chop siup, poniewaz musisz odrazu dac do "planowania" glowice, wiec troche roboty z tym jest. Ale najpierw to zrob tak jak napisal kolega dobrze poszukaj przyczyny znikania plynu, ale jesli mowisz ze silnik tez nie rowno pracuje wiec moze byc to tez uszczelka.

Nie zawsze jak sie ma uszkodzona uszczelke to plyn dostaje sie do oleju, zalezne jest w jakim miejscu puscila uszczelka, bo do oleju tylko wtedy sie dostanie plyn jak uszczelka pusci przy kanale olejowym.

wahu
13-10-2005, 16:03
planowanie jest potrzebne jak silnik zostal przegrzany, wtedy jest prawdopodobne, ze glowica mogla sie znieksztalcic

zdzichop
13-10-2005, 16:15
Jesli wody ubywa a podejżenie pada na uszczelkę to woda moze dostawać sie do oleju lub wydostawać się na zewnatrz silnika. Innej mozliwości nie ma :metal

crater
13-10-2005, 16:22
zdzichop napisał:

...Innej mozliwości nie ma
A czy przez parowanie korkiem nie ubywa? Bo wydaje mi się to naturalne, że przy jeździe szczególnie dużo po mieście, gdzie temperatura płynu chłodzącego dochodzi blisko do temp. wrzenia, to paruje przez zaworek w korku (zresztą od tego on chyba jest). Jeśli nie mam racji to sprostujcie.

vMZe
13-10-2005, 16:31
planowanie jest potrzebne jak silnik zostal przegrzany, wtedy jest prawdopodobne, ze glowica mogla sie znieksztalcic

A oprócz tego jeśli płyn wpływa do silnika to może wygryźć w głowicy rysy. Dlatego jak już ją zdejmiesz to zwykle planujesz, jak pisał Waldemarz, żeby mieć pewność, że nowa uszczelka po złożeniu będzie prawidłwo działała. Po co 2 razy rozbierać.

waldemarz
13-10-2005, 16:34
planowanie jest potrzebne jak silnik zostal przegrzany, wtedy jest prawdopodobne, ze glowica mogla sie znieksztalcic
Nie tylko jak silnik przegrzejesz, mnie polecial kiedys rozrzad i szlag trafil zawor wydechowy i tez mi splanowali glowice, nawet ze jej wyglad byl jak nowka, kazdy porzadny mechanik ci powie ze przy wymianie uszczelki pod glowica zawsze trzeba ja splanowac, poniewaz zawsze bedzie miala jakies nierownosci.

Adwokat jesli chodzi o twoja usterke to nie dalbym reki uciac ze to wina uszczelki, poniewaz gdyby to byla uszczelka to swiece nie mialbys czarne tylko takie bialawe. Juz jeden z naszych kolegow mial walnieta uszczelke i plyn mu znikal poprostu strzelila mu uszczelka na jednym cylindrze, ale swieca jego byla bardzo taka bialutka.

vMZe
13-10-2005, 16:37
To zapytajmy inaczej - ILE tego płynu ubywa na 15.000 km (czyli pomiędzy przeglądami)? U mnie jest tak, że gdzieś 0,5 - 1 szklanki, czyli powiedzmy około 250 ml. I wiem, że wyciek jest, tylko że do następnego rozrządu musi poczekać. :pad: :pad: :pad: :pad: Bardzo proszę żeby poczekał.

zdzichop
13-10-2005, 16:55
zdzichop napisał:

...Innej mozliwości nie ma
A czy przez parowanie korkiem nie ubywa? Bo wydaje mi się to naturalne, że przy jeździe szczególnie dużo po mieście, gdzie temperatura płynu chłodzącego dochodzi blisko do temp. wrzenia, to paruje przez zaworek w korku (zresztą od tego on chyba jest). Jeśli nie mam racji to sprostujcie.
Ja mialem na myśli tylko ubywanie poprzez uszczelkę. Są jeszcze inne sposoby pomniejszania ilosci plynu, ale to osobna sprawa :metal

adwokat
14-10-2005, 08:32
Wszystko ładnie pięknie, ale tak co tydzień / dwa tygodnie ok litra płynu muszę dolać. Jeżeli chodzi o świece, to czarne są wszystkie. A oleju nie bierze.

waldezk
14-10-2005, 08:42
mi jak padła uszczelka, to waliły kłęby dymu z rury, i śmierdziły spaliny płynem chłodniczym, płyn dostawał sie do cylindra, i palił na 3 gary.
głowica planowałem, a auto raczej przegrzane nie było, przynajmniej przezemnie.

adwokat
14-10-2005, 10:05
więc jeżeli nie uszczelka, to co ?
1. wszystkie świece czarne, auto się dławi
2. świece czyste , auto chodzi idealnie
3. oleju nie bierze
4. płyn chłodniczy ubywa
5. pod autem sucho

numerek
14-10-2005, 10:08
pomalutku .....

zacznijmy od początku
znika płyn chłodniczy tak ?
czy spaliny sa koloru bialego ? czyli zadyma z tyłu ?

w ukladzie chłodzenia jest woda czy płyn chłodniczy ?
to zasadnicze pytanie , bo jesli woda to bedzie biała zadyma , jesli płyn to biały gryzący dym o zapachu kwasu - czyli bardzo agresywny
jesli masz takie objawy to szybko zmieniaj uszczelke

może być jeszcze tak ze płyn nie dostaje się do cylindra ale do kanałów olejowych jak pisali koledzy
w takim przypadku olej bedzie miał kolor kawy z mlekiem a w zbiorniku płynu bedą slady oleju
jesli nie ma to spoko to nie uszczelka

ja bym obstawial chłodnice lub pompe

czarne okopcone swiece wskazują na zbyt bogata mieszankę czyli za dużo paliwka a za malo powietrza
nalezy wyregulowac dawke paliwka bądź zapłon

adwokat
14-10-2005, 13:29
a więc jest tak:
Najprawdopodobniej jest w chłodnicy już woda, gdyż zbankrutował bym, dolewając cały czas płyn, dymek leci ponoć niebieskawy.
wszystko p....ene. Już sam nie wiem co jest. Jeżeli to nie uszczelka, to jak sprawdzić ? Żeby mieć pewność. A jeżeli chodzi o mieszankę, to całkiem możliwe, że jest źle ustawiona, bo paliwska mi chla jak nawiedzony ok 14-15/100 km

adwokat
14-10-2005, 13:31
a co do braku płynu ??????????
chłodnica jest dobra, co może być z pompą ? Jeżeli była by wina pompy, to by z niej ciekło, a tu nic.

STraits
14-10-2005, 13:32
numerek : a mozesz mi powiedzieć jak w zetecu chcesz wyregulować dawke paliwa/powietrza i zapłon ? Bardzo możliwe że źle pracuje lambda albo przepływomierz. To ma główny wpływ na skład mieszanki paliwo-powietrze.