PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja]Problem z navi ktoś pomoże?



jacho
20-02-2010, 21:56
Witam.Pomoże może ktoś.Mam forda mondeo 2005 r z dotykowa navi.nie idzie właczyć nic.na ekranie pisze:caution.cannot load system software.disk typeincorrect.please insert corect system disk.byłem w serwisie i powiedzieli ze nic sie nie da zrobic i trzeba wymienic caly komplet.koszt przeszło 10 tys Sad .podobno jeszcze moze byc zmieniarka w bagażniku zepsuta.ale czy ona ma wplyw?pozdrawiam

adela
20-02-2010, 22:08
Spokojnie Kolego, bo już 3 tematy z tym problemem założyłeś ;)
Poczekaj na odpowiedź...

WojtasS
20-02-2010, 23:49
słuchaj poczytaj posty bo było już o tym. Rozumiem że masz czarny ekran, i tylko ledwo widać ten napis? jak tak to musisz znaleźć software do navi wypalić płytkę włożyć do napędu nawigacji w bagażniku i na włączonym zapłonie/lepiej na silniku poczekać aż się wgra i navi będzie banglać

jacho
21-02-2010, 13:18
Witam.Tak kolego ledwo ten napis widać.To teraz muszę szukaś oprogramowania?Nie wiem gdzie zacząć.Masz może jakiś pomysł gdzie takie oprogramowanie mogę zdobyć?Dzięki za jakiś juz trop.pozdrawiam

Oktan
21-02-2010, 13:53
odbierz mail

jacho
21-02-2010, 15:42
Bardzo dziękuje Oktan.Zaraz ściągam i idę sprawdzić.Dam ci znać jak poszło.Aż nie wierze ze takby to szybko poszło,bo juz tyle sie naszukalem i nadzwonilem,ze brak juz nerwow.pozdrawiam

Dodano po 1 godz. 16 min.:

Byłem sprawdzić.Nie działa.Płyte wciagło,ale nie słychać wogóle zeby chodziła.Może zmieniarka jest zepsuta?Ale to pewnie nie wyswietlałby sie napis po ang.taki jak u gory.A nie wiesz czy pasuje zmieniarka od innej navi,tej nie dotykowej?

WojtasS
21-02-2010, 23:34
hmmm masz włożyć do czytnika nawigacji, a nie do zmieniarki!!! czytnik nawigacji znajdziesz w bagażniku, koło zmieniarki, wygląda jak cd-rom (tylko ze szczeliną zamiast tacki) Jeszcze oczywiście musisz mieć załączoną stacyjkę żeby nawi czytała płytę, a najlepiej odpalone auto

jacho
22-02-2010, 00:21
Kolego,tak też zrobiłem.Mam tylko taki cd-rom.Już sa jakies postepy,bo podswietlił sie ekran na biało i pojawily sie widoczne napisy caution.cannot load system software.disk typeincorrect.please insert corect system disk,a nie tak jak wczesniej ze nic nie bylo widać.Jak wyłacze stacyjke i włacze z powrotem to pojawia sie ładowanie plyty(po ang. load....) i za chwile wskakuje to co u gory cannot.......tak to wyglada jakby nie miala sily ta plyta zaskoczyc?Moze żle nagrałem,ale probowalem na kilku plytach i jak najwolniej.pozdr

Oktan
22-02-2010, 00:24
no to ja nie wiem o co chodzi z tymi update'ami - raz chodzą raz nie :wall: szlag !!

WojtasS - może ty wyślij jacho swój update

WojtasS
22-02-2010, 00:47
ja u siebie nagrywałem dvd - verbatim jak najwolniej i chyba zakańczałem sesje - spróbuj tak...

podaj mejla to wyśle tego update'a co mam u siebie

jacho
22-02-2010, 10:43
Witam. januszmarciniak@vp.pl to mój email.pozdro

jacho
22-02-2010, 22:27
Pomogło Koledzy:)Bardzo Wam dziękuję.Naprawde jestescie dobrzy w tym fachu.Pozdrawiam

WojtasS
22-02-2010, 22:42
to najważniejsze że się udało :)

Oktan
22-02-2010, 23:01
to najważniejsze że się udało :)

dokładnie

zadowolenia z auta

jedros1
23-02-2010, 11:55
Ja to się zastanawiam , kto w tych serwisach robi.....Najlepiej wymienić,zapłacić ogromną kasę i spadać :wall:

jacho
23-02-2010, 14:26
Witam.Dokładnie Kolego,nie wiem za co oni pieniadze biorą w tych serwisach.Radio jest super.Nie wierzyłem,że pojdzie juz zrobic,bo tak mnie straszyli kosztami,że szok,ale dzieki Wam Koledzy sie udało.Dzieki jeszcze raz.Teraz będe szukał mapy do navi,ale to powolutku.Pozdrawiam

mad
23-02-2010, 20:03
kto w tych serwisach robi..
Jak to kto ... 10 tyś peelenów - koszt płytki 2 peeleny zysk i to czysty 9998 ;) byznes ys byznes :kawa: