PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienia klimy w MkIII



psz68
14-10-2005, 18:36
Czy ktoś wie dlaczego przy ustawieniu klimy na "AUTOMAT" wentylator pracuje na beznadziejnie niskich obrotach? Niezależnie od temperatury wewnątrz kabiny dla "Auto" dmuchawa pracuje na niskich obrotach. Muszę przełączać ręcznie na wyższe, no i w tym momencie klima przestaje pracować w "Auto".
Czy to można jakoś zaprogramować? :pad:

fuel111
14-10-2005, 18:59
Nie nie ma takiej opcji. Klima jest w auto zaprogramowana na takie obroty. Możesz mieć brudny filtr powietrza. Jeśli przepływ jest niski możesz mieć takie uczucie, że pracuje beznadziejnie. :metal

gbear
14-10-2005, 23:46
Czy ktoś wie dlaczego przy ustawieniu klimy na "AUTOMAT" wentylator pracuje na beznadziejnie niskich obrotach? Niezależnie od temperatury wewnątrz kabiny dla "Auto" dmuchawa pracuje na niskich obrotach. Muszę przełączać ręcznie na wyższe, no i w tym momencie klima przestaje pracować w "Auto".
Czy to można jakoś zaprogramować? :pad:

1. dawno wymieniales filterek pylkowy? zacznij od tego

2. mozesz miec cos z czujnikami. Normalnie klima na auto pracuje w calym zakresie obrotow, w zaleznosci od temperatury. Przy upale zaczyna na maksa, na obiegu zamknietym, i dopiero jak troche wychlodzi, zmiejsza obroty. jak mam na auto w lecie to dmucha niej wiecej tak, jakbys 2-3 kreski ustawil na sterowaniu recznym.

3. jesli temp wnętrza jest bliska temperaturze ustawionej na sterowniku, wtedy dziala baaardzo wolno, czasem mam wrazenie ze wcale - ale wtedy przelaczam na reczne sterowanie i po klopocie :)

podejrzewam, ze skoro jest sterownik i jakis program, to pewnie mozna cos powalczyc - proponuje podjechac do DOBEGO serwisu klimy albo do ASO i pogadac na poczatku. Ewentualnie jak masz mozliwosc, zobacz innym MDO III jak to pracuje


pzdr

fuel111
15-10-2005, 07:29
W programie nic nie zmienisz. A klima załączy sie na wysokie obroty po zadziałaniu czujnika słońca. Znajduje sie na desce rozdzielczej pod szybą.

psz68
16-10-2005, 22:50
Dzięki za odpowiedzi !!!
Co do ASO, to może ktoś zna jakieś na poziomie w Poznaniu? Mam grata na gwarancji i generalnie niby wszystko jest OK.
A co do ASO, to powiedzieli mi, że ryglowania drzwi w Mondeo nie ma. Na szczęście trafiłem na tę stronę i ryglowanie już działa.
Tak się jeszcze zastanawiam czy są jeszcze jakieś funkcje w MkIII, które można samemu programować (np. sygnalizacja nie włączonych świateł, wyłączenie brzęczyka nie zapiętych pasów, itp. ...)?

gbear
17-10-2005, 09:49
Dzięki za odpowiedzi !!!
Tak się jeszcze zastanawiam czy są jeszcze jakieś funkcje w MkIII, które można samemu programować (np. sygnalizacja nie włączonych świateł, wyłączenie brzęczyka nie zapiętych pasów, itp. ...)?

Brzeczyk pasów mozna wyłączyć, podobnie jak robi się to z ryglowaniem

http://www.fordmondeo.prv.pl/

poszukaj tam w tipsach :)

pzdr

fuel111
17-10-2005, 17:05
Psz68 zajedź do tego serwisu i powiedz, że jak nie maja pojęcia to niech nie pieprzą za przeproszeniem głupot ludziom :zly:

mikruss
18-10-2005, 02:19
W programie nic nie zmienisz. A klima załączy sie na wysokie obroty po zadziałaniu czujnika słońca. Znajduje sie na desce rozdzielczej pod szybą.

Ja nie mam tego czujnika i klima mi się normalnie załącza na wysokie obroty jak jest na auto. Być może się mylę, ale z moich informacji wiem że najważniejszym czujnikiem jest ten przy stacyjce. Reszta jest dodatkami.

navigator
18-10-2005, 10:43
Ja nie mam tego czujnika

...jeżeli go fizycznie nie unicestwiłeś to masz, bo przeca na nim oprata jest funkcja auto.

A co do pytania zasadniczego, to na początek proponuje skorzystanie z funkcji self-diagnostic...opisywanej przez Straits'a w tym abtajlungu zresztą.

:satan: E :satan:

mikruss
18-10-2005, 13:04
Ja nie mam tego czujnika

...jeżeli go fizycznie nie unicestwiłeś to masz, bo przeca na nim oprata jest funkcja auto.


:satan: E :satan:

No właśnie nie mam, ponieważ dokonywałem cudu przerabiania mauala na klimatronika i tego czujnika tam nie ma

fuel111
18-10-2005, 16:14
A to już ingerencja czynnkika ludzkiego :)