PDA

Zobacz pełną wersję : skaczące obroty



Adoros
15-10-2005, 00:44
Mam problem z dieslem MkII 1997.Na luzie gdy chodzi ładnie stopniowo silnik dostaje wibracji i obroty na moment wystrzelają do 3-4000,strasznie kopcąc.
Kiedyś zdarzało to się sporadycznie na światłach przy wciskaniu sprzęgła,teraz coraz częściej,a ostatnio na biegu trochę szarpie i obroty skaczą delikatnie bez dodawania gazu.Samochód kupiłem w lutym,wymieniłem rozrząd.Bardzo proszę o radę !

waldemarz
15-10-2005, 00:57
Moze powinienes jeszcze sprawdzic ustawienie wtryskiwaczy, oraz pompy paliwa, moze za duza dawke paliwa dostaje. Bo mam nadzieje ze rozrzad masz dobrze ustawiony. :metal Bo jesli strasznie kopci jak mowisz to wynika z tego ze dostaje za duzo paliwa lub wtryski ci leja. Oczywiscie biorac pod uwage to ze dobrze ci ustawili rozrzad.

fuel111
15-10-2005, 07:42
A kopci na biało czy czarno? Jak na bialo to leje jak na czarno to dolej jekieś uszlachetniacze do paliwa i zobacz jak nie do wymiany końcówki wtrysków 8O

mariokar
15-10-2005, 09:22
radze nie błądzić . jesteś ze szczecina ,jedż może od razu do gryfina do
"disel servis" tam ci napewno znajdą przyczyne.
Ja ze swoim mondi zjechałem kupe warsztatów wydałem jeszcze większą kupe kasy a i tak nic mi nie pomogli ,dopiero w gryfinie wiedzieli jak sie do niego zabrać i naprawili. Może troche ceny mają duże ale teraz wiem że i tak sie oplaca jechać od razu do dobrych fachowców ,tak w każdym warsztacie zapłacisz osobno i wyjdzie ci więcej ,a i tak nie wiem czy znaj dzieszn kogoś kto zna sie na fordzie .beda zmieniac ci czesc po czesci az moze wreszcie trafią . w gryfinie znajda ci odrazu usterke i nie beda naciągać na zbędne wymiany czesci.
radze nie rób moich błedów bo to sporo kosztuje.
nara.