PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana oleju w automacie



piatek77
15-10-2005, 20:11
W moim automacie olej ma zapach spalenizny i czasami skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, wiec postanowilem zrobic wymiane oleju. Czy ktos juz zmienial sam olej? bo teoretycznie jest to prosta operacja ale wole sie upewnic czy nie ma jakiegos sposobu. I ile dokładnie tego oleju ma tam byc?

STraits
15-10-2005, 20:18
TIS podaje 9,5 litra dla silnika V6 i 8,6 dla silnika ZETEC. Operacja nie jest skomplikowana - żadnych szczególnych wskazówek raczej Ci nie potrzeba.

Global
16-10-2005, 20:39
Jednak całego oleju nie spuścisz :jezyk1: Można co najwyżej trochę go "oczyścić" poprzez normalną wymianę. Ja np. odkręcałem dół skrzynii i czekałem aż zleci, potem uszczelki (nowe!) i lałem do pełna. Dobrze jest jeszcze jak zdejmie się dół wymienić filtr oleju w skrzynii.

Speedo
16-10-2005, 23:03
wymienisz tylko 5-6 l wiecej nie kupuj bo i tak zostanie w konwerterze. Filtr i uszczelka pod miske koniecznie nowe, ORYGINAL bo z podrobkami roznie bywa, szkoda 2x placic. I zastanow sie jaki olej wlac, bo przesadna oszczednosc w tym temacie raczej sie nie oplaca na dluzsza mete, polecam oryginal albo cos z gorniejszej polki, mobil, castrol, elf...

marcin195
27-10-2005, 10:20
Skoro masz olej spalony i mętny - wymiana nic nie pomoże... mam juz 4 auto z automatem, zawsze przez cały czas użytkowania olej był klarowny, pachnący i czysty. Zabrudzenie oleju oznacza że skrzynia jest zużyta - i i tak trzeba ją wyjąć i całą dokładnie sprawdzić!!! NIESTETY NIE JEST TO TANIA ZABAWA, ale wykonanie tej czynności wcześnie (skoro chodzi w trybie awaryjnym) może uchronic od poważniejszych usterek!!!