PDA

Zobacz pełną wersję : Strzela, traci moc..no i gaśnie..Czyli: Zestaw wiosenny:]]]



Rav_tk
01-04-2005, 15:45
Cześć!

Niedawno zakupiłem Mondeo 93' nie czekając na wiele, założyłem dziadowi gaz:] coby go odchudzić z kosztów.. no i jest tak. Jadę Sobie..jadę..nie szarżuję z obrotami.. no i pryk...strzał, jeden drugi..gaśnie. Hmm...pomyślałem..puszczę go na biegu jałowym..no i tak stoję na parkingu, Sobie chodzi..już na lpg legalnie..no i nagle kaput..zgasł..często tak jest przt skrzyzowaniach tez..dojazd pryk zgasł. Najbardziej mine niepokoją te strzały..co to może być? Aha..chciałem zapytać jeszcze jak z tymi świecami, czy to prawda, że najlepsiej kupić nowe ze szczeliną 0.8mm..? No i do tego szyba od str. kierowy odmówiła posłuszeństwa..elektryczna jest, silniczek działa..ale nie otwiera się..ani zamyka. Cóż by tu jeszcze..aha! Pewnie wiecie ile benzynki traci na rozruch..bo zanim przełączę na lpg to na benzynie chodzi..ile to czasu powinno się go grzać? No i czy centralny zamek zawsze ma 2 tryby pracy..ten z piknięciem i ryglowaniem. Bo mój chyba central tego nie ma. Czekam na podpowiedzi.

Pozddraawiam

m3hoo
01-04-2005, 15:55
Jeśli chodzi o strzelanie, to pewnie świece lub kable WN do wymiany. Jakie? Nie wiem, pytaj benzyniaków.

Jeśli silniczek działa i szyba się nie podnosi, to pewnie linka poszła.

Odnośnie ryglowania - nie u każdego jest.

To tyle krótkich odpowiedzi :)

Tomex
01-04-2005, 15:59
Od tego trzeba by zacząć, że należałoby sie upewnić co do jakości świec
( Platinum Motorcrafta bedą w sam raz ) w razie konieczności wymiany oraz kabli zapłonowych - tu też lepiej nie szukać zamienników tylko kupić oryginały. Co do przerwy na świecach to własnie mam kupione nówki oryginały i maja 1 mm. W tej chwili a w sumie od 30 kkm mam Platinum Motorcrafta i przy zakładaniu instalacji nie miały zmienianej przerwy- czyli mają 1 mm. i nie było ani jednego kichniecia. Ale gazownik zażadał żebym na montaż instalacji zjawił sie z nowymi świecami i kablami. Jak wykluczysz kable i świece to już tylko gazowniki niech sie produkują nad przyczynami kichania.

xDonx
01-04-2005, 16:21
Mam MKI z gazem i wszystko jest ok, co do przerwy to oryginalnie w MKI jest 1.3 mm, ja zmieniłem na 0.8 tak dla pewności, a Ty jak masz oryginalne świece w stanie rozkładu :) z przerwą 1.3 mm to nic dziwnego, że strzela. Bardziej mnie dziwi fakt, że nic ci nie rozwaliło (lub tak ci się wydaje), ja nie miałem żadnego strzału i nie chcę sprawdzać jak to jest.
A od strony praktycznej kable i świece tylko oryginalne w dobrej cenie na allegro szukaj gościa z loginem -paradoks. Jak masz komputer AL 700 i blisko do Rzeszowa to po wymianie kabli i świec możemy się spotkać, mam wszystko co trzeba do AL 700, a jak to nie pomoże mogę odczytać błędy z komputerka samochodu. Głowa do góry !!!.
Zapomniałem dodać o zapalaniu na bęzynie, ja nawet w zimie czkam ok 15 - 20 sek i na gaz. Jak było -20 to na bęzynce jechałem jakieś 300m ( tylko po osiedlu). Wiem, że membrana od tego szybciej się zużywa i nie można butować póki się nie rozgrzeje ale jadę spokojnie a cały reduktor kosztuje ok 250 zł i przy takiej eksploatacji powinien wytrzymać jakieś 60000km.

Rav_tk
01-04-2005, 17:42
Szczecin jest daleko od Rzeszowa:) Dziękuję wszystkim za super odpowiedzi, mam nadzieję, że uda mi się zdiagnozować problemy bardzo szybko..tylko jeszcze powiedzcie mi panowie o tej szybie, bo linka jest cała..nie ma tam jakichś trefnych elementów?

krzys-68
01-04-2005, 18:34
Cześć!

Niedawno zakupiłem Mondeo 93' nie czekając na wiele, założyłem dziadowi gaz:] coby go odchudzić z kosztów.. no i jest tak. Jadę Sobie..jadę..nie szarżuję z obrotami.. no i pryk...strzał, jeden drugi..gaśnie. Hmm...pomyślałem..puszczę go na biegu jałowym..no i tak stoję na parkingu, Sobie chodzi..już na lpg legalnie..no i nagle kaput..zgasł..często tak jest przt skrzyzowaniach tez..dojazd pryk zgasł. Najbardziej mine niepokoją te strzały..co to może być? Aha..chciałem zapytać jeszcze jak z tymi świecami, czy to prawda, że najlepsiej kupić nowe ze szczeliną 0.8mm..? No i do tego szyba od str. kierowy odmówiła posłuszeństwa..elektryczna jest, silniczek działa..ale nie otwiera się..ani zamyka. Cóż by tu jeszcze..aha! Pewnie wiecie ile benzynki traci na rozruch..bo zanim przełączę na lpg to na benzynie chodzi..ile to czasu powinno się go grzać? No i czy centralny zamek zawsze ma 2 tryby pracy..ten z piknięciem i ryglowaniem. Bo mój chyba central tego nie ma. Czekam na podpowiedzi.

PozddraawiamNie czekając zapomniałes o prawidłowym stanie Instalacji zapłonowej.Wymień przewody WN i swiece,ustaw przerwę na 0,8mm.Raczej nie szukaj podróbek,nie sprawdzają się w MOndeo

Rafalrom
01-04-2005, 18:52
Witajcie.
W moim Mondeo 1.6 16v na gazie też miałem wystrzały aż skrzynkę z filtrem powietrza rozwalało mimo tego, że mam na kolektorze zawory zwrotne. Wymiana przewodów i ULECZONY, przewody założyłem Motorcraft-a. Najłatwiej przewody sprawdzić tak:
po zmroku otwórz maskę, jak nie ozbaczysz na przewodach iskier popsikaj wodą ze spryskiwacza- jak będą iskry przewody do wymiany. Dodam że furka też mi gasła i nie chciała jechać.
ps. ten sposób sprawdzenia przewodów to taki 'dziadkowy' ale zawsze coś podpowie. :banan:

Rhapson
03-04-2005, 09:08
U mnie w mondeo (też 93) poszła taka plastikowa biała zebatka, ktora przenosi moment z silnika elektr. na szybe. Kleiłem ja domowymi sposobami (poxilina, kropelka, cyjanopan),. ale nic z tego za duzo siła wymagana, zeby uciagnac szybe i za kazdym razem przekreca sie zebatka. Musze kupic cały ten zespół silnika i wszystkie te przełozenia, ale jakos znalezc nigdzie nie moge używanego ,a nowy kosztuje cos 450 zł :satan:. Na razie to olałem.

Aha silnik slychac jak ciagnie tylko szyby nie obniza. :zly:

marcin
03-04-2005, 14:56
mam mondka 1.6 16v z 96 r umnie też strzelał ale po wymianie p rzewodów i świec bez zmiany przerwy oczywiście na orginały motokrafty jak ręko odjoł uleczony niemam teraz problemów. a wcześniej nie mogłem ruszyć szybciej bo niemiał siły itak walił że połamało tą plastikową klapkę od wystrzałów ALE TERAZ OK :banan: :metal

marcin
03-04-2005, 15:04
AHA ZAPOMNIAŁEM JEŻELI CHODZI O PRZEŁANCZANIE to odłączyłem czujnik temperatury wyjeżdżam z garażu i zamknę go i przełanczam na gaz to jakieś 5 min góra nawet w 20 stopni mrozu jak było :pc:

kaz
03-04-2005, 15:30
U mnie w mondeo (też 93) poszła taka plastikowa biała zebatka, ktora przenosi moment z silnika elektr. na szybe. Kleiłem ja domowymi sposobami (poxilina, kropelka, cyjanopan),. ale nic z tego za duzo siła wymagana, zeby uciagnac szybe i za kazdym razem przekreca sie zebatka. Musze kupic cały ten zespół silnika i wszystkie te przełozenia, ale jakos znalezc nigdzie nie moge używanego ,a nowy kosztuje cos 450 zł :satan:. Na razie to olałem.

Aha silnik slychac jak ciagnie tylko szyby nie obniza. :zly: Poszukaj na giełdzie samochodowej u szpejarzy

Deka11197
09-04-2005, 00:48
kupiłem kable HIGH TEMPERATURE DOUBLE SILICONE ISO 3808 i do tych kabli dostałem małą tubkę silikonu do czego ten silikon? I czy to są dobre kable?? :metal

linux_rulez
15-04-2005, 22:15
kupiłem kable HIGH TEMPERATURE DOUBLE SILICONE ISO 3808 i do tych kabli dostałem małą tubkę silikonu do czego ten silikon? I czy to są dobre kable?? :metal

smar silikonowy nakłada się w środku tulejki nachodzącej na świece, na powierzchnie styku z izolatoerm ceramicznym - żeby nie przywarło. to samo tyczy się końców przy cewce

Tomi
16-04-2005, 01:00
Zamówiłem do siebie świece Motorcrafty, przewody w Abscarze. Mają przyjść w poniedziałek. Nie omieszkam napisać spostrzeżeń po zmianie! :banan:

Tomi
22-04-2005, 00:14
Zmieniłem świece i przewody na Motorcrafty z Abscaru jak opisywałem wcześniej. Moje spostrzeżenia: Auto chodzi równo, nie ma już szarpnięc na niskich obrotach po gwałtownym wciśnięciu gazu, o wiele mniej pali i stał sięm żwawszy. Jestem zadowolony. :banan: