PDA

Zobacz pełną wersję : Zmeczenie po dluzszej jezdzie



wawiak
17-10-2005, 17:40
Drodzy forumowicze,
maj dwuletniego mondka z klima automatyczna. Bardzo czesto po kilkugodzinnej jezdzie czuje sie okropnie zmeczony. Wczesniej mialem corse bez klimy i moglem byc zmeczony np upalem, ale nie az tak! Czy to wina klimatyzacji? Nie wiem, moge tylko podejrzewac. Co robic? Co sprawdzic?
Z gory dziekuje za podpowiedzi W.

fuel111
17-10-2005, 18:18
Wymień jak najszybciej filtry p. pyłkowy i odkazić musisz klimę. To strasznie wpływa na zdrowie. :)

bary
17-10-2005, 19:01
Wymień jak najszybciej filtry p. pyłkowy i odkazić musisz klimę. To strasznie wpływa na zdrowie. :)
Zrób jak napisał fuel.
Ale zastanawia mnie jedno. Dwuletni mondek i z klimą coś nie tak?
Może podjechałeś za blisko burtnika i coś urwałeś.
Sprawdż czy z chłodnicą jest wporządku - jest bardzo nisko i łatwo ją podgiąć nawet nie wiedząc o tym.
Pozdrawiam.

gbear
17-10-2005, 22:58
Drodzy forumowicze,
maj dwuletniego mondka z klima automatyczna. Bardzo czesto po kilkugodzinnej jezdzie czuje sie okropnie zmeczony. Wczesniej mialem corse bez klimy i moglem byc zmeczony np upalem, ale nie az tak! Czy to wina klimatyzacji? Nie wiem, moge tylko podejrzewac. Co robic? Co sprawdzic?
Z gory dziekuje za podpowiedzi W.

polecam co jakis czas otworzyc okno i wpuscic swiezego powietrza do autka :)

a poza tym - sprawdz filterek pylkowy jak koledzy pisza

klima jest dobra w c zasie upalopw, ale niestety osusza powietrze i po jakims czasie mozna wlasnie poczuc znuzenie. Dlatego, jak pisalem, okienko na 2 minuty lekko uchyl w czasie jazdy i tak co jakis czas :)

albo zrob przerwe

pzdr

Andy
18-10-2005, 00:54
Nic w nadmiarze, to samo dotyczy klimy a jeżeli chodzi o filtr to jeśli nie wymieniałeś to koniecznie. Najlepiej kup sobie węglowy. :metal

jaca1
18-10-2005, 14:57
Jesli klima pracuje caly czas na obiegu wew. to po dluzszej jezdzie zaczyna poprostu brakowac tlenu w powietrzu. Trzeba albo otworzyc okno co jakis czas (jak sugerowal ktorys z kolegow) lub jezdzic na obiegu otwartym.