PDA

Zobacz pełną wersję : pasek rozrządu



Pontiakus
17-10-2005, 21:24
Witam wszystkich
Mam pytanie co ile tyś. km. wymienia się pasek rozrządu w MondeoI 1.8 16v zetec 96r.?

Prosze o pomoc w tej sprawie.
dzięki z góry.

Adek
17-10-2005, 21:27
Co 60 tyś. km . I nie rzadziej niż co 5 lat.
W MKII to nawet po 120 tyś.km (po 96 roku ) ale w MKI zdania są podzielone niektórzy jeżdżą do 80-90 tyś. Ja dmucham na zimne :beer:

waldemarz
17-10-2005, 22:55
Jezeli miales zalozony oryginal to mozna nawet wymienic po 80 tys km, tylko pamietaj ze wymienia sie nie tylko sam pasek ale caly komplet, wlacznie z napinaczem i najlepiej tez przy tej wymianie wymienic uszczelniacz walu.

art-e
18-10-2005, 07:29
Waldemarz co to jest ten uszczelniacz wału? Jak toto wygląda? Trza koniecznie zmieniaći co najgorsze za ile 8O ?

P.S. Właśnie tez bede zmieniał rozrząd

m3hoo
18-10-2005, 08:21
Waldemarz co to jest ten uszczelniacz wału? Jak toto wygląda? Trza koniecznie zmieniaći co najgorsze za ile 8O ?

P.S. Właśnie tez bede zmieniał rozrząd
W dolnej części Twego silnika (i nie tylko Twego) znajduje się wał korbowy - element MECHANIZMU KORBOWEGO (http://encyklopedia.pwn.pl/37282_1.html). Uszczelniacz należy wymienić, bo gdy padnie, trzeba będzie zdejmować pasek rozrządu (a tego nie montuje się drugi raz, lecz wymienia na nowy).

Sebi
18-10-2005, 08:35
co najgorsze za ile Shocked ? Koszt ok. 50 zł
do tego możesz równiesz wymienić oring, koszt ok. 13 zł i masz wymieniony komplet uszczelnienia wału i nic nie cieknie przez następne przejechane kilometry :banan: Wszystkie ceny znajdziesz w abscar (http://www.abscar.com.pl/index.php3?samochod=11&wykonaj=KAT&session=d744578e6b602ed7fb12c6a1eb8869ce)

art-e
18-10-2005, 08:41
Na necie znalazłem :uszczelniac wału korbowego przód i tył.

nalezy wymienić oba czy jedno z nich?
na przykład:

http://www.abscar.pl/index.php3?wykonaj=KAT&samochod=11&s_on=11&session=23482c824d72990e0702a024428324c9#11

zdzichop
18-10-2005, 09:14
wymienia sie tylko uszczelniacz od strony rozrzadu. Drugi uszczelniacz wymienia sie po rozebraniu silnika

domingo
18-10-2005, 09:42
a jaki jest koszt całościowy wymiany rozrządu razem z uszczelniaczem?

art-e
18-10-2005, 09:49
wymienia sie tylko uszczelniacz od strony rozrzadu. Drugi uszczelniacz wymienia sie po rozebraniu silnika

Czyli uszczelniacz przedni rozumiem? (jego cena duzo nizsza)

waldemarz
18-10-2005, 09:52
a jaki jest koszt całościowy wymiany rozrządu razem z uszczelniaczem? Ja placilem za oryginal motorcrafta + uszczelniacz 480zl, oczywiscie nie liczac kosztow robocizny.

waldemarz
18-10-2005, 09:55
Waldemarz co to jest ten uszczelniacz wału? Jak toto wygląda? Trza koniecznie zmieniaći co najgorsze za ile 8O ?

P.S. Właśnie tez bede zmieniał rozrząd Tak jak juz napisal ci m3hoo, poprostu powinno sie wymienic uszczelniacz razem z rozrzadem poniewaz bywa tak ze po wymianie rozrzadu uszczelniacz zaczyna puszczac olej na rozrzad i sa wtedy wycieki i zmieniac uszczelniacz musialbys ponownie wymienic rozrzad, bo kazde zdjecie paska rozrzadu wiaze sie z jego wymiana. Dlatego polecam wymiane uszczelniacza odrazu przy wymianie rozrzadu. Kupujac uszczelniacz prosisz uszczelniacz walu od strony rozrzadu. Ten drugi uszczelniacz o ktorym mowisz to wymieniasz wtedy jak wymieniasz docisk i tarcze sprzegła.

zdzichop
18-10-2005, 18:13
waldemarz napisał:
" Ten drugi uszczelniacz o ktorym mowisz to wymieniasz wtedy jak wymieniasz docisk i tarcze sprzegła."

Ależ przy wymianie sprzęgla nie wymienia się uszczelniacza?
Chyba ,że lejesię oleum po kole zamachowym i przy okazji wymiany lub naprawy sprzegla, można wymienić także uszczelniacz :metal

jack
18-10-2005, 19:43
Teraz ja nie za bardzo rozumiem, wymienia się uszczelniacz wału korbowego czy wałka rozrządu?

chudzik
18-10-2005, 22:34
Teraz ja nie za bardzo rozumiem, wymienia się uszczelniacz wału korbowego czy wałka rozrządu?

Przy okazji wymiany paska rozrządu wymieniasz uszczelniacz wału korbowego(prościej nie potrafię :satan: :)) )

waldemarz
18-10-2005, 22:47
waldemarz napisał:
" Ten drugi uszczelniacz o ktorym mowisz to wymieniasz wtedy jak wymienisz docisk i tarcze sprzegła."

Ależ przy wymianie sprzęgla nie wymienia się uszczelniacza?
Chyba ,że lejesię oleum po kole zamachowym i przy okazji wymiany lub naprawy sprzegla, można wymienić także uszczelniacz :metal
Zdzichop ale nie rozumiem twojej wypowiedzi!!! Chyba ze ja czegos nie rozumiem, a jak napisalem w sprawie uszczelniacza walu od strony sprzegla. Przeciez napisalem ze wole wymienic uszczelniacz od strony sprzegla wtedy kiedy naprawiam sprzeglo niz potem po jakims czasie kiedy mi walnie, poniewaz sprzeglo wymienia sie rzadziej niz rozrzad, to ja wole zrobic wymiane uszczelniacza od strony sprzegla tez jak naprawiam sprzeglo, bez wzgledu czy mi ciece czy nie.

jack
18-10-2005, 23:16
Teraz ja nie za bardzo rozumiem, wymienia się uszczelniacz wału korbowego czy wałka rozrządu?

Przy okazji wymiany paska rozrządu wymieniasz uszczelniacz wału korbowego(prościej nie potrafię :satan: :)) )
Tzn wymienia się dwa? Bo od wałka rzorzadu też jest uszczelniacz, przynajmniej figuruje w katalogu w ABScarze. Czy ten drugi jest w zestawie z rolkami, paskiem i napinaczami?

zdzichop
19-10-2005, 07:41
waldemarz napisał:
" Ten drugi uszczelniacz o ktorym mowisz to wymieniasz wtedy jak wymienisz docisk i tarcze sprzegła."

Ależ przy wymianie sprzęgla nie wymienia się uszczelniacza?
Chyba ,że lejesię oleum po kole zamachowym i przy okazji wymiany lub naprawy sprzegla, można wymienić także uszczelniacz :metal
Zdzichop ale nie rozumiem twojej wypowiedzi!!! Chyba ze ja czegos nie rozumiem, a jak napisalem w sprawie uszczelniacza walu od strony sprzegla. Przeciez napisalem ze wole wymienic uszczelniacz od strony sprzegla wtedy kiedy naprawiam sprzeglo niz potem po jakims czasie kiedy mi walnie, poniewaz sprzeglo wymienia sie rzadziej niz rozrzad, to ja wole zrobic wymiane uszczelniacza od strony sprzegla tez jak naprawiam sprzeglo, bez wzgledu czy mi ciece czy nie.
Sluszna sluszność :metal Jak jest okazja to trza piec dwie kielbaski na jednym grilu, czy jak to bylo: dwie pieczenie na jednym ogniu :metal :))