PDA

Zobacz pełną wersję : "mruczący" przełącznik nawiewu w mondeo II



wojcyn
18-10-2005, 13:54
witam
dla ścislości - mondeo 98' poj. 2.0 - klima automatyczna - kupilem go niedawno i od razu zaniepokoil mnie dziwny odglos dobywający się gdzies z wnętrza deski rozdzielczej (jakby mruczenie, brzęczenie, jakby jakiś silniczek pracował) - odglos dobiega na kazdym polozeniu pokretla kierunku nawiewu, z wyjątkiem pozycji "wyłączone" (pokrętło na kropce).
napiszcie prosze czy to zjawisko normalne, czy nie..... a jesli to usterka - prosze napisac jak ją usunąć....
kierunki nawiewu zmienia prawidlowo, klima (ogrzewanie) dziala....
pozdrawiam

fuel111
18-10-2005, 17:06
Zdejmij filtr przeciwpyłkowy i popatrz czy nic nie siedzi w wirniku wentylatora 8O

m3hoo
18-10-2005, 17:55
A czy to coś brzęczy non-stop czy tylko przy zmianie ustawień temp.? U mnie słychać brzęczenie serwa, ale jedynie przez krótką chwilkę po zmianie z chłodzenia na grzanie.

wojcyn
18-10-2005, 20:48
brzęczy stale - dowiedzialem sie wlasnie, ze jest tam jakis wiatraczek (oprocz dmuchawy nawiewowej) który zasysa powietrze z kabiny przez "durszlak" w celu stalej kontroli temperatury we wnętrzu (klima jest automatyczna) - chetnie bym sie do niego dostal..... tylko jak, którędy...??
a jak się ten filtr przeciwpyłkowe zciąga, gdzie to jest...?? (pyt. do użytkownika : fuel111)

fuel111
18-10-2005, 21:02
Filtr p.pyłkowy masz w komorze silnika. Musisz wykręcić dwie śruby z podszybia i je wyjąć. Pod tym czarnym podszybiem siedzi filtr :metal

m-artur
19-10-2005, 23:06
te brzeczenie to rzeczywiście taki wiatraczek który siedzi przy czujniku temperatury od klimy, ta krateczka nad regulacją lusterek elektrycznych. Zasusa powietrze z kabiny w celu zbadania tęperatury. Abe się do niego dobrać trzeba wyąć zegarek, podwarzając go jakimś ciemkim śrubokręcikiem, tam będą dwie śruby po obu stronach wnęki, poza tym dwie śruby po obu stronach zegarów od góry w czarnej obudowie. Wyciągasz cały plastki z nawiewami środowymi. i masz jak na dłoni czujnik.
Powinieneś wyczyścić z kurzu jakims pędzelkiem, przedmuchać sprężonym powietrzem i dać smarowanie ja psiknąłem wd-40 i cisza nastała.

m-artur
19-10-2005, 23:33
a i jeszcze dwie śruby pod włącznikami ogrzewania szyb. wyciągasz je do siebie podważając i po bokach w glebi 2 śruby przyda się długi gwiazdkowy śrubokręt

wojcyn
20-10-2005, 07:40
dzieki wielkie m-artur
wieczorem spróbuje się tam dostać....
:)
pozdr.
w

wojcyn
20-10-2005, 20:55
wymontowalem ten silniczek, wyczyscilem na blysk, wykąpałem w wd-40, dodatkowo napsikałem specjalnego smaru castrola i gowno to pomoglo.... dlaej mruczy jak mruczal....
zauwazylem, ze mruczenie cichnie kiedy odwroce silniczek o 180 stopni, ale on ma takie wycięcia i tylko w jednej pozycji pasuje w obudowie....
tak wiec musze chyba pogodzic się z tymi pomrukami albo kupic nowy silniczek....
dzieki wielkie za pomoc m-artur
pozdrawiam wszystkich mondeowcow
w