PDA

Zobacz pełną wersję : klima zawsze włączona...???



wojcyn
18-10-2005, 21:15
witam ponownie
przede wszystkim dzieki za odp. dot. poprzedniego tematu (mruczący przełącznik) - co prawda jeszcze niewiele zdzialalem ale bede kombinowal
jeszcze jedno pytanie - (sorry że przynudzam ale mam mondka od 3 dni i malo jeszcze jarze) -
kiedy przekręcam kluczyki na wyświetlaczu od klimy pojawia sie "AC" czyli że klima jest włączona, pozniej ją wyłączam i jeżdżę.... gasze motor, ide spać. Nastepnego dnia wstaję, przekręcam kluczyki i klima znów jest włączona .... - krasnoludki jeżdżą nocą tym autem czy co...?? o co to chodzi...??
pozdr

fuel111
18-10-2005, 21:23
Tak prawidłowy objaw. W climatronicu tak jest ponieważ nikt nie przewiduje jazdy z wyłączonym przewietrzaniem kabiny. 8O Tobie też nie radzę

Andy
18-10-2005, 22:53
Nie zdziw się również gdy nie będziesz mógł wyłaczyć klimatyzacji przy nawiewie powietrza na szybę. W tym położenu klimatyzacja działa zawsze. :metal

v1tek77
19-10-2005, 08:05
Tak prawidłowy objaw. W climatronicu tak jest ponieważ nikt nie przewiduje jazdy z wyłączonym przewietrzaniem kabiny. 8O Tobie też nie radzę
A u mnie nie jest zawsze wlaczona bo nie mam climatronica, ale mam przynajmniej wpisane autko w profilu :jezyk1: :satan:

bary
19-10-2005, 15:38
Napisz w jaki sposób wyłączasz klimę - bo w pozycji szyby nie da się wyłączyć - to raz.
A dwa- jeżeli nie masz w pozycji na szybę - wyłączasz (jak piszesz) to po uruchomieniu zapłonu nie powinna się sama włączać
(mowa o klimatroniku).
Pozdrawiam.

Andy
19-10-2005, 15:43
Napisz w jaki sposób wyłączasz klimę - bo w pozycji szyby nie da się wyłączyć - to raz.
A dwa- jeżeli nie masz w pozycji na szybę - wyłączasz (jak piszesz) to po uruchomieniu zapłonu nie powinna się sama włączać
(mowa o klimatroniku).
Pozdrawiam.
Przecież V1tek77 napisał Ci że ma manuala, a jeśli chodzi o włączanie się klimy przy uruchamianiu silnika to u mnie też tak działa. No chyba że nawiew jest całkiem wyłączony.

bary
19-10-2005, 18:43
Napisz w jaki sposób wyłączasz klimę - bo w pozycji szyby nie da się wyłączyć - to raz.
A dwa- jeżeli nie masz w pozycji na szybę - wyłączasz (jak piszesz) to po uruchomieniu zapłonu nie powinna się sama włączać
(mowa o klimatroniku).
Pozdrawiam.
Przecież V1tek77 napisał Ci że ma manuala, a jeśli chodzi o włączanie się klimy przy uruchamianiu silnika to u mnie też tak działa. No chyba że nawiew jest całkiem wyłączony.
Jasne OK.

wojcyn
19-10-2005, 19:29
widze, ze u mnie jest tak :
1. kiedy uruchamiam motor przy pokretle nawiewu ustawionym w pozycji "wyłączony" (na kropce) i następnie zmieniam pozycję pokrętła na jakąkolwiek inną (nie tylko na szybę) - zawsze włącza się klima (na wyświetlaczu pojawiasię "AC") - zauważyłem nawet, że nie muszę zapalać silnika - wystarczy przekręcić kluczyki na "zapłon" i następnie zmienić pozycję pokrętła - zawsze skakuje "AC"
2. jeżeli jednak wyłączę silnik przy pokrętle ustawionym w pozycji jakiejkolwiek poza "kropką" albo "na szybę" i następnego dnia uruchamiam motor - na wyświetlaczu od klimy "AC" nie ma
czy u was panowie jest tak samo...??
pozdrawiam i dzieki za pomoc

wrozek
19-10-2005, 21:28
Tak ma być. To znaczy ja mam tak samo i mam nadzieję, że tak ma być .... :) Jest OK. Nie musisz kombinować zaplonem, wystarczy, że wyłaczysz nawiew ( kropka) i włączysz cokolwiek to załczy się klimatyzacja.

wojcyn
20-10-2005, 07:42
dzieki wrozek
dzieki panowie za wypowiedzi
pozdr
w

fuel111
20-10-2005, 08:55
Tak na marginesie przestawienie pokrętła nawiewu w pozycję nawiew na szybę zawsze świeci się kontrolka załączonej klimy celem odprowadzenia pary wodnej z szyb. Poniżej 4-7 stopni nie załącza się niestety sprężarka tylko świeci sama kontrolka. :metal

gnacik
21-10-2005, 09:12
Tak na marginesie przestawienie pokrętła nawiewu w pozycję nawiew na szybę zawsze świeci się kontrolka załączonej klimy celem odprowadzenia pary wodnej z szyb. Poniżej 4-7 stopni nie załącza się niestety sprężarka tylko świeci sama kontrolka. :metal
Mozna to zmienic jak sie chce i nie bedzie sie zalaczala po przestawieniu okrętła nawiewu w pozycję nawiew na szybę :satan: ale Ty pewnie wiesz jak to uczynic :bigok:

fuel111
21-10-2005, 09:17
Witaj Gnaciu już stęskniliśmy się za Tobą. Tak ingerując w kabelkologię można to zrobić tylko nie widzę potrzeby :bigok: :satan:

gnacik
21-10-2005, 09:36
Witaj Gnaciu już stęskniliśmy się za Tobą. Tak ingerując w kabelkologię można to zrobić tylko nie widzę potrzeby :bigok: :satan:
a ja tam nie lubie jak ktos lub cos decyduje za mnie czego i kiedy mam uzywac wiec pogrzebalem w kabelkach i teraz ja decyduje kiedy sie kilmatyzacja uruchamia :)) :satan:
P.S. moze Cie nawiedze w sobote :banan: