PDA

Zobacz pełną wersję : jak wylać płyn z chłodnicy?



Grzesiex1
20-10-2005, 15:09
Witam
Zbliża się zima a ja mam bliżej nieokreślony płyn w chłodnicy, jak było lato to dolewałem wody, jak to teraz spuścić i ile wlać nowego?

werc
20-10-2005, 15:13
Od strony pasażera wewnątrz komory silnika na chłodnicy jest koreczek, najlepiej odkręcać 2złotówką. Potem jeszcze musisz na chwilę! uruchomić silnik żeby wypłukać wszystko z bloku. Zakrecasz koreczek wlewasz płyn z wodą 1/1
Aha - u ciebie niecałe 6 litrów roztworu, czyli kupujesz 3 litry płynu i zostaje ci jeszcze 2 setki :metal

Grzesiex1
20-10-2005, 15:17
dzięki, a czy nie trzeba tego robić na ciepłym silniku? jak mialem Golfa II to mechanior mi mówił że trzeba rozgrzać silnik co by termostat otworzył nagrzewnice żeby z niej wszystko zeszło. Prawda to czy mechanior ?

werc
20-10-2005, 15:20
Trzeba i regulację ogrzewania kabiny ustawić na full żeby zeszło z nagrzewnicy :metal

Sorry :ass: to ze mnie - a tydzień temu też wymieniałem (cóż zima idzie) :))

Grzesiex1
20-10-2005, 15:23
no to już wiem co będę robił jak wróce z pracy :)) a wieczorkiem oczywiscie :beer:

kubiniak
20-10-2005, 19:41
Trzeba i regulację ogrzewania kabiny ustawić na full żeby zeszło z nagrzewnicy :metal

Sorry :ass: to ze mnie - a tydzień temu też wymieniałem (cóż zima idzie) :))
Rozbirałeś kidyś nagrzewnicę bo ja tak i tam nigdy nie widziałem żadnego zaworu to po co ustawiać na full. A tak pozatym to najłatwiej jest zdjąć przewód gdzieś nisko przy chłodnicy i spuścić płyn.

krzys-68
20-10-2005, 20:17
Trzeba i regulację ogrzewania kabiny ustawić na full żeby zeszło z nagrzewnicy :metal

Sorry :ass: to ze mnie - a tydzień temu też wymieniałem (cóż zima idzie) :))
Rozbirałeś kidyś nagrzewnicę bo ja tak i tam nigdy nie widziałem żadnego zaworu to po co ustawiać na full. A tak pozatym to najłatwiej jest zdjąć przewód gdzieś nisko przy chłodnicy i spuścić płyn.Nagrzewnica potrafi sie zapowietrzyć,wiec otwarcie jej na max po napełnieniu i rozgrzanie silnika do normalnej temp.eksploatacji usunie ta przypadłośc.Mozna zdjąc najnizszy przewówd z chłodnicy,zlać tyle płynu ile zejdzie po odkręceniu korka zbiornika wyrównawczego i dolać KONCENTRAT DO CHŁODNIC renomowanej firmy,nie Petrygo lub Borygo.Max 2l koncentratu wejdzie,ale mieszanka potem bedzie na pewno stabilna na ok -25C

kubiniak
20-10-2005, 20:29
Kolego krzys-68 przecież nagrzewnica jest włączona na stałem w obieg płynu. A regulator który mamy na pulpicie wogóle nie zamyka dopływu płynu tylko steruje klapami powietrznymi.

werc
20-10-2005, 20:53
Tak zaleca producent :))
Praktyka:
normalnie zeszło mi ok. 6l. - diesel wiec wchodzi ponad 9 :wall:
zalane jakieś badziewie więc muszę spuścić wszystko :satan:
Silnik na minutę i ogrzewanie na full - schodzi pozostałe 3l, i co :terefere:

Wlewam koncentrat 4,8 l + 2 l wody - koniec
po przejechaniu paru kilometrów + 1,5l wody stop
po włączeniu ogrzewania na full i 5 minutach + 1,5 l - jest OK

i co??? :jezyk1:
klapy nawiewu sterowane sa podciśnieniowo - tak jak zawór zamykający dopływ płynu chłodzącego do nagrzewnicy.

kubiniak
20-10-2005, 21:04
Jak byś kiedyś rozbierał cały panel z nagrzewnicą to byś zobaczył co tam jest i wtedy byś się mogł wypowiedziec. A poza tym to chyba normalne, że termostat musi być otwarty by można było spuścić cały płyn.

werc
20-10-2005, 21:23
Jasne, tylko otwarcie termostatu nie zależy od pracy silnika :wall: jest otwarty jeśli jest odpowiednia temperatura cieczy chłodzącej (o ile dobrze pamiętam ok 78 stC) więc jeśli auto jest rozgrzane (a było) według twojej teorii powinnen zejść cały płyn z układu - a nie zszedł :))
Podciśnienie wytwarzane jest tylko wtedy kiedy pracuje silnik i jeśli przed spuszczeniem płynu miałeś ustawione na zimno to :ass: zawór zamknięty i płyn pozostaje w układzie :)) Musisz uruchomić silnik żeby go otworzyć :)) :)) :)) Coś mi się wydaje kolego że zjadasz własny ogon - rozebrać to jeszcze nie znaczy wiedzieć na jakiej zasadzie działa, to że niczego nie widziałeś o niczym nie świadczy - tak jak ze sklerozą "nie boli - a jest"

kubiniak
20-10-2005, 21:43
Spytam krótko gdzie Ty masz zawór od nagrzewnicy?

werc
20-10-2005, 22:19
http://www.selp.republika.pl/art/zaw_podcis.jpg

krzys-68
20-10-2005, 23:16
Kolego krzys-68 przecież nagrzewnica jest włączona na stałem w obieg płynu. A regulator który mamy na pulpicie wogóle nie zamyka dopływu płynu tylko steruje klapami powietrznymi.tak,ale chodzi o jeje schłodzenie i wymiane ciepla w nagrzewnicy.jesli ochłodzisz płyn to ulegnie on wymieszaniu z cieplejszym w silniku.nie jest tak ze jest to obieg całkowicie wymuszony i zawsze pełna cyrkulacja jest.Silnik ma zawsze rozne kanały obiegu i nie chodzi tylko o "mały i duzy"

krzys-68
20-10-2005, 23:17
Tak zaleca producent :))
Praktyka:
normalnie zeszło mi ok. 6l. - diesel wiec wchodzi ponad 9 :wall:
zalane jakieś badziewie więc muszę spuścić wszystko :satan:
Silnik na minutę i ogrzewanie na full - schodzi pozostałe 3l, i co :terefere:

Wlewam koncentrat 4,8 l + 2 l wody - koniec
po przejechaniu paru kilometrów + 1,5l wody stop
po włączeniu ogrzewania na full i 5 minutach + 1,5 l - jest OK

i co??? :jezyk1:
klapy nawiewu sterowane sa podciśnieniowo - tak jak zawór zamykający dopływ płynu chłodzącego do nagrzewnicy.dokladnie tak :satan:

kubiniak
20-10-2005, 23:20
Ale nasza debaty była już zupełnie o czymś innym czy w układzie jest zawór zamykający dopływ płynu do nagrzewnicy.