PDA

Zobacz pełną wersję : czy ma ktoś podświetlanie NEONOWE w Mk1 , Mk2 ?



damiaanos
20-10-2005, 20:37
witam wszystkich ..

z okazji , że noszę się z zamiarem założenia podświetlania neonowego pod samochodem .. chciałbym zapytać czy któryś z kolegów ma juz moze takie podświetlanie , albo dysponuje fotkami mk1 na których zaprezentowane jest takie podświetlanie podwozia ..

prosze także o wypowiedzenie sie jaki rodzaj neonów jest najlepszy

pzdr i z góry dziekuje za rady

damian

m3hoo
20-10-2005, 21:02
W Darłówku i w Korzkwii był kolega Robert swoim MkI - ma neony chiba wszędzie :)
Niestety, z tego co wiem, nie ma on dostępu do internetu :(
TU (http://www.kabatnet.waw.pl/users/bartek/mkp/vzlot/PICT0382.html) jest fotka, ale nocna. Ty zapewne chciałbyś zobaczyć jak to wygląda od środka. Być może któryś z kolegó ma z nim kontakt - poczekaj na inne posty.

larky
20-10-2005, 21:03
Boję się się, że nie znajdziesz tutaj aż takiego Hardcorowca 8O

damiaanos
20-10-2005, 21:05
Boję się się, że nie znajdziesz tutaj aż takiego Hardcorowca 8O

serjo jest to takie iśćie hardcorowe ?
hehe ;d , myślałem że w miare normalne ..

m3hoo
20-10-2005, 21:05
Boję się się, że nie znajdziesz tutaj aż takiego Hardcorowca 8O
I tu jesteś w błędzie :)

m3hoo
20-10-2005, 21:09
Dodam jeszcze, że jest to stara fotka - teraz autko wygląda mniej więcej TAK (http://www.profinance.pl/pub/korzkiew2005/pages/page_37.html) - o ile coś się od Korzkwi nie zmieniło :)

Andy
20-10-2005, 21:33
Nie wiem kolego czy policja nie będzie miała zastrzeżeń do Twojego pomysłu. A pomysł faktycznie hardcore.

damiaanos
20-10-2005, 21:37
Nie wiem kolego czy policja nie będzie miała zastrzeżeń do Twojego pomysłu. A pomysł faktycznie hardcore.

z tego co mi wiadomo .. nie ma takiego przepisu który by zabraniał podświetlenia podwozia ponieważ nie jest to zagrożeniem w żaden sposób .. no chyba że ktoś na to zwraca uwagę i w tym czasie popełni error .ale to juz czysta teoria ..

Andy
20-10-2005, 22:01
W takim razie spox i życzę osiągnięcia zamierzonych efektów :metal

Grzechu
20-10-2005, 22:11
a jednak sie mylisz damiaanos - nie pamietam dokladnie w ktorym miejscu w kodeksie ale zabrionione jest dodatkowe oswietlenie - powód - dziala rozpraszajaco na innych uzytkownikow drogi i powoduje zagrozenie w ruchu drogowym - dlatego kolega stracil dowód za neony w punto....ktore de facto sam mu zalozylem :))

ja sie jednak ciesze, bo tu w Dublinie sa ciut inne przepisy i tutaj nie jest to zabronione....no ale zobaczymy czy neony beda w mondku..moze najpierw modyfikacje silnika :bigok:

crater
20-10-2005, 22:17
W kodeksie ruchu drogowego jest napisane gdzie można mieć oswietlenie, tj. przód i tył pojazdu! Każde inne oświetlenie pojazdu uczestniczącego w ruchu jest zabronione :nono:

Michal72
21-10-2005, 00:25
W kodeksie ruchu drogowego jest napisane gdzie można mieć oswietlenie, tj. przód i tył pojazdu! Każde inne oświetlenie pojazdu uczestniczącego w ruchu jest zabronione :nono:
Z tego co się kiedyś dowiadywałem (może coś się zmieniło) to nie można mieć żadnego oświetlenia dodatkowego ponad linią świateł. Poniżej można zakładać - dlatego mogą się doczepić do świecących końcówek spryskiwaczy na masce, a nie powinni do czegoś pod samochodem. Ja też myślę o jakowychś neonkach pod samochód :metal :metal :metal . Już wstępnie oglądałem. 40, 50, 60, 70 cm - 70-ki wycenili na 80,-.

crater
21-10-2005, 00:34
Michal72 napisał:
Z tego co się kiedyś dowiadywałem (może coś się zmieniło) to nie można mieć żadnego oświetlenia dodatkowego ponad linią świateł.
Nic się nie zmieniło - po prostu jest tak jak napisałem (Kodeks Drogowy).

damiaanos
21-10-2005, 07:29
tak czy owak .. zakładał będę .. wszystko co nie dozwolone jest PIĘKNE ..

o szybki też sie czepiają .. ja mam przyciemnioną całą furke i jak mnie zatrzymywali z 20 razy z ręką na sercu ani razu nie czepili sie szyb i puszczali mnie w 3/4 przypadków bez mandaciku ..

ogólnie wszystko jest niedozwolone głośna muza .. tłumik

trzeba by było jeździc seryjniakiem ..

pzdr

Oktan
22-10-2005, 13:01
a ja powiem tak, że mój kolego również stracił dowód rejestracyjny za neony pod autem, i tutaj w całej rozciągłości popieram panów z :mo: :metal
bo chętnie sam bym mu mordę :dres: - chodzi mi o taką sytuację na drodze: widzę takie auto "podświetlone" i powiedzmy nie zwracam uwagi (choć nie byłoby to łatwe) a inny uczestnik ruchu wjeżdża mi w bok bo się "zapatrzył" - raczej mało jest osób chcących coś takiego doświadczyć,
jestem na NIE dla neonów pod autem podczas ich ruchu, na jakimś parkingu to tak ale NA PEWNO NIE RUCHU.

crater
22-10-2005, 16:16
NEONOWCOM (w ruchu) mówię zdecydowane NIE! :bud:

damiaanos
22-10-2005, 16:30
NEONOWCOM (w ruchu) mówię zdecydowane NIE! :bud:

rany , rany .. to w Sosnowcu jest na standardzie .. NEONOWCY na drogach .. :banan: i jest ich ostatnio coraz więcej ... sam jak będę miał $$$ to także zakładam :banan:

crater
22-10-2005, 16:38
8O :getsome: :wall: :panna:

marcin_s18
22-10-2005, 17:23
J mam w garbusie podświetlane podwozie. Ale uzywam tylko na zlotach. świeci na niebiesko, zrobione domowym sposobem, pięknie świeci. Jak znajde jakąś fotke to wrzucę

damiaanos
22-10-2005, 18:04
J mam w garbusie podświetlane podwozie. Ale uzywam tylko na zlotach. świeci na niebiesko, zrobione domowym sposobem, pięknie świeci. Jak znajde jakąś fotke to wrzucę

spx fajnie by było , gdybyś wyszukał takową fotkę
thx za i informacje
pzdr

marcin_s18
23-10-2005, 13:16
znalazłem jedną fotkę. Tylko ze ona nie oddaje prawdziwego efektu. To było robione jak auto stało na trawie, a lepszy efekt jest na asfalcie, szczególnie mokrym, wtedy światło sie odbija. Ale jak w nocy przez miasto sie jedzie to ludziom sie głowy odkręcają :) ogólnie tutaj mam założoną w progu jedną świetlówkę, a jest miejsce dla jeszcze jednej-wtedy efekt byłby lepszy. Ael fajnie to wygląda (co kto lubi oczywiście...)
http://img481.imageshack.us/img481/1930/pict00592bz.th.jpg (http://img481.imageshack.us/my.php?image=pict00592bz.jpg)

DIGITAL
23-10-2005, 22:27
hmm a mnie sie tam podoba takie podświetlanie :bigok: i sam w nidalekiej przyszłości gdy przybedzie troche $$$ dorzuce cosik takiego do MDO na posotju bardzo ciekawie to wyglada :bigok:

damiaanos
23-10-2005, 23:59
hmm a mnie sie tam podoba takie podświetlanie :bigok: i sam w nidalekiej przyszłości gdy przybedzie troche $$$ dorzuce cosik takiego do MDO na posotju bardzo ciekawie to wyglada :bigok:

:bigok: bravo