PDA

Zobacz pełną wersję : płukanie automata



piatek77
21-10-2005, 00:56
Dzisiaj slyszalem od starego machera od automatow ciekawostke. Podobno mozna wyplukac skrzynie czysta benzyna, wylewa sie olej, nalewa sie benzyny (zimna skrzynia) odpala sie autko na kila minut i wylewa sie pozostalosc. potem nalewa sie olej robi kilka km spuszcza sie go i nalewa sie znow olej. I co Wy na to?? kto cos wie na ten temat. Podobno metoda umarle skrzynie z grobu wyciąga.

fuel111
21-10-2005, 11:21
No nie wiem ale pompa przy benzynie kilka minut pracy to nic dobrego nie wróży. A może On klientów tak naganiał :) - żartowałem .

waldemarz
21-10-2005, 13:42
Napewno nie slyszalem, aby to robic za pomoca benzyny. Sa specjalne preparaty do tego ale nie mysle, zeby byla to benzyna. :satan:

Jakub
21-10-2005, 15:04
Benzynę to się leje do zbiornika :metal
Można wypłukać skrzynię ale BEZ ODPALANIA SILNIKA!!!

piatek77
21-10-2005, 19:44
Napewno nie slyszalem, aby to robic za pomoca benzyny. Sa specjalne preparaty do tego ale nie mysle, zeby byla to benzyna. :satan:

Tylko czym to wypłukac???

HEVA
21-10-2005, 19:56
Praca skrzyni bez oleju jest niemożliwa - facet Ci jakieś brednie wciska. Brak ciśnienia spowoduje supełnie niepoprawną pracę płyty sterowania, a zo za tym idzie zrobi się kaszana.

Jest jedyny sposób na wymianę oleju, jednocześnie czyszcząc skrzynię. Jest on dość drogi, bo koszt oleju jest wyoski. Jest to aktywna wymiana oleju stosowana przez profesjonalne zakłady, a nie naciągaczy.

Wlew i spust oleju jest otwarty, następnie odpalamy silnik i jednocześnie spuszczając olej wlewamy tyle samo nowego. Oczywiście wychodzi nam kilka litrów oleju więcej co równa się + kilkadziesiąt złotówek, ale wymiana taka jest naprawdę dobra.

Miałem kilka automatów i dbałem o nie jak mogłem.