PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z gazem POMOCY !!



Sentex
02-04-2005, 13:58
Mam problem ze swoim mondeuszem podczas jazdy na gazie a konkretnie nie ciągnie mi na gazie dodam ze mam peknietą obudowe od filtru powietrza i czasm ciagnie a czasem nie roznie to z nim bywa a nowa obudowa kosztuje 800 zł :( czy to w ogole spowodowane jest tą obudową i czy da sie moze cos zrobic zeby nie "strzelał" mi na gazie bo to tez dosyc czeste zjawisko :/ z gory dzieki.pozdrawiam :pad:

(mondeo 98 kombi 2,5 V6) :satan:

Golson
02-04-2005, 14:04
Strzaly mozna ograniczyc. Sprawdz przewody wysokiego napiecia i swiece - dobra kondycja tych elementow przy starszych instalacjach to bezwzgledny wymog by jezdzic bez strzalow.

altoot
02-04-2005, 14:16
a nowa obudowa kosztuje 800 zł

to kup uzywaną - koszt okolo 100pln, wczoraj taką zanabyliśmy z kolegą :)


:( czy to w ogole spowodowane jest tą obudową i czy da sie moze cos zrobic zeby nie "strzelał" mi na gazie bo to tez dosyc czeste zjawisko :/ z gory dzieki.pozdrawiam :pad:

(mondeo 98 kombi 2,5 V6) :satan:

Jak najbardziej moze to być spowodowane peknietą obudową (na moj gust jak zassie "lewe" powietrze to sklad mieszanki sie zmienia). Poza tym nowe świece + kable (najlepiej oryginalne, zamienniki nie zdają zazwyczaj egzaminu w Duratecach) i nowa regulacja instalacji.
W ogole to domyslam sie ze to instalka z mikserem II generacji?

Mirron
02-04-2005, 15:40
Przyczyn mulenia może być wiele, na przykład:

1 - dziurawa obudowa - zasysa lewe powietrze - spróbuj zakleić na poczatek jakąś taśmą, chyba że jest mocno spękana to wymiana na uzywke..

2 - brudny filtr powietrza - wyczyścic porządnie lub zmienić

3 - świece + przewody - to na 99,9% winne Twoim strzałom , kup oryginalne przewody (odradzam janmory, sentechy itp) motocraftu, ngk, boscha itp. podobnie ze świecami - na tym nie zaoszczędzisz..

4 - źle wyregulowany skład mieszanki, błędy komputera itp itp - podjedź na regulacje do gazowników - dobrych gazowników


Pozdrawiam i powodzenia!!

Martino69
02-04-2005, 17:21
Spróbuj zalać obudowę dziurę w obudowie poxipolem lub silikonem ... mój częsty knif na dziury w takowych elementach :) :beer:

krzys-68
02-04-2005, 22:30
Mam problem ze swoim mondeuszem podczas jazdy na gazie a konkretnie nie ciągnie mi na gazie dodam ze mam peknietą obudowe od filtru powietrza i czasm ciagnie a czasem nie roznie to z nim bywa a nowa obudowa kosztuje 800 zł :( czy to w ogole spowodowane jest tą obudową i czy da sie moze cos zrobic zeby nie "strzelał" mi na gazie bo to tez dosyc czeste zjawisko :/ z gory dzieki.pozdrawiam :pad:

(mondeo 98 kombi 2,5 V6) :satan:Nie szukaj w obudowie,natychmiast kup i wymień przewody WN,to one sa ryczyna twojego problemu

Sentex
02-04-2005, 22:55
dobra dzieki wszystki w poniedziale zaczne dzialac i napisze co i jak czy cos sie zmienilo narazie wszystkim wielkie dzieki pozdrawiam ;)