PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 2.0 16 v problem z automatem jak ciepły ginie 4 bieg



adam2004
16-04-2010, 17:28
Witam wszystkich na forum,

Jestem posiadaczem forda mondeo z automatyczną 4 biegową skrzynią biegów, która niestetety nie funkcjonje tak jak powinna tzn. samochód przez pierwsze 10 km zachowuje sie normalnie tzn. na zimnym silniku mam wszystkie biegi i przełączaja się one przy około 2 tys obrotów, ale jak się rozgrzeje ginie mi czwarty bieg - aby jechać 100 km/h musiałbym jechać 3 500 obrotów, dodatkowo ślizga mi biegi tzn. kazde przełączenie biegu jest poprzedzone dojściem silnika do 3 000 obrotów. Olej w skrzyni został wynieniony. chciałbym zadać nastepujące pytanie forowiczom, czy ktoś może miał podobny problem ?
Muszę szykac nowej skrzyni?

Z góry dziekuje,

Netoper
16-04-2010, 17:32
Wpłucz od zewnątrz j chłodnicę oleju skrzyni. U nas to pomogło

SteelRat
17-04-2010, 21:53
moze tarczki sie juz zuzyly i stad slizganie... ewentualnie za slaby docisk, co w efekcie tez tarczki wyslizga za jakis czas...

rodan555
17-04-2010, 22:16
mam pare dodatkowych pytan o objawy. jak rozumiem pojawiaja sie one tylko na rozgrzanej skrzyni. Wymiana oleju byla robiona statyczna czy dynamiczna? czy w momencie w ktorym ginie ci 4 bieg to pozostale przełozenia skrzyni szarpia przy przelaczaniu? czy kontroka o/d miga czy nie? jaki przebieg skrzyni? i czy na zimnej skrzyni tez czujesz uslizgiwanie sie biegów?
Problem moze byc z czujnikami, zuzyciem tarczek, uszczelnieniami pompy, zbyt mala iloscia oleju, badz problemami z przeplywem oleju w okladzie chlodzacym.
Na poczatek radzilbym wyczyscic czujnik MLP (polozenia lewarka) on moze powodowac takie objawy.

adam2004
19-04-2010, 13:27
witajcie
Popierwsze bardzo dziękuje za Odzew z waszej strony drodzy forowicze,

Najpierw odpowiem na pytania rodan555.
Wymiana oleju była robiona statyczna. Skrzynia szarpie dopiero jak sie rozgrzeje, na zimnym silniku wszystko jest oki. Kontrolna o/d nie miga. Na zimnej skrzyni wszystko jest oki. Przebieg 310 tyś.
Mam jedno pytanko, nie orientuje sie świetnie w skrzyniach biegów, więc chciałbym spytac czy mogę wyczyszczyć MLP bez wymontowania skrzynii, czy potrzebne jest tutaj wyjęcie skrzyni.

Chciałbym także spytać Netopera jak przkłukać chłodnicę? Wiem że te pytania moga być dziecinne, ale po prostu nie jestem super zorientowany w mechanice skrzyć, dzieki za wyrozumiałość.


Ps. W weekend jadąc na 3 biegach przełączyłem na beznynę po dłuższej trasie na gazie (60 km) i przez dosłownie 1 minutę wszystko chodziło cacy a potem zonk:(

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje z podpowiedzi
Adam

rodan555
19-04-2010, 13:46
czujnik mlp jest na skrzyni zaraz kolo akumulatora. przykrecony na dwie srubki. jak go rozebrac i przeczyscic juz kiedys opisywalem w watku przyklejonym o skrzyniach tam masz pelny opis. generalnie bedzie ci potrzebny gwintownik 4 i troche srubek zeby spowrotem poskladac czujnik bo orginalnie jest nitowany dookola.

Netoper
19-04-2010, 13:53
Chciałbym także spytać Netopera jak przkłukać chłodnicę?
Ja wężem ogrodowym ją polewałem.
Chłodnica skrzyni jest pod chłodnicą wodną silnika.

PIOTRINI
04-12-2010, 17:19
Witam serdecznie, mam problem ze skrzynią automatyczną w mondeo V6 z 2000r, gdzie mogę zakupić czujnik MLP - co to takiego, pod jaką nazwą tego szukać?

Netoper
04-12-2010, 21:56
gdzie mogę zakupić czujnik MLP
zapytaj w firmie Midparts czy Samko, w googlach znajdziesz namiar.

Z tym że można go reanimować we własnym zakresie.

SteelRat
25-01-2011, 10:56
Piotrini, zacznij od rozebrania i oczyszczenia MLPSa, pomaga w wielu przypadkach... nowka w granicach 350-400 chyba wciaz...

Netoper
25-01-2011, 13:11
gdzie mogę zakupić czujnik MLP - co to takiego, pod jaką nazwą tego szukać?
Zacznij od tego co Steel pisze.
Tu jest ładnie opisane:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=94427


temat od razu przenoszę do odpowiedniego subforum