PDA

Zobacz pełną wersję : tuba basowa i radio 6000



m-artur
23-10-2005, 18:46
cześć, zakupiłem sobie fajną tubę aktywną z wbudowanym 2 kanałowym wzmacniaczem. Tubę albo można podłączyc przez czincze albo pod głośniki. Podpiłem sie pod tylne głośniki i wielka cisza.
Włączam radio i nic nie gra. Radi nie widzi tylnych kanałów, tylko front i nic nie gra, po odłączeniu tuby wraca znów wszystko do nory. Próbowałem wypiąć tylne głośniki i dać samą tubę wtedy gra, nawet jak w trakcie podłącze tylne drzw to jest ok. Jak wyłącze i włącze znów cisza.

Pomocy jak to podłączyć żeby grało. Czy coś z radiem nie tak ???

głąśniki mam clariony 35 w max 140 w, radio forda 6000 cd z pilotem pray kierownicy, a tuba basowa aktywna z allegro 60 w max 200w ze zwnacniaczem, ponoć ma nie obciążać kanałów do których jest wpięta.

Może ktoś juz walczył z tym z jakimś sukcesem :( :( :(

digital123
23-10-2005, 19:03
cześć, zakupiłem sobie fajną tubę aktywną z wbudowanym 2 kanałowym wzmacniaczem. Tubę albo można podłączyc przez czincze albo pod głośniki. Podpiłem sie pod tylne głośniki i wielka cisza.
Włączam radio i nic nie gra. Radi nie widzi tylnych kanałów, tylko front i nic nie gra, po odłączeniu tuby wraca znów wszystko do nory. Próbowałem wypiąć tylne głośniki i dać samą tubę wtedy gra, nawet jak w trakcie podłącze tylne drzw to jest ok. Jak wyłącze i włącze znów cisza.

Pomocy jak to podłączyć żeby grało. Czy coś z radiem nie tak ???

głąśniki mam clariony 35 w max 140 w, radio forda 6000 cd z pilotem pray kierownicy, a tuba basowa aktywna z allegro 60 w max 200w ze zwnacniaczem, ponoć ma nie obciążać kanałów do których jest wpięta.

Może ktoś juz walczył z tym z jakimś sukcesem :( :( :(

Najlepiej to proponuje ci wziąć radio do jakiegoś elektronika żeby ci wyprowadził sygnał z przedwzmacniacza to jest najlepsze rozwiązanie dlatego że sygnał z głośników puszczony dalej do wznacniacza(tuby) będzie o wiele gorszej jakości, i może się przesterowywać

m-artur
23-10-2005, 20:19
a czy tak jak jest będzie chodzić puki co bo na razie nie chce mi się gonić jeszcze nowych kabli i kasa na przeróbke. Doc elowo tak zrobię ale czy na razie nie da się jakoś tego spiąc w całość by grało.

mariuszdr1
23-10-2005, 22:00
Tak raczej nie ruszy. Kolega ma rację zanies radyjko do elektronika niech wyprowadzi wyjścia sygnału audio chinch. Ja osobiście to wypraktykowałem w celu włączenia wzmacniacza. Koszty przeróbki to 4 kondensatory elektrolityczne rzędu 2.2 mikrofarada czyli około 4 pln.
Ile wezmie elektronik to trudno powiedzieć?

DIGITAL
23-10-2005, 22:03
mam podobny problem ale nie z tuba a tak na marginesie podobno we wsi gadają ze lepiej jest kupic tube i wzmacniacz osobno nize wbudowany wzmacniacz w tube lub skrzynie basowa :bigok:

m-artur
23-10-2005, 22:13
wiem o tym ale poszedłem troszkę na łatwiznę, mniej roboty i miejsca na zwmak nie marnuje, Jeśli bym dawał odrębny wzmacniacz to na cały system ale to więcej roboty.
Ta tubka całkiem basik daje ładny tylko żeby posłuchać to odpalam auto włącam audio idę do bagażnika i wtyczke od tuby podłączam i chodzi ja trzeba. Tego mi brakowało w moim zestawiku.
Głośniki clariona mam src5715 pasmo mają ładne ale bau z drzwi to słabo mozna uzyskać więc tuba, a tu nici penie bez wyjść nie poradzę chyba że ktoś coś wymyśli

DIGITAL
23-10-2005, 22:18
ja to mam taki problemik ze jakos mi trudno usłyszec ten basik z bagarznika jak otwieram klape to wszystko ladnie pieknie "dudni" ale na zewnatrz cisza a w srodku to jakos tak dziwnie bo wydaje mi sie ze nie slysze efektu z bagarznika tylko tylne glosniki w drzwiach :jezyk1:

m-artur
23-10-2005, 22:50
i tak ma być ucho ludzkie czestotniwości basowych nie jest wstanie zlokalizowac co do miejsca z których dochodzą. Bas słyszysz tylko rozchodzi się po całym aucie, a jak do bagażnika zajżysz to słychać lepiej bo cząść pasma tuby jest człowie w stanie zlokalizować i dudni.
a nie masz pomysła jak zrobić by moja działała bez przeróbrk radia, jakiś patent

Lolo
24-10-2005, 16:00
A probowales mostkowania... Nigdy nie probowalem w takim zestawieniu, ze ciagniesz prund z glosnikow ale spruboj. Dziala to tak,ze zrodlo plusowe ciagniesz z lewego kanalu a zrodlo ujemne z prawego. Czyli "+" z lewej strony a "-" z prawejAlbo odwrotnie. Nie ma to znaczenia.

Pozdrawiam.

DIGITAL
24-10-2005, 21:29
a moze jednak sprobowac kupic kable (wcale nie sa drogie :bigok: ) i podprowadzic osobne zasilanie do tuby i podpiac to do wzmaka ?? :jezyk1:

m-artur
24-10-2005, 23:05
:) :)
słuchajcie poradziłem sobie. Tuba chodzi że aż miło. Mozna sfiksować jak na maxa zapodam ale bez przesady.

A podłączyłem to tak.

Wziołem wyłącznie sygnał z głośników tylnych lewego i prawego kanału wyłącznie "+". I chodzi jak miło. Gośc od sprzętu powiedział mi ja tą tubę podłączyć do fordowskiego radia. Podomież jakoś inaczej ma zapiętą masę do końcówki mocy i dltatego wyrzucało samą masę. Zaproponował to rozwiązanie oraz alternatywnie pusy wziąść z głośników a "-" wziąść z masy pojazdu. Chodzi i tak i tak ale ja podpiołem tylko plusy. Poza tym zasilanie z akumulatora solidym kablem z bezpiecznikiem i filterkiem orzeciwzakłuceniom oraz sterowanie które wziołem zradia żółty kabelek ten od sterowania anteny elektycznej 1 od dołu w złączu zasilania radia.

DIGITAL
24-10-2005, 23:11
ot i gra muzyczka :bigok: