PDA

Zobacz pełną wersję : Metaliczny stuk przy ruszaniu.



espe
02-04-2005, 16:30
Witam.

Od jakiegos czasu gdy ruszam z miejsca jakby z dolu samochodu slychac takie metaliczne pukniecie. Jak na wsteczny dam i ruszam jest to samo niedawno wymienilem tylna poduszke od skrzyni bo padnieta byla ale stuka dalej. Macie jakies pomysly co to moze byc?

remik07
02-04-2005, 16:41
za mało szczegółów.
Skąd dźwięk? z okolic silnika czy gdzie indziej?
Za każdym razem słychać ? jak ruszasz ze świateł? czy może po dłuższym postoju auta i tylko raz?

espe
02-04-2005, 16:45
za mało szczegółów.
Skąd dźwięk? z okolic silnika czy gdzie indziej?
Za każdym razem słychać ? jak ruszasz ze świateł? czy może po dłuższym postoju auta i tylko raz?

Dzwiek troche ciezko zlokalizowac, tak jakby tuz pod moimi nogami lub bardziej do tylu samochodu ale na 100% to nie powiem. A slychac nie za kazdym razem. Wydaje mi sie ze po dluzszym postoju bo jak po miescie juz pojezdze to jest spoko a jak rano ruszam to slychac.

koyot1973
02-04-2005, 16:58
może chodzi o katalizator bo ja mam napewno rozwalony i mam tez bardzo metaliczny dziwięk przy odpalaniu samochodu

espe
02-04-2005, 17:02
może chodzi o katalizator bo ja mam napewno rozwalony i mam tez bardzo metaliczny dziwięk przy odpalaniu samochodu

Nie, przy odpalaniu jest spoko, dopiero jak ruszam to cos stuknie czasem.

Martino69
02-04-2005, 17:25
Ja mam również stuki przy ruszaniu.... obudowę katalizatora szlkag trafił i brzęczy... w najbliższym czasie wykręcę kata i spróbuje pospawać lub wymyślę jakiś knif i dam znać :beer:

gozma
02-04-2005, 20:47
Witam.

Od jakiegos czasu gdy ruszam z miejsca jakby z dolu samochodu slychac takie metaliczne pukniecie. Jak na wsteczny dam i ruszam jest to samo niedawno wymienilem tylna poduszke od skrzyni bo padnieta byla ale stuka dalej. Macie jakies pomysly co to moze byc?

Może przegub wewnętrzny. Miałem takie ,,metalowe" puknięcia (jakby coś metalowego się łamało) przy ruszaniu (do przodu i do tyłu). Na początku sporadycznie, średnio raz na 2-3 dni, później częściej. Winny okazał się przegub wewnętrzny (krzyżak).

krzys-68
02-04-2005, 22:53
Witam.

Od jakiegos czasu gdy ruszam z miejsca jakby z dolu samochodu slychac takie metaliczne pukniecie. Jak na wsteczny dam i ruszam jest to samo niedawno wymienilem tylna poduszke od skrzyni bo padnieta byla ale stuka dalej. Macie jakies pomysly co to moze byc?Tez bym obstawił półosie,a własciwoe przeguby napędowe,ale wiadomosci jest niewiele

espe
03-04-2005, 00:51
Witam.

Od jakiegos czasu gdy ruszam z miejsca jakby z dolu samochodu slychac takie metaliczne pukniecie. Jak na wsteczny dam i ruszam jest to samo niedawno wymienilem tylna poduszke od skrzyni bo padnieta byla ale stuka dalej. Macie jakies pomysly co to moze byc?

Może przegub wewnętrzny. Miałem takie ,,metalowe" puknięcia (jakby coś metalowego się łamało) przy ruszaniu (do przodu i do tyłu). Na początku sporadycznie, średnio raz na 2-3 dni, później częściej. Winny okazał się przegub wewnętrzny (krzyżak).

A jak pojezdziles troche to tez stukalo, bo wydaje mi sie ze stuka tylko na poczatku jazdy. Gdzie dokladniej bylo slychac ten dzwiek w kabinie? U mnie wydaje sie ze tak na wysokosci pedalow lub siedzenia ale dzwiek sie roznie niesie.

kubek
03-04-2005, 14:23
Cześć ja też to miałem w swoim samochodzie a przyczyną był pierścień uszczelniający wydech między kolektorem a wydechem.Problem znikną koszt to około 20 pln.

espe
03-04-2005, 14:45
Cześć ja też to miałem w swoim samochodzie a przyczyną był pierścień uszczelniający wydech między kolektorem a wydechem.Problem znikną koszt to około 20 pln.

No to nawet by sie zgadzalo, bo pozniej jak sie nagrzeje to sie rozkurcza i trzyma a na zimnym puka. W tygodniu podjade na jakis kanal to dokladnie go oslucham.

kubek
03-04-2005, 15:03
wystarczy poruszać energiczne za pierwszy tłumik i zobaczysz.Pierwszy wydech jest mocowany na dwóch śróbach wraz ze sprężynami i przy ruszaniu on pracuje i wydaje taki dzwięk ja też się z tym trochę męczyłem myślałem na początku że to łożysko dociskowe ze sprzęgła ale umnie to był ten pierściećień uszczelniający.Jak sprawdzisz to daj znać. :beer:

espe
04-04-2005, 11:45
Nie ma to jak zlosliwosc mondka :niewiem: .

Wstaje rano zeby pojechac do mechanika na kanal, odpalam samochod ruszam i ... nic nie stuka. Przejechalem 10 km po miesicie dalej, dalej nie stuka. Zobaczymy co bedzie dalej.

espe1
04-04-2005, 22:10
Tez obstawiam uszczelke kolektor-tłumik (katalizator), w innych samochodach dzieje się to samo.

Kromir
16-03-2014, 16:44
Witam, u nas pojawił się ten sam problem.
Gdy odpalam silnik wszystko jest OK, dopiero przy ruszaniu z pod miejsca kierowcy, lub nawet przedniego koła dochodzi pukanie. Tylko kilka puknięć a potem wsio Ok. Po zatrzymaniu i ponownym ruszeniu już cisza. Dopiero jak auto postoi troche przy ruszaniu znowu są pukniecia. Ktoś coś podpowie?