PDA

Zobacz pełną wersję : wydmuchana rurka układu recyrkulacji spalin



andreas
24-10-2005, 14:59
Dzisiaj wytropiłem przyczynę smrodu spalin w komorze silnika. Jedna z rurek wychodzących z kolektora wydechowego przepaliła się i przez nią zwiewały spaliny :wall: Koszt nowego układu to 2400 [ za 4 rurki i puszkę ] a używki 150 8O . Zastanawiam się czy nie zaślepić tego badziewia - czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?

fuel111
24-10-2005, 15:04
Możesz zaślepić zawór EGR lub łatać przewód. Zależy jak i dokładnie w którym miejscu pękł. :(

andreas
25-10-2005, 07:40
miałem na mysli jedną z 4 metalowych rurek wychadzących z kolektora wydechowego

fuel111
25-10-2005, 09:23
Ja gdybym wykręcił ją to bym zaspawał otworek i tyle. :)

blitz04
25-10-2005, 09:47
Jeśli dasz radę wymontować to ustrojstwo to może do się pospawać. W Krośnie jest kilku magików którzy mogą to zrobić. Kwestia jest taka czy rozmontowanie tego nie przyniesie dalszych szkód. Oglądałem kiedyś te rurki w swoim i same w sobie są w dobrym stanie. Ale ich mocowania do kolektora są tak skorodowane że próba ich odkręcenia skończy się katastrofą.
Co do zaślepiania to doświadczeń z tym nie mam ale jeżeli jest takie cuś w silniku to ma spełniać jakąś rolę. Nie jest to od parady zamontowane.

STraits
25-10-2005, 10:55
Słuchaj - niedawno przerabialiśmy IDENTYCZNĄ sytuacje w mk1 w warsztacie. Wymiana - wymianą, ale gość u którego doszło do tak drastycznego przepalenia puszki miał zatkany katalizator przez odłamki ceramiki. Po prostu z rury ledwo co wychodziły spaliny. A jak przytkana jest rura, to wziększa się ciśnienie w EGRze i nie wytrzymuje tego układ.