PDA

Zobacz pełną wersję : Tłmik w Mondeo z 94 roku



kopara
02-04-2005, 18:33
Mam takie problem wszyscy wiedzą że w Mondeo z 94 r. są trzy tłumiki.Chodzi mi o tłumik środkowy czyli ten tylni bliższy lewej strony auta otóż odpadła mi od niego rura już sie przeżarła i mam pytanie bo zaproponowano mi w warsztacie żebym go usunął i że rure poprowadzi prosto do trzeciego tłumika tam gdzie jest rura wydechowa.Napiszcie czy to dobre rozwiązanie i czy bez tego jednego będzie głośniej chodził?Czy uważacie że lepiej będzie wymienić tłumik na nowy?Będę bardzo wdzięczny za porade.

altoot
02-04-2005, 20:43
Mam takie problem wszyscy wiedzą że w Mondeo z 94 r. są trzy tłumiki.Chodzi mi o tłumik środkowy czyli ten tylni bliższy lewej strony auta otóż odpadła mi od niego rura już sie przeżarła i mam pytanie bo zaproponowano mi w warsztacie żebym go usunął i że rure poprowadzi prosto do trzeciego tłumika tam gdzie jest rura wydechowa.Napiszcie czy to dobre rozwiązanie i czy bez tego jednego będzie głośniej chodził?Czy uważacie że lepiej będzie wymienić tłumik na nowy?Będę bardzo wdzięczny za porade.

po pierwsze nie w kazdym mondeo sa 3 tłumiki - dotyczy to tylko wersji 2.0 i V6...reszta ma tylko 2 puszki: jedna za katalizatorem i jedna na koncu ukladu

po drugie IMO lepiej wydac te 2 stówki i kupic normalny tłumik, tak bez kombinowania (choc to tylko moje zdanie)

a po trzecie - uzupełnij info o sobie w profilu...



pozdr. :beer:

fuel111
02-04-2005, 22:30
Tym z warsztatu powiedz, żeby sobie po 1 połowie nerki usunęli też będą żyć :wall: nie ma co kombinować. Są tacy co i na katalizatorze oszczędzają bo też da się wyrzucić. Trzymaj klasyczny stan części i podzespołów. :metal