PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do posiadaczy mkII



Diabel
02-04-2005, 21:36
Czy w tych modelach były montowane silniki TDI ??? Jak tak to może coś bliżej na temat zasilania w tych silnikach.... tzn czym się różnni TDI od TD?? Pozrówka

Tauros
02-04-2005, 21:42
Czy w tych modelach były montowane silniki TDI ??? Jak tak to może coś bliżej na temat zasilania w tych silnikach.... tzn czym się różnni TDI od TD?? Pozrówka
W Mondkach MkI i MkII nie bylo silnikow TDI!!

altoot
02-04-2005, 22:06
W Mondkach MkI i MkII nie bylo silnikow TDI!!

No OK...ja tam sie na tych Waszych kopciuchach nie wyznaje, ALE czy "I" nie oznacza czasem Intercoolera?


A IC to na 100% w bocianach jest :)

krzys-68
02-04-2005, 22:10
Czy w tych modelach były montowane silniki TDI ??? Jak tak to może coś bliżej na temat zasilania w tych silnikach.... tzn czym się różnni TDI od TD?? PozrówkaNie było jeszcze w tych modelach silnikow zasilanych systemem comon rail;bo o to ci prwadopodobnie chodzi.Silnik 1,8TD nie ma bezposredniego wtrysku i zasilania poprzez pompowtryskiwacze,jest to klasyczny diesel z turbiną

Diabel
02-04-2005, 22:52
ma ktoś może link na temat tych skrótów TDI,TDCI,TDDI,dCI,JTD

altoot
03-04-2005, 04:23
ma ktoś może link na temat tych skrótów TDI,TDCI,TDDI,dCI,JTD


linka zadnego nie mam, ale

TDI - oznaczenie w autach grupy VW (VW, Audi, Skoda, Seat)
stara sprawdzona konstrukcja - diesel zasilany za pomocą pompowtryskiwaczy

TDDI i TDCi - CR (Common Rail) u Forda... nie wiem na czym polega różnica w budowie, wiem ze w Mondeo TDDI ma 115KM a TDCi 130KM

dCi - silnik diesla CR u Renault i Nissana

JTD - silnik diesla w autach fiata (Fiat, Lancia, Alfa Romeo) - pompowtryskiwacze

jeszcze moge dorzucic HDI - CR w autach grupy PSA - Citroen, Peugeot)

jesli sie gdzies pomyliłem - niech ktos skoryguje

aware
04-04-2005, 00:52
JTD - silnik diesla w autach fiata (Fiat, Lancia, Alfa Romeo) - pompowtryskiwacze

JTD to wtrysk bezposredni, czyli Common Rail. Wymyslil go FIAT, ale nie byl w stanie go wyprodukowac, wiec sprzedali prawa fimie Bosch, pod warunkiem, ze jako pierwsi beda mogli wykorzystac ta technologie w swoich silnikach.

m3hoo
04-04-2005, 11:04
TDDI i TDCi - CR (Common Rail) u Forda... nie wiem na czym polega różnica w budowie, wiem ze w Mondeo TDDI ma 115KM a TDCi 130KM

Jeśli chodzi o TDDi, to nie jest to silnik Common Rail - jak pisał kiedyś LJ - posiada pompę rozdzielaczową i mechaniczne wtryskiwacze. Występują wersje 90KM i 115KM.

TDCi to silniki CR. Występują w wersjach 115KM, 130KM oraz 2.2 TDCi 155KM.

Jeśli chodzi o HDI, to chiba są to zbliżone silniki do tych w Mondeo - ten sam koncern.

Poprawcie, jeśli coś pokręciłem.

jarcys
05-04-2005, 00:45
Literka "i" nie oznacza intercolera -czyli silnika z chłodnicą powietrza doładowania,a oznacza silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa w przeciwieństwie do silników oznaczonych td-co znaczy,że jest to silnik z turbiną i wtryskiem do komory wirowej,czyli zwtryskiem pośrednim.Pozostałe oznaczenia opisano w poprzednich postach.

Tauros
09-04-2005, 13:21
Sluchajcie chlopaki, bo teraz to juz mam metlik :( Kolega Gregb9 pisze mi ze ma w dowodzie wpisane TCI i w karcie pojazdu!! 8O Sprawdzam TUTAJ (http://www.mirez.co.uk/Types.htm) i jest nazwa TDI!! Ale dalej sobie daje obciac...paznokcie ze czegos takiego nie ma, tylko jest TD!!
Czy to mozliwe, zeby kazdy inny kraj inaczej nazywal Mondki w dieslu!! (chodzi o oznaczenie bo silnik napewno jest taki sam)!! Prezesie i reszta uzytkownikow znajacych sie na rzeczy wytlumaczcie mi!! Bo post kolego gregb9 naprawde mnie zaintrygowal, chociaz wiem ze czegos takiego nie ma!! Dzieki za odp.!!

v1tek77
09-04-2005, 13:35
Sluchajcie chlopaki, bo teraz to juz mam metlik :( Kolega Gregb9 pisze mi ze ma w dowodzie wpisane TCI i w karcie pojazdu!! 8O Sprawdzam TUTAJ (http://www.mirez.co.uk/Types.htm) i jest nazwa TDI!! Ale dalej sobie daje obciac...paznokcie ze czegos takiego nie ma, tylko jest TD!!
Czy to mozliwe, zeby kazdy inny kraj inaczej nazywal Mondki w dieslu!! (chodzi o oznaczenie bo silnik napewno jest taki sam)!! Prezesie i reszta uzytkownikow znajacych sie na rzeczy wytlumaczcie mi!! Bo post kolego gregb9 naprawde mnie zaintrygowal, chociaz wiem ze czegos takiego nie ma!! Dzieki za odp.!!
Ja tez jestem w szoku ale jak wrzucilem sobie w google haslo: Mondeo TCI to kurcze znalazl pare stron gdzie takie oznaczenie wystepuje 8O, wiec to moze jakies oznaczenie diesla w niektorych krajach?