PDA

Zobacz pełną wersję : Odpowietrznik zbiornika paliwa



Fizol
25-10-2005, 22:25
Witam.
Pojawił mi się pewien mały problem. Nie mogę nalać więcej niż 30 litrów mimo że bak jest prawie pusty.
Pomyślałem że ktoś z kolegów na pewno będziej wiedział w jaki sposób jest odpowietrzany ziornik paliwa np podczas wlewania i
w jaki sposób można do niego dotrzeć i wyczyścić?
Będę wdzięczny za pomoc.

zdzichop
25-10-2005, 23:18
Tak się dzieje, gdy tankujesz na stacjach dla tirów. Szybko wlewana ropa pieni się okrutnie i trzeba czekać aż się ustoi :metal

werc
25-10-2005, 23:23
Przewód odprowadzający powietrze podczas tankowania jest w MDO tak samo usytuowany jak w innych autach, biegnie wzdłuż wlewu i wychodzi pod korkiem. Nie bardzo mi się chce wierzyć że jest zatkany, a jeśli nawet to po chwilowej przerwie paliwo powinno dalej "wchodzić". Myslę że kolega ma rację za duże ciśnienie przy tankowaniu :))

Fizol
26-10-2005, 12:47
Raczej piany nie widać, widać odbijające lustro paliwa tuż pod korkiem.
Po przejechaniu do domu (ok 300m), zajrzałem do baku, paliwo "osiadło"
Pojecjałem znowu na stacje zalałem tylko ok 15 l i znowu to samo 8O . wiecej nie próbowałem.
Zdażyło mi się to tylko raz i podczas ostatniego tankowania.

Jakub
26-10-2005, 14:19
A może ropka była z detergrntem :satan:
Wydaje mi się że jednak po prostu cisnienie było za duże i sie spieniło paliwko.

waldemarz
26-10-2005, 14:22
Sprobuj lac bardzo powoli paliwo, a jesli to nie pomoze i dalej tak bedzie to szukaj jednak przyczyny w wezyku odpowietrzania. Poprostu sprawdz czy nie jest gdzies zgnieciony. Nie wiem jak jest w dieslu, bo u mnie wezyk wychodzi nie pod korkiem tylko z boku korka u gory po prawej stronie.

Fizol
26-10-2005, 20:12
Dzieki za pomoc.
:beer: :beer: :beer:
Następnym razem będę ostrożniej wlewał. Jak się powtórzy to poszukam tego wężyka.

numerek
26-10-2005, 20:23
a powiedz czy na wszystkich stacjach gdzie tankujesz tak się dzieje?

u mnie ten problem wystepuje na kilku stacjach na pozostalych gdzie tankowalem nie było tego problemu
na jednej stacji gdzie ciagle tankuje sam nalewam paliwko
i znalazłem punkt w którym to nie wystepuje
kieruję pistolet na ścianke wlewu w kierunku tyłu auta i wtedy leje do pelna
w innej pozycji odbija

Fizol
28-10-2005, 21:13
Na razie zdarzyło mi się to tylko raz i na stacji której jeszcze nie tankowałem. W tedy byłem pewien, że nie było piany, ale być może się mylę, zwłascza że tankowałem wieczorem i mogłem nie odróżnić lustra ropy od której odbija się światło od piany. Następnym razem bardziej na to zwrócę uwagę.