PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie wskaźnika poziomu paliwa.



RWalentynowicz
26-10-2005, 11:06
Od trzech dni jeżdżę na rezerwie. Kontrolka pięknie się świeci a strzałka jest w tym miejscu w którym być powinna. Jako, że przemieszczam się na gazach (LPG :satan: ), to zbytnio deficytem Pb się nie przejmuję. Wczoraj odwiedziłem kolegę i zaparkowałem auto pod niewielkim kątem. Ot, przechył o kilka stopni pod górę i lekko na bok. Wracam do auta, odpalam i co widzę?! Wskaźnik poziomu paliwa rośnie! Sięgnął połowy baku i stanął. Nic to, jadę do domu przez cały czas obserwując dziwne zjawisko w/w zegara, który to na przemian, powolnie, a to sobie rośnie a to maleje! Dziś zalałem za 30 PLN benzyny i niby jest stabilnie. Ale mam trochę zgryz. Co może dolegać mojemu wskaźnikowi? Czy ktoś z Was juz tak miał?
Pozdrawiam
Rafał

m3hoo
26-10-2005, 11:10
W zależności od kąta nachylenia pojazdu, większość wskaźników pokazuje wartości różne od rzeczywistych. Niestety nie jest to idealny miernik tego, co mamy w baku. U mnie jak odpalam zawsze przez chwilę pokazuje inną ilość zatankowanego paliwa niż jest faktycznie. Jedynie żółta kontrolka jest w miarę stabilna - jak już serio brakuje paliwa, to się świeci i nie przestaje, a ze wskazówką bywa różnie.

jdiabel
26-10-2005, 11:14
zgodze sie z przedmowca , u mnie tez troche szleje wskaznik po uruchomieniu idzie w gore i dopiero po jakims czasie opada do stanu jakiemu jestem wstanie dac wiare :)

Graluu
26-10-2005, 11:16
ja mam bardzo podobnie ze wskaźnikiem benzyny i się już do tego przyzwyczaiłem, a z racji tego że także jeżdże na gaziku to się tym mocno nie przejmuję, dbam tylko by było odpowiednio benzynki do uruchomienia autka i zalewam więcej jak robię przejażdżkę na benzynce

Luca
26-10-2005, 11:33
Chłopaki - nie przesadzajcie z tym ku...im "okiem", pompka paliwa nie lubi suszy w baku, w końcu jest chłodzona paliwem, a nie gazikiem w butli :satan: . Ja osobiście nie dałbym rady jeździć ze stale zapaloną "rezerwą". Objawy wskaźnika poziomu paliwa w MKIII też nie odbiegają od "normy" wymienionej przez przedmówców :) - jak stoi pod górkę (ew. jeszcze dodatkowo przechylony na prawo) to zaniża, jak w dół (+ przechył w lewo) to zawyża wskazania :satan:

:metal :beer: :bigok:

RWalentynowicz
26-10-2005, 11:42
No dobra ale mój wskażnik przez dobre kilkanaście minut sobie zmieniał wskazania; od rezerwy po połowę stanu.

Luca
26-10-2005, 11:49
I powiedz tu teraz, że MDO nie ma duszy / ducha *

* niepotrzebne skreślić :)) :))

:metal :beer: :bigok:

jdiabel
26-10-2005, 11:52
a lampka rezerwy tez fiksowała? Bo mi sie wydaje ze to osobne systemy.

RWalentynowicz
26-10-2005, 12:09
a lampka rezerwy tez fiksowała? Bo mi sie wydaje ze to osobne systemy.

Lampka świeciła się normalnie, wtedy gdy strzałka opadała na minimum.

waldezk
26-10-2005, 12:35
jak by były dwa pływaki po obu stronach w baku, i czujniki połaczone z miernikiem różnicowo, to wtedy nie było by zależności od przechyłów auta,
i wskaźnik był by dokładny, a tak to tylko taki gadżet.

LaBobas
26-10-2005, 12:41
Rafale nie przejmuj sie.U mnie tez ostatnio wskaznik oszlala i polecial na polowe.Juz myslelm,ze mondi przetwarza lpg na pb.Niestety po jakims czasie wrocilo do normy,czyli blisko rezerwy :wall: :(

RWalentynowicz
26-10-2005, 12:48
Ok Rafale. Nie będę się przejmował :). Thx

LaBobas
26-10-2005, 12:58
Ok Rafale. Nie będę się przejmował :). ThxRafale a co to za podpis?????Sprzedajesz swoje widelki???

RWalentynowicz
26-10-2005, 13:06
Ok Rafale. Nie będę się przejmował :). ThxRafale a co to za podpis?????Sprzedajesz swoje widelki???

Niestety tak. Od maja zeszłego roku jestem na równi pochyłej i właśnie rozlałem swą czarę goryczy. Muszę zacząć wychodzić z długów. A to jest jedyny majątek, który mogę sprzedać.