PDA

Zobacz pełną wersję : gaz w mondeo?



gruberek
26-10-2005, 13:59
jak sie gazuja mondeo z silnikami np 2,0 16v? jaka instalacja wystarczy?

RWalentynowicz
26-10-2005, 14:08
To MDO gazuje sie dobrze. Najlepiej sekwencją, ale i podciśnieniówka powinna zdać egzamin.

P.S. Zaraz ktoś Cię dopadnie o uzupełnienie profilu. :satan:

Tomex
26-10-2005, 14:14
To MDO gazuje sie dobrze. Najlepiej sekwencją, ale i podciśnieniówka powinna zdać egzamin.

P.S. Zaraz ktoś Cię dopadnie o uzupełnienie profilu. :satan:

Gdybyś uzupełnił profil to byłoby wiadomo czy masz Zeteca z czarną pokrywą zaworów czy z szarą. A to ma duże znaczenie jeśli chodzi o zakładanie gazu, albowiem pod szarą pokrywą kryją się popychacze hydrauliczne - przyjaźnie do gazu nastawione.

vMZe
26-10-2005, 14:20
Dopadli go :satan: :satan: A kolega nie ma jeszcze MDO więc nie ma co wpisać w profil :) :jezyk1:

gruberek
26-10-2005, 15:17
Panowie:)

Chcce kupic mondeo,a le jak naogladalem sie diesli tak zajezdzonych to uhhh to mzoe benzyne? chce miec 2,0 16v wiadomo moc mi sie przyda, ale gaz to podstawa wiec czy instalacja za 2 tys zł wystarczy? brc? z komputerem?

o co chodzi dokladnie z pokrywami zaworow?

Tomex
26-10-2005, 16:44
Wszystko zależy od tego czy bedziesz miał Mondka z hydrauliką zaworową czy bez. Jak bedzie z hydrauliką to można zak ładać instalkę drugiej generacji za jakieś 2 tys. Sam mam taką i chodzi jak należy. Dbac tylko należy o to aby świece były oryginalne i kable zapłonowe również. Gorzej sprawa przedstawia się w silniku z regulacja luzów zaworowych za pomoca płytek. Tam też trzeba dbać o świece i kable, ale niestety wymagana jest regulacja luzów zaworowych i to dość często ( chyba coś koło 15 kkm ) bo może się skończyc wypalaniem zaworów i nizłymi kosztami. Nie wiem jak instalacje z beżpośrednim wtryskiem gazu sie do tego mają, ale pewnie też ta regulacja jest nieodzowna. Poczytaj wiecej postów to się coś dowiesz jeszcze.

DariuszHoryd
28-10-2005, 23:26
ja powiem tyle, dzis zagazowalem swoje mondi 1.8 16v 96' Ghia, instalka BRC II-generacji, i musze powiedziec ze moje odczucia, sa bardzo pozytywne. Przejechalem 60km po miescie glownie, i silnik pracuje bardzo rowno, i mam wrazenie ze nawet rozwijanie mocy stalo sie bardziej rownomierne, ale moze to tylko subiektywne odczucie. Ale kable Motorcrafta to podstawa, swiece rowniez, a co do ciekawostek, to w serwisie powiedzieli ze jak bede wymienial swiece, to trzeba zmniejszyc przerwe na 0,9 !! Aha mam srebrna glowice, czyli hydraulika w zaworach :banan:

Tom_alfik
30-10-2005, 21:23
To i ja dołożę trochę pozytywnych odczuć w tym temacie :)
Mój "junkers" też chodzi bez zastrzeżeń :banan:

DariuszHoryd
31-10-2005, 11:00
No moj pierwszy raport po przejechaniu, 335km, pierwsze tankowanie, z 37,4 spalil mi 31,4 litra LPG, z czego z calego dystansu 125km to miasto Gdansk, glownie w piatek, a reszta to trasa E7 z Gdanska do Nidzicy w niedziele. Spalanie, 9,25L :D Musze nadmienic ze w Gdansku z tych 125km, to 60km zrobione w takich korkach ze takich w 3miescie nie pamietam. Na trasie jade bardzo spokojnie predkosc 90-110km/h max. Narazie jestem zadowolony.

Oktan
31-10-2005, 11:11
To i ja dołożę trochę pozytywnych odczuć w tym temacie :)
Mój "junkers" też chodzi bez zastrzeżeń :banan:


ja powiem tyle, dzis zagazowalem swoje mondi 1.8 16v 96' Ghia, instalka BRC II-generacji, i musze powiedziec ze moje odczucia, sa bardzo pozytywne. Przejechalem 60km po miescie glownie, i silnik pracuje bardzo rowno, i mam wrazenie ze nawet rozwijanie mocy stalo sie bardziej rownomierne, ale moze to tylko subiektywne odczucie. Ale kable Motorcrafta to podstawa, swiece rowniez, a co do ciekawostek, to w serwisie powiedzieli ze jak bede wymienial swiece, to trzeba zmniejszyc przerwe na 0,9 !! Aha mam srebrna glowice, czyli hydraulika w zaworach :banan:

panowie :wall: gruberek się pyta o gaz w silniku 2.0,
faktem jest, że nie podał nawet rocznika auta który go interesuje - bo przecież były róznice w silnikach

altoot
31-10-2005, 11:17
jak sie gazuja mondeo z silnikami np 2,0 16v? jaka instalacja wystarczy?


podaj rocznik auta (orientacyjnie), bo w czasie produkcji nastepowały zamiany. jedne silniki 2.0 lubią gaz i wystarczy II gen. podcisnieniowa, inne zaś nie ( i lepiej załozyc sekwencje)

PS. bardzo dobry wybór, jesli idzie o auto BEZ instalacji LPG
lepiej gazować samemu

rufix1
31-10-2005, 21:07
Mnie się bardzo dobrze jeździ :)
Spalanie na średnim poziomie:miasto12-13l.,na trasie 10-11l.,wszystko jednak zależy od warunków na drodze i stylu jazdy :metal
Jeżeli chodzi o moc,to jest minimalna ,nieodczuwalna różnica.
Ogólnie same pozytywy.(tylko cena mało-pozytywna :) )
A jeżeli będziesz już gazował Mondka,pamiętaj o wymianie świec(polecam NGK),wymiana kabli WN( tutaj oryginalne Motorcrafty) oraz olej do silnika. :)

mmaurycy
03-11-2005, 10:40
jak sie gazuja mondeo z silnikami np 2,0 16v? jaka instalacja wystarczy?


podaj rocznik auta (orientacyjnie), bo w czasie produkcji nastepowały zamiany. jedne silniki 2.0 lubią gaz i wystarczy II gen. podcisnieniowa, inne zaś nie ( i lepiej załozyc sekwencje)

PS. bardzo dobry wybór, jesli idzie o auto BEZ instalacji LPG
lepiej gazować samemu

Witam,
również rozważam założenie gazu mam mondeo 1.8 16v GHIA kombi rok 1995.09 przejechane 171tys głowica szara.
pozdrawiam
mmaurycy

06-11-2005, 16:54
:metal Witam jestem pierwszy raz na tym Forum wiec SERDECZNE POZDROWIENIA.Mam MK II 1,8 16V1997 ZAGAZOWANY.Tylko Swiece iKabelki FORDOWSKIE ORGINALNE.

mondus
20-11-2005, 22:13
Wlasnie zamontowalismy Sequenty 24 z kolega w Oplach Vectra
Ja w 2,0 z 97 roku - przebieg 158 tys, a on w 1,8 z 97 - przebieg 120 tys i jak narazie jestesmy bardzo zadowoleni:)
Mam nadzieje ze beda smigaly caly czas wysmienicie:)
Srednie spalanie wynosi odpowiednio 7,8 litra /100 dla 1,8 i 9,6 litra /100 dla 2,0
-Do wszystkich Mondowców-to cytat z witryny Alma-gaz,ja sam już tu pisałem,mam od miesiąca gaz Mondeo 2L,16V-system Sequento24,śr.spalanie na trasie(356 km) 8,12 L
Pozdrawiam