PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana łożysk w kółkach napinających.



sebekian
26-10-2005, 17:43
Czytałem artykuł o wymianie takie łożyska ale to był diesel, a ja mam 2.0 benzyna z samonapinaczem. Na początku szeleściło , gwizdało, teraz warczy, klekocze niesamowicie, co prawda jeszcze nie wiem która to rolka tak hałasuje ale pompa wody nowa, alternatora bym nie typował itd. Chodzi o to czy też można te łożyska wymienić a może ktoś to już robił i zna symbole łożysk, byłoby o wiele łatwiej. Z góry dzięki.

fuel111
26-10-2005, 20:27
Niestety robiłem u siebie tylko Diesla :(

grzebyk
26-10-2005, 21:20
chyba nie wymienisz, właśnie ostatnio oglądałen te rolki pod kątem wymiany samych łożysk ale to chyba nie możliwe bo wydaje mi się, że łożysko jest chyba zatopione w rolce tzn. plastik (czy co to tam jest) obejmuje łożysko po bokach. mumery mogę ci podać bo u siebie wymieniłem i starych jeszcze nie wyżuciłem

Fizol
26-10-2005, 22:46
Jeżeli rolka napinająca jest metalowa - to da sie wymienić
jeśli plastikowa - raczej nie
U mnie są metalowe ( 1 napina pasek alternatora , druga napina pasek spręzarki klimy) i udało się wymienić łożysko za 10 zł
Rolka z napinaczem - bo tylko w komplecie można było kupić -kosztowałaby mnie ok 300 zł.

sebekian
27-10-2005, 07:07
Rolki mam metalowe, ale powiedzcie gdzie takie łożyska się kupuje ?? Czy jak podjade z jakims symbolem to będą wiedzieli jakie dobrać.

werc
27-10-2005, 07:32
Najlepiej byłoby wycisnąć stare i zanieść na wzór :metal
Kupisz w każdym sklepie z częściami dla rolników :)) Rolmot, Rolmasz czy coś takiego :metal
Jeśli zaniesiesz im nr katalogowy forda :dres: , musisz mieć numer łożyska z wszystkimi symbolami (o ile sie nie mylę mają osłony przeciwpyłowe) a to możesz spisać tylko z oryginalnego łożyska :banan:

vMZe
27-10-2005, 07:55
W rolce prowadzącej pasek wieloklinowy bez problemu wymienisz (sam wymieniałem). Problem jest z odkręceniem, bo śruba ma stożkowy gwint, więc trzeba uważać, coby nie urwać.

Jak będziesz wymieniał w rolce napinającej pasek klinowy to porób zdjęcia i dawaj artykul. Natomiast do rozrządu się nie dotykaj.

sebekian
27-10-2005, 19:51
okazało się że to warczało kółko od pompy wody, wyobrażcie sobie że jak ją 2 miesiace temu wymienialem to chyba nie dokrecili srubek na kolku i 2 zgubilem i to byla przyczyna warczenia. Sorki jeśli kogoś zawiodłem odnośnie wymiany łożysk.