PDA

Zobacz pełną wersję : Co oznacza swiecaca sie sielona lampka O/D OFF ??



Sentex
02-04-2005, 22:50
dzisiaj wieczorem jechalem fordzikeim i zapalila mi sie lampeczka zilona o/d off kto wie o co chodzi ?? z gory dzieki .pozdrawiam

Tomi
03-04-2005, 01:55
Wydaje mi się, że ta lampeczka związana jest z automatyczną skrzynią biegów, ale co oznacza - chyba wyłączony jakiś tryb pracy - teraz strzelam - hamowanie silnikiem????

Fredee
03-04-2005, 09:09
siemak
ta lampka oznaczqa ze nacinąłeś przycisk ( zielony) na dxwigni zmiany biegów i tym samym wyłączyłes czwarty bieg ( nadbieg=overdrive) auto teraz będzie jeździło tylko na biegach I-II-III. Jeśli drugi raz naciśniesz ten przycisk na dźwigni to lampka zgaśnie a samochodzik znów masz czterobiegowy..:)Uzywa się przed wyprzedzaniem - wciskasz przycisk - auto automatycznie redukuje do III i już masz więcej mocy pod nogą przy wyprzedzaniu.
Pozdroffki
:bigok: :bigok: :bigok:

Sentex
03-04-2005, 09:25
dzieki wielkie ;) a ja myslalem ze juz sie cos sypie :) pozdrawiam

pingwin
03-04-2005, 15:17
Jak swieci, to jest to co koledzy mowili powyzej.

Gorzej jak zaczyna mrugac... to oznacza uszkodzenie skrzyni i przejscie w tryb awaryjny (nawet bez kontrolki sie czlowiek latwo o tym trybie przekonuje, bo tak szarpie ze cud ze nic przy tym nie odpada). Ja cos takiego przezylem i nikomu nie zycze popsutego automata. Nawalil mi "konwenter" cokolwiek to jest. Ford sie naprawy nie podjal (autoryzowany serwis - btw. Auto Watin - odradzam). Znalazlem warsztat ktory sie tym zajal. Koszty - 3,5 kzl. z tego 1000 to samo rozmontowanie/zmontowanie skrzyni. Podobno to tego sa potrzebne warunki niemal laboratoryjne, wiec warsztat "pana Zenka" odpada.... Koszmar po prostu.

Hmmm... sora ze troche nie na temat, ale moze sie ta wiedza komus przydac.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Sentex
03-04-2005, 20:04
no wlasnie mi mrygala ale nic ze skrzynia sie nie dzieje wszystko chodzi tak jak chodzilo bez zarzutu nie ma sie do czego przyczepic wiec pewnie mam cos z kompem bo czasem mi sie zapala kontrolka od poduszek czasm mi sie swieci rezerwa zaraz po zatankowniu albo komp mi pokazuje 0 km do stacji ze mi zostalo a na wzkazniku pol baku, mam tylko nadzieje ze to nic powanego i mam nadzieje ze to nie skrzynia bo sie zalame totalnie tym bardziej ze dopiero kupilem przed wczoraj :/ wiec jak ktos moze to niech mi powie jak zrobic tego kompa zeby mi nie warjowal z gory dzieki pozdrawiam

pingwin
03-04-2005, 20:23
Obawiam sie, ze bez powodu nie mruga. Jak ktos sprzedaje auto to tez nie bez powodu zreszta.

Proponuje Ci jak najszybciej jechac do jakiegos warsztatu, zeby Ci zczytali kody bledow ze skrzyni. Moze to tylko jakas a. Jesli to nie jest powazna usterka, to mogla sie nawet nie przestawic na tryb awaryjny.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Sentex
03-04-2005, 20:45
lampka mi teraz nie mryga wczoraj tylko przez jakies czas mrygala dzisiaj juz spokoj a kupilem od znajomego goscia sprawdzone auto sprzedawal bo sie zeni i kasa na wesele mu potrzebna ale na wszelki wypadek sie poslucham i sprawdze doladnie w kazdym razie dzieki wielkie i pozdrawiam

Tomi
03-04-2005, 21:53
Dobrze trafiłem, że związane z automatem, ale nie całkowicie trafnie. Człowiek cały czas się uczy czegoś nowego....... :beer: