PDA

Zobacz pełną wersję : Piotowe bicie tyłu przy hamowaniu



Rafalrom
03-04-2005, 10:04
Witam.
Zauważyłem po zmianie kół z zimowych na letnie że przy hamowaniu z dużej prędkości 120-140 km/h tył pojazdu dostaje bicia ale wyraźnie widać w lustrku wstecznym że to bicie jest pionowe a nie na boki. Od kilku dni piszczą mi bęny przy lekkim hamowaniu np. przed zatrzymaniem się. czy to wina zmiany kół czy kończących sie hamulców?
wydaje mi się że ktoś już pisał na ten temat ale nie mogę znaleść tych postów.
Pozdrawiam Rafał :bigok:

Fredee
03-04-2005, 10:11
MOże zablokowała się autoregulacja szczęk i zaciera? albo linka ręcznego zapieczona i też zaciera?
warto rozebrać bębny i sprawdzić ewentualnie uruchomić mechanizmy jakimś wd40
Pozdroffki :bigok: :bigok:

Golson
03-04-2005, 11:58
Witam.
Zauważyłem po zmianie kół z zimowych na letnie że przy hamowaniu z dużej prędkości 120-140 km/h tył pojazdu dostaje bicia ale wyraźnie widać w lustrku wstecznym że to bicie jest pionowe a nie na boki.

Tez tak mialem kiedys i okazalo sie ze jedna opona byla chyba zle skladowana w zimie i sie po prostu odksztalcila. Mozesz tez sprawdzic czy sa one rownomiernie na calym obwodzie zuzyte. W tych rzeczach bym najpierw szukal przyczyny bicia.

Rafalrom
03-04-2005, 13:52
Cześć.
też mysle o oponach bo po zmianie kól na letnie jest tak że przód skręca sam w lewo a tył skacze przy hamowaniu. 8O Zmienie koła przód na tył itd. powinno pomóc. Rafał