PDA

Zobacz pełną wersję : trójnik



Wolv
28-10-2005, 11:55
Panowie!
Pomozcie, moj mondas prawdopodobnie zasysa lewe powietrze, wiec na 1 ogen poszedl trojnik i odpowietrzenie skrzyni korbowej. Pytalem w ASO i sklepach ale tam goscie nie wiedza o czym mowie :zly: Moze zle okreslam ale chodzi mi o ten slynny na naszym forum trojnik... W jedym serwisie gosciu powiedzial mi ze ja go nie mam wogole (96 r. - przejsciowka). Wiec jak to jest mam go czy nie. Zabardzo zdaignozowac sam nie potrafie, sam probowalem szukac przy wezykach podcisnieniowych ale tam jest kilka zlaczek przypominajacych trojnik, ktory to ten wlasciwy :jezyk1: . Moze racje ma ten kolo, ze u mnie go nie ma????

fuel111
28-10-2005, 12:26
Patrzac na kolektor wylotowy i jego oslone, powinieneś po jego prawej stronie (w głębi) zobaczyć gumową rurkę w kształcie litery L (10X5cm) to jest zawór odpowietrzania skrzyni korbowej. Chwytając mocno za jej krotszą cześć i pociągajac do góry wyciągniesz ten zawor. Sprawdz jakosc trojnika i tej rurki w ktorej siedzi(L), a sam zawor dobrze oczysc w benzynie ekstrakcyjnej. To jest połączone.

Wolv
28-10-2005, 12:38
W tym miejscu zauwazylem jakis jakby metalowy wezyk w ksztalcie lietry L z taka jakby banka na krotszym odcinku wchodzace do chyba skrzyni biegow :jezyk1: ehhhh te opisy... a wszystko to jest zamocowane na takiej gumie w ksztalcie prostokata (jakby latka) - czy to moze byc to?
- niczego wiecej sie nie doszukalem, w starych postach natknalem sie tylko na fotke zaworu odpowietrzenia ale sama jego lokalizacja to caly czas dla mnie niewiadoma :wall: :wall: :wall:

fuel111
28-10-2005, 12:41
Ty się tylko nie pomyl z przewodem EGR-u

Wolv
28-10-2005, 12:49
Kurde... no nie mam aparatu i :ass: tak wiele by to wyjasnilo. EGR to na pewno nie jest, nic sie tam nie wykreca i nie ten ksztalt (mam nadzieje), Straits kiedys tez szukal tego zaworu, moze sie pojawi i cos powie...

Straits, Straits, Straits, gdzie jestes? :pad:

waldemarz
28-10-2005, 17:16
Kurde... no nie mam aparatu i :ass: tak wiele by to wyjasnilo. EGR to na pewno nie jest, nic sie tam nie wykreca i nie ten ksztalt (mam nadzieje), Straits kiedys tez szukal tego zaworu, moze sie pojawi i cos powie...

Straits, Straits, Straits, gdzie jestes? :pad:

Volv moze to ci cos pomoze, znalazlem w jednym z postow informacje kolegi HEVA. Pod spodem cytat z wypowiedzi.


Oto foteczka.

Dokładnie tam gdzie narysowałem strzałeczkę znajduje się trójnik. Najlepiej zdjąć rezonator - będzie łatwiej.
Pod rurą rezonatora (tam gdzie wskazuje strzałka) jest aparat zapłonowy, pod spodem obudowa termostatu i tam wkładając łapę są wężyki gumowe złączonę ów trójniczkiem. Naprawdę łatwo go wyczaić - powodzenia :satan:

http://www.heva.republika.pl/mondeo/trojnik-where.jpg

HEVA
28-10-2005, 18:13
Dzięki Waldku, za przytoczenie mojego postu.
A poniżej fotka wyjętego, mojego trójniczka, może się przyda.

http://www.heva.republika.pl/mondeo/trojniczek.jpg