PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko



vabank
28-10-2005, 14:18
witam wszystkich, wlasnie stalem sie wlascicielem mondeo wczoraj (pierwszy raz mondeo), samochodzik MIII 2.0 16v z gazem, od wczoraj pali mi sie kontrolka silnika (po napelnieniu zbiornika), dalem na komputer i wszystko ok, powiedzieli ze jak mieszanka slaba to moze sie kontrolka zapalac, ktos to potwierdza?

rc23
28-10-2005, 14:35
po napełnieniu czym?

vabank
28-10-2005, 14:51
gazem na fula :)

rc23
28-10-2005, 14:54
kurcze tak się zastanawiam co ma jedno z drugim wspólnego

vabank
28-10-2005, 14:57
moglo byc w ogole nie zwiazane, faktem jest ze po ruszeniu zapalila sie kontrolka silnika i juz nie zgasla, powiedziano mi po sprawdzeniu w komputerze ze to moglo byc z powodu slabej mieszanki gazu tam gdzie tankowalem

vabank
28-10-2005, 15:00
a przy okazji, bardzo mi sie podoba, komfort rewelacja, dotychczas jezdzilem omega, zobaczymy jak bedzie dalej

rc23
28-10-2005, 15:01
reset kompa powinien pomóc , zapytaj w sprawach technicznych bo nie wiem jak w mk III to się robi może tak samo jak w mkII ale pewności nie mam

mareckis
28-10-2005, 17:43
Kontrolka nie powinna się świecić na stałe. Sugeruje żebyś się wybrał do gazowników i niech podepną instalacje pod odpowiedni program diagnostyczny. Niech oni to sprawdzą. Jeśli to niepomoże to reset kompa pozostaje.

LaBobas
30-10-2005, 16:48
Moze i reset kompa pomoze,ale sadze ze nie w tym rzecz.Moj znajomy mial to w astrze.Tez mu mowili,ze tak moze byc bo na gazie chodzi a nie na pb i komp wariuje i poakzuje uszkodzenie czegos tam.Jak sie potem okazalo czegos tam nie podlaczyli czy cos w tym styluale jarneli sie i od tego momentu wszysko chodzi jak trzeba almpka sie nie pali.Nie mowie ze tu tak jest ,ale kto wie.....

mareckis
30-10-2005, 18:45
Moze i reset kompa pomoze,ale sadze ze nie w tym rzecz.Moj znajomy mial to w astrze.Tez mu mowili,ze tak moze byc bo na gazie chodzi a nie na pb i komp wariuje i poakzuje uszkodzenie czegos tam.Jak sie potem okazalo czegos tam nie podlaczyli czy cos w tym styluale jarneli sie i od tego momentu wszysko chodzi jak trzeba almpka sie nie pali.Nie mowie ze tu tak jest ,ale kto wie.....
Ale przecież napisałem aby najpierw się udał do gazowników aby sprawdzili instalkę. Reset to w tym wypadku ostateczność...

Arturo32
30-10-2005, 19:30
mnie się również wydaje, że to nie jest wina
mieszanki gazowej ani paliwa.
Sprawdź połączenia czujników w komorze silnika,
może któryś nie ma dobrego kontaktu elektrycznego
(ja tak miałem z silniczkiem krokowym biegu jałowego)
i wtedy paliła się kontrolka silnika.
Powodzenia

rc23
30-10-2005, 20:09
mnie się również wydaje, że to nie jest wina
mieszanki gazowej ani paliwa.
Sprawdź połączenia czujników w komorze silnika,
może któryś nie ma dobrego kontaktu elektrycznego
(ja tak miałem z silniczkiem krokowym biegu jałowego)
i wtedy paliła się kontrolka silnika.
Powodzenia
ale w tym wypadku na kompie bywyszło ,że brak kontaktu z czujnikiem

Arturo32
30-10-2005, 20:58
słuszna uwaga :bigok:
wobec tego nowych pomysłów brak :(

rc23
30-10-2005, 21:05
myślę ,że reset pomoże komp po resecie ustawi sobie mapy wtrysku na nowo i będzie git :)