PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana Silnika



Urbanskil
28-10-2005, 15:46
Witam, Czy i jaki jest kłopot wymienić silnik 16i na 18i czy jest coś do zrobienia z elektroniką lub komputerem czy tylko wymieniamy sam silnik i jest OK.

rc23
28-10-2005, 16:09
silnik wejdzie bez problemu do wymiany będzie wiązka raczej i komp

STraits
28-10-2005, 20:27
Wiązka zostaje DOKŁADNIE ta sama. Wymieniasz silnik - sprzegło zostaje to samo. Wymieniasz też komputer EECIV (lub V w nowej wersji). Poduszki zostają te same. Pompa paliwowa wyrobi. Układ wydechowy ten sam - więc DO DZIEŁA !

SWAP z 1.6 na 1.8 jest bardzo OK ze względu na bardzo dużą unifokacje częsci. Praktycznie części TYLKO do 1.6 nie ma. Są 1.6 1.8 i potem 2.0 i 2.5. Jedyne co może Cię drażnić to inne przełożenia w skrzyni i autko może np. szybciej sie zrywać, ale vmax mieć mniejszy niż seryjne 1.8...

rc23
28-10-2005, 20:35
kurde myślałem ,że wiązka jest inna :(
ale to dobrze że nie ma z nią problemu

STraits
28-10-2005, 21:10
rc23 : a myślisz że co tam jest innego w 1.6 czego nie ma w 1.8 i co ma innego 1.8 czego nie ma w 1.6 ?? NIC. Różnica w średnicach w silniku - nic wiecej. Noo... inna naklejka na koletorze plastikowym ;)

rc23
28-10-2005, 23:34
rc23 : a myślisz że co tam jest innego w 1.6 czego nie ma w 1.8 i co ma innego 1.8 czego nie ma w 1.6 ?? NIC. Różnica w średnicach w silniku - nic wiecej. Noo... inna naklejka na koletorze plastikowym ;)
1,6 ma mniejszą moc to i kable powinny byc cieńsze hehehehe

grzebyk
29-10-2005, 09:30
to się dołącze, a jak z wymianą 1.6 na 2.0. jak wymieniać to tak żeby była z tego korzyść. mojemu silnikowi nic nie dolega, jedynie brak mocy i dęczy mnie ta zamiana bo nigdy nie wiesz na co zamienisz

leslaw
30-10-2005, 23:40
to się dołącze, a jak z wymianą 1.6 na 2.0. jak wymieniać to tak żeby była z tego korzyść. mojemu silnikowi nic nie dolega, jedynie brak mocy i dęczy mnie ta zamiana bo nigdy nie wiesz na co zamienisz
egr-a sobie zaslep na razie,będzie bardziej elastyczny na nizszych obrotach,
a silnik 2,0 przekonywano mnie ,ze się też wewnątrz rózni,i rozrządy tez chyba te same,ale głowy nie daję,
w kazdym razie jakbym zmieniał,to tez tylko na taki :)
jak juz się chrzanić z wymianami to i niech korzysci będą bardziej wymierne.
choc z drugiej strony to dokąd się nam wszystkim tak spieszy???????? :)

gorilla666
31-10-2005, 01:39
no to ja od srody przekładam z V-ki na 1.8td i mam pełene gacie ze bede płakał, bo musze wymienic cała instalke(demontarz deski rozdzielczej,foteli,tapicerek itd)piasty z tarczami itd....Dlatego prosze o wszelkie info na temat takiej przekładki--- :pad: :pad: -------v-ka to mk I i 1.8 tez.Spokojnie do v-ki ktora przywiozłem na klamoty z Niemiec dokupiłem diesla po "starciu"z tramwajem!!!!! i złoze diselka,klamoty do v-ki do garazu-pozostałosci do opylenia--Najgorsze to ze v-ka ma klime,panel control,grzana szybke przod,podswietlane daszki przeciwsłoneczne,el dach,lampki kierunkowe itd. a diesel to wersja stołek,centralny i reka szyber...... no i tu jest problem...jak wsadze instalke od diesla to jak maj działac el,szyby,dach nie wspominajac juz o check panelu,czy do instalki diesla mozna "podopinać" prady na szyby,dach,panel i reszte gadzetów??? Ratunku!! czekam na kazde info na ten temat bo nawet mój elektryk cos przycichł jak go oswieciłem ze od srody zaczynamy przekładke......

MaciekG
31-10-2005, 08:58
Man... Ty odważny jesteś ;)
Ja bym chyba szukał czegoś w całości... Powodzenia i relacjonuj z trasy wyścigu :)

Mirek88
31-10-2005, 09:18
Witam, Czy i jaki jest kłopot wymienić silnik 16i na 18i czy jest coś do zrobienia z elektroniką lub komputerem czy tylko wymieniamy sam silnik i jest OK.
Właśnie niedawno wymieniłem 1,6 (bo padł) na 1,8 wymieniłem tylko silnik, komputer, i cały ospręt został od 1,6 i jeździ toto bardzo przyzwoicie.

STraits
31-10-2005, 20:57
Z 1.6 do 2.0 moze być problem. Inny wydech jest przy 2.0. Inne sprzęgło. Inna skrzynia. Jak wymieniać z 1.6 do 2.0 to tylko razem ze skrzynią. Przy wymianie silnika na inny omputer TRZEBA wymienić, bo moze podawać inne parametry pracy i w krótkim okresie pracy moze zajść potrzeba kolejnej wymiany silnika...