PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka oleju



Domin
03-04-2005, 14:58
Witam.
Jeżdże Mondeo MK1 1.6 16V `94. Mam pytanie odnośnie kontrolki oleju,a mianowicie nie zapala się przy włączeniu zapłonu.niedawno też tak było więc podejrzewałem że to żaróweczka spalona ,ale parę razy znów się zaświeciła po włączeniu zapłonu i teraz znów nie daje "znaku życia".jeżeli ktoś wie co może byś przyczyną będę wdzięczny za pomoc.(aha, stan oleju jest w normie)

kaz
03-04-2005, 15:21
Miesiąc temu, może dwa wymieniłem czujnik ciśnienia oleju (12 zł) też kontrolka nieświeciła,początkowo myślałem że to żaróweczka w desce. Pozdrówka

blitz04
03-04-2005, 15:53
Cześć! Ostatnio też to przerabiałem u siebie. Skończyło się na wymianie czujnika (EPS za 20 pln). Aby sprawdzić czy to czujnik nawala odpiąłem wtyczkę przewodu prowadzącą do czujnika i połączyłem ją z kawałkiem (dla wygody ok 1 m) przewodu bez izolacji na obu końcach. Tak dosztukowany przewód należy połączyć z masą pojazdu. Ja podłączyłem do śruby kol. McPhersona w komorze silnika. Potem stacyjka pod zapłon i:
1. kontrolka świeci-czujnik kaput
2. kontrolka nie świeci-uszkodzenie wiązki elekt. lub padnięta żarówka.

ps. okropnie się męczyłem ze zmiana czujnika, dojscie tylko od spodu z kanału i mało miejsca do manewrowania kluczami. Jeżeli będziesz wymieniał czujnik to nie zapomnij o posmarowaniu 2-3 zwojów gwintu czerwonym silikonem- co by nie ciekł olej.
Pozdrawiam

Fredee
03-04-2005, 18:11
Może byc tez tak ze po prostu nie łączy żaróweczka dokładnie - ja tak miałem z żaróweczką oświetlającą górną część prędkościomierza - raz świeciło a raz nie....jak nie świeciło to lekko trzepnąłem ręką od góry w deskę i zaświeciło......:) moze to pomoże..:)
Pozdroffki :bigok: :banan: :bigok:

Domin
03-04-2005, 23:20
Spróbuje tego sposobu ze sprawdzeniem czujnika,lecz nie wykluczam że rozwiązanie może być banalne tak jak mówi Fredee i wystarczy po prostu walnąc w deskę.No nic będę próbował obu sposobów,chyba że macie jeszcze jakieś pomysły. Pozdrówka dla wszystkich

Domin
06-04-2005, 14:33
ps. okropnie się męczyłem ze zmiana czujnika, dojscie tylko od spodu z kanału i mało miejsca do manewrowania kluczami. Jeżeli będziesz wymieniał czujnik to nie zapomnij o posmarowaniu 2-3 zwojów gwintu czerwonym silikonem- co by nie ciekł olej.
Pozdrawiam
Witam.
Byłem w ASO w Krośnie i oni utrzymują że czujnik ciśnienia oleju jest wkręcony w głowicę po prawej stronie(wiadomości z programu komputerowego przy stoliku sprzedawcy)Ja u siebie nic takiego nie zauważyłem,więc pewno będzie od spodu jak u Ciebie,chyba że silniki 1.6 i 1.8 się różnią w takich szczegółach.Chwilowo nie mam dostępu do kanału więc nie moge go poszukać od spodu :(

blitz04
06-04-2005, 16:47
Czujnik zamontowany jest obok filtra oleju, pod alternatorem. Jest na pierwszy rzut oka nie widoczny. Wymienisz go tylko od spodu auta- chyba że wolisz demontowac kol. dolotowy, alternator itd :) . Wg Etzolda w benzyniakach mkI, mkII czujnk zawsze występuje w tym miejscu(w ropniakach jest w głowicy). Więc pozostaje Ci tylko auto na kanał i szukać. Ale podstawa to pierwsze go sprawdzić zanim zaczniesz wykręcać.
ps. sprawdzaj priva