PDA

Zobacz pełną wersję : czy to elektryczna stabilizacja zawieszenia?



pingwin
03-04-2005, 15:41
Witam, ostatno sie wsluchalem w mojego Mondka i po wlaczeniu zaplonu, na jakies 3s slychac w tylnej czesci odglos jakiegos silnika elektrycznego. Czy to jest jakies ustrojstwo do stabilizacji zawieszenia tylnego?

Czytalem o tym w ultoce jak go kupowalismy, ale myslalem ze to jakas sciema :) . Jesli to to co mysle, to moglby mi ktos z grubsza wyjasnic jak to cos dziala?

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc,
pInGwIn

Tomi
03-04-2005, 22:57
Może trochę to głupia odpowiedź: a może chodzi o pompę paliwa załączającą się po przekręceniu kluczyka. :banan:

pingwin
03-04-2005, 23:05
moze... nie wiem gdzie ta pompa jest. Tajemniczy odglos dochodzi jakby z kola zapasowego :) . Przy czym wlacza sie tylko na pare sekund - odglos silniczka podobny do tego z regulacji wysokosci fotela kierowcy, tylko glosniejszy.

W kazdym razie dzieki!

Pozdrawiam,
pInGwIn

altoot
03-04-2005, 23:08
moze... nie wiem gdzie ta pompa jest. Tajemniczy odglos dochodzi jakby z kola zapasowego :) . Przy czym wlacza sie tylko na pare sekund - odglos silniczka podobny do tego z regulacji wysokosci fotela kierowcy, tylko glosniejszy.

W kazdym razie dzieki!

Pozdrawiam,
pInGwIn


pompa jest pod siedziskiem tylnej kanapy...

Tomi
03-04-2005, 23:17
Na 90 % to pompa paliwa i jest to całkowicie normalne zjawisko w silnikach z wtryskiem benzyny i elektryczną pompą paliwa :bigok: