PDA

Zobacz pełną wersję : Klocik i tarcze hamulcowe z Mondeo 94 r. 2.0 litra



kopara
03-04-2005, 15:46
Witam mam takie pytanie mam do wymiany w moim Mondeo klocki i tarcze hamulcowe są one bez czujników i już mniej więcej co drugie hamowanie słuchać dźwięki z hamulców.napiszcie mi ile jeszcze pojeżdże na tych klockach i tarczach bo czasami jak hamuje to aż sie boje choć jeszcze ani razu nie było tak żeby źle hamował po prostu już często słychać dźwięk stamtąd.Napiszcie mi mniej więcej żebym sie nie denerwował bo jak wiadomo wymiana kosztuje i dlatego pisze do was.Z góry dzięki za pomoc

altoot
03-04-2005, 15:55
Napiszcie mi mniej więcej żebym sie nie denerwował bo jak wiadomo wymiana kosztuje i dlatego pisze do was.Z góry dzięki za pomoc


No to ja napisze - tak żeby Cie uspokoić....



Wymien niezwłocznie zuzyte elementy ukladu hamulcowego, jakis chorendalny koszt to nie jest, a bedziesz mial spokoj na długi czas (przeciez szybciej czy pozniej i tak bedizesz musiał zmienic, wiec po co czekac)


Zresztą mimo wszystko na ukladuize hamulcowym (czyt. bezpieczenstwie) nie nalezy oszczedzac. Zbyt duyzo od niego zależy....

pingwin
03-04-2005, 15:57
o tarczach to na podstawie dzwiekow sie niewiele da powiedziec.... trzeba po prostu zmierzyc grubosc i poszkukac mechanicznych uszkodzien, ew. skrzywien.

co do klockow, to jesli to sa zwykle piski, to moze nic nie oznaczac w sumie - jak sa nie za dobrze zalozone, to nawet nowe podobno potrafia piszczec. a jesli pod pojeciem dzwieki rozumiec nalezy odglos mechanicznego tarcia metalu o metal, to lepiej jak najszybciej je (klocki) wymien bo mozesz zalatwic cakliem dobre tarcze.

Pozdrawiam,
pInGwIn

kopara
03-04-2005, 15:57
no ok zgadzam sie jak najbardziej ale własnie jeszcze nie wymieniłem bo nie mm jeszcze kasy.napiszcie mi czy pojeżdże tak jeszcze miesiąc bo wtedy planuje wymienić.

altoot
03-04-2005, 16:05
napiszcie mi czy pojeżdże tak jeszcze miesiąc bo wtedy planuje wymienić.


http://autocentrum.pl/gfx/m/panna.gif

a co znaczy czy przejezdze miesiac?

w miesiac mozna przejechac 200km a mozna i 5 tysiecy km stuknąć

kopara
03-04-2005, 16:07
no około 200-300km

Fredee
03-04-2005, 17:06
Altoot ma rację - zbyt wiele zależy od tego układu. Przesiądź się na rower na miesiąc, będzie bezpieczniej!!!!! Przecież auto bez hamulców to potencjalny pershing ! Jeśli sam nie masz pewności co do stanu hamulców to jedź do jakiegoś mechanika - sa samo sprawdzenie nie powinien brać kaski, a może Cię uspokoi !
Pozdrawiam