PDA

Zobacz pełną wersję : Hamowanie przy prędkości 130-170 km/h



aifab
03-04-2005, 17:01
Ostanio zauważyłem, że podczas chmowania trzęsię się kierownica, im wyższa prędkość tym bardziej. Dodam, że przy około 100km/h podczas chmowanie kierownica nie szalej, są natomiast lekkie drgania. W czym problem ? Czy to może być zbieżność ? Samochodu raczej nie ściąga na żadną stronę.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam, Jarek

xDonx
03-04-2005, 18:59
Miałem to w jesieni, tarcze były cienkie i nagrzewały się przy hamowaniu z większej prędkości ( pow. 120), wymiana tarcz i klocków u mnie pomogła.

krzys-68
03-04-2005, 19:01
Ostanio zauważyłem, że podczas chmowania trzęsię się kierownica, im wyższa prędkość tym bardziej. Dodam, że przy około 100km/h podczas chmowanie kierownica nie szalej, są natomiast lekkie drgania. W czym problem ? Czy to może być zbieżność ? Samochodu raczej nie ściąga na żadną stronę.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam, JarekTo nie zbieżnosc,ona odpowiada za postoliniowe prowadzenie auta.Raczej klocki hamulcowe,tarcze lub niewywazone koła

Tomi
03-04-2005, 22:29
Miałem to samo - próbowałem tarcze przetoczyć, ale to tylko strata kasy - wymieniłem tarcze i klocki i problem z głowy :bigok:

aifab
04-04-2005, 07:54
W sumie mam kogoś kto może mi przetoczyć tarcze, ale czy to jest bezpieczne ?

Pozdrawiam, Jarek.

jarekch
04-04-2005, 20:08
Dobrze przetoczone tarcze i nowe klocki to OK!
Często stare klocki dopasowują się do krzywej tarczy, więc nie raczej się nie zaleca ich ponownego montażu.