PDA

Zobacz pełną wersję : Czym i jak wygłuszyć drzwi



vMZe
31-10-2005, 11:01
Witam,
przymierzam się do wymiany głośników z tyłu auta i zastanawiam się nad wytłumieniem drzwi. Pytanie tylko czym to zrobić i jak, coby było dobrze i nie za astronomiczne pieniądze.
Dzięki za rady

Oktan
31-10-2005, 11:10
maty wygłuszające - bitumiczne, np od nich:
link tutaj (http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=4&subcat_id=23&man_id=16)
musisz tylko dobrze policzyć ile tych mat byłoby ci potrzebne
plus masa wygłuszajaca w formie pasty - tak aby nie pominąć żadnego miejsca :hehe:
dalej -> pierścienie mocujące głośniki: to musi się dobrze trzymać, jeśli byc już teraz wiedział jakie głośniki będziesz montował to mógłbyś zrobis powyższe rzeczy za jednym zamachem

vMZe
31-10-2005, 11:19
No dobra - twarda czy miękka i w zasadzie to trzeba wygłuszyć środek drzwi, czy jak. W ogóle nie bardzo kumam jak się do tego zabrać więc proszę DUŻYMI literami.

Oktan
31-10-2005, 12:34
pogadaj z Remik07 on się ostatnio z tym bawił

twarda jest gorsza do układania ale za to bardziej sztywna, miekka odwrotnie, musisz na pewno wygłuszyć blachę (tę którą widać po zdjeciu boczków drzwi) a i przydałoby się trochę tej maty na blachę zewnętrzną (czyli poszycie auta od wewn.)

maty najpierw trzeba rozgrzać - tak aby była plastyczna - lub podgrzać ją suszarką (mocną) tudzież opalarką - jednym słowem musisz stworzyć w miarę szczelne pudło rezonansowe.

rc23
31-10-2005, 13:37
proszę się nie śmiać ja mam wytłumienie z papy termozgrzewalnej
papa ma około 4mm grubości i jest zdecydowanie lepsza od tych
mat oferowanych w sklepach ponieważ jest cięższa , dzięki temu świetnie wygłusza wibracje drzwi, polecam
ja skorzystałem z uprzejmości budowlańców na sąsiedniej działce
podgrzałem opalarką aż masa zrobiła się płynna i przylepiłem na drzwi
Rewelacja , muszę powiedzieć że korzystam często z tego sposobu poprawiając dla znajomych "firmowe" głośniki domowe parę łatek od wewnątrz na ścianki potrafi zdziałać cuda. Potem pytają mnie co robiłem przy zwrotnicy :))
Tak więc parę płatów na zewnętrzne poszycie + samoprzylepna gąbka jaką można kupić np. w Norauto
A efekt zamykania drzwi jest doskonały , nie trzaskają i nie ma efektu konserwy :)

krzys-68
31-10-2005, 14:00
No dobra - twarda czy miękka i w zasadzie to trzeba wygłuszyć środek drzwi, czy jak. W ogóle nie bardzo kumam jak się do tego zabrać więc proszę DUŻYMI literami.twarda jest na gładką powierzchnie,miekka na profilowana

vMZe
31-10-2005, 14:01
No dobra, ale.. Proszę o potwierdzenie
1. Przykleja się masę na wewnętrzne profile drzwi:
1.1 od strony zewnętrznej auta - to jasne - ale na całej powierzchni
1.2 od strony wewnętrznej auta (czy przyklejać czy nie)
2. przykleja się matę na drzwi w taki sposób jak przychodzi tapicerka zaklejając wszystkie możliwe otwory.

krzys-68
31-10-2005, 16:47
No dobra, ale.. Proszę o potwierdzenie
1. Przykleja się masę na wewnętrzne profile drzwi:
1.1 od strony zewnętrznej auta - to jasne - ale na całej powierzchni
1.2 od strony wewnętrznej auta (czy przyklejać czy nie)
2. przykleja się matę na drzwi w taki sposób jak przychodzi tapicerka zaklejając wszystkie możliwe otwory.
Mate przyklejasz na poszyciu drzwi w srodku.Im szczelniej tym lepiej.
Dodatkowo uszczelniasz cała powierzchnie pod tapicerka :)

Oktan
31-10-2005, 20:21
rc23 - a ta gąbka to czasem wilgoci ci nie chłonie ??
no chyba że to jakaś specjalna z kolarowca np. :hehe:

rc23
31-10-2005, 20:28
rc23 - a ta gąbka to czasem wilgoci ci nie chłonie ??
no chyba że to jakaś specjalna z kolarowca np. :hehe:
a wygłuszenie pod maską Twego bolida ?
czy może zaimpregnowałeś żywicą :)
poza tym gąbka przychodzi nie na poszycie
ale z przeciwnej strony trochę gimnastyki palcami i jest dobrze

remik07
03-11-2005, 08:00
vmze - napisałem Ci na priva - co i jak trzeba zrobić.pozdr.

vMZe
03-11-2005, 08:05
vmze - napisałem Ci na priva - co i jak trzeba zrobić.pozdr.

Dziękuję. :bigok: poszło.

vMZe
03-11-2005, 09:04
W związku z prośbami załączam opis Remika07 na forum ogólnym:
"cześć.moja metoda jest bardzo prosta i stosunkowo tania - wymaga jednak cierpliwości i wkładu własnej pracy.
Aby nie płacić horrendalnych sum za tzw "maty wygłuszające" poszedłem do Castoramy i zakupiłem "taśmę dekarską samoprzylepną" - są dostępne w różnych szerokościach - wszystkie o długości 10 metrów.Do mojego auta wystarczyły dwie - jedna 30cm druga 15cm - ta chudsza wylądowała w miejscach - gdzie jest trudniejszy dostęp.
Oczywiście zdjąłem boczki,wyjąłem głośniki - szyba w górę - i rozpocząłem od dokładnego wytarcia poszycia drzwi (od wewnątrz) z kurzu - następnie wycinałem odcinki taśmy i przyklejałem do poszycia drzwi -(wzmocnienia także okleiłem).kiedy skończyłem - przyszła pora na "wierzch" drzwi - metoda ta sama tylko łatwiej i szybciej idzie - kleiłem pasy od góry do dołu - nie pomijajac żadnego miejsca - tam gdzie zaszła potrzeba pomagałem sobie nożem do tapet.Starałem się stworzyć z drzwi coś na zasadzie zamkniętej komory w której pracuje głośnik.Potem dodałem jeszcze własnoręcznie z płyty MDF - wyciętą przejściówkę do głośnika (inny rozmiar głośnika) i mogłem montować głośnik i całą resztę.Aha - czasem na drzwiach aut bywają przyklejone folie - wtedy trzeba je zerwać - u mnie takich nie było -była za to taka pianka wygłuszająca, którą zostawiłem - przyklejając na taśmę dekarską w tych samych miejscach , w których była.
Co było potrzebne:
- taśma dekarska 30cm/10m
- taśma dekarska 15cm/10m
- nóż do tapet
- mały wałek malarski
- sprzyjająca temperatura otoczenia
Całkowity koszt to ok 160zł, powodzenia!!!!"

Graluu
03-11-2005, 16:12
właśnie ja też zamierzam w ten sposób wygłuszyć swoje cudo - więc może Mirku może się jakoś stykniemy to będzie łatwiej to zrobić

Graluu
03-11-2005, 16:50
czy te maty to coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69911456


ewentualnie jeśli tak to czy warto może te wziąć ?

vMZe
04-11-2005, 11:31
właśnie ja też zamierzam w ten sposób wygłuszyć swoje cudo - więc może Mirku może się jakoś stykniemy to będzie łatwiej to zrobić

Potrzebujemy tylko ciepłego garażu i już. M3hoo też by się pewnie pisał.

Graluu
04-11-2005, 12:01
no ja niestety nie mam wogóle garażu :(

ale jeśli tak to możeby kupić na trzy auta takie maty i zapodać naszym furkom naraz - tylko ten garaż 8O

macias
04-11-2005, 13:19
witam
ja robiłem w swoil samochodziku przednie drzwi i klapę bagażnika. kupiłem w sklepie pastę głuszącą jakąś polską tanią dodam i maty.wymazałem całe drzwi w srodku i na ramkę drzwi przykleiłem maty drzwi ciężkie jak ....... ale nie ma szmerku i kassa w ierę nie wielka roboty troszkę. nie polecam teraz robic bo zimno i wszystkie masy i maty twarde są i nie idzei to zbyt dobrze,pamiętam jak robiłem w vectrze w zimę w garażu niee było tak świetnie jak w lato na powietrzu :banan:

Oktan
04-11-2005, 14:42
czy te maty to coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69911456


ewentualnie jeśli tak to czy warto może te wziąć ?

z opsiu remika07 wychodzi że to coś takiego - tylko patrząc na tę aukcję nie wiem jaki kolor byłby odpowiedni ?? :hehe:

vMZe
04-11-2005, 14:53
czy te maty to coś takiego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69911456


ewentualnie jeśli tak to czy warto może te wziąć ?

z opsiu remika07 wychodzi że to coś takiego - tylko patrząc na tę aukcję nie wiem jaki kolor byłby odpowiedni ?? :hehe:

Jak to jaki - do mnie srebrny a do Gralla i M3hoo czerwony. Proste.

Oktan
04-11-2005, 15:12
:rotfl: no jak nie jak tak :hehe:

m3hoo
04-11-2005, 15:58
Jak to jaki - do mnie srebrny a do Gralla i M3hoo czerwony. Proste.
Sprawa oczywista. Tiko garaż musiemy wynająć :)

Pablo81
06-11-2005, 20:43
jak będziecie kleić te maty to dajcie znać. Też bym kciał popatrzeć i u siebie zapodać...

vMZe
07-11-2005, 08:45
Kto mnie zaczepił na ZZ w sprawie hali w Górze Kalwarii? Poproszę o info.

larky
08-11-2005, 22:55
To ja. Niestety jak mnie poinformował szwagier jego hangar jest praktycznie nieogrzewany niestety.

m3hoo
09-11-2005, 08:29
Vmze: chiba zaczekamy z tym do lata, bo nie widzę innych możliwości... "do lata, do lata, piechotą..." :)

vMZe
09-11-2005, 08:41
Tyż się z tym zgadzam.

Graluu
09-11-2005, 08:47
no ja tyż się muszę z tym zgodzić :(