PDA

Zobacz pełną wersję : kopci rano po odpaleniu na biało-siwo



PAWLOS
31-10-2005, 14:42
rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?

waldemarz
31-10-2005, 14:47
Moze poprostu zbierajaca sie woda w ukladzie wydechowym. Para zawsze sie skrapla i pozostaje w ukladzie wydechowym, Sprawdzilbym najpierw swiece.

rc23
31-10-2005, 14:48
oleum nie ubywa?

waldemarz
31-10-2005, 14:49
Przeciez napisal ze olej i plyn wszystko w porzadku. :metal

rc23
31-10-2005, 14:53
napisał że płynu nie ubywa a olej w porządku znaczy nie ma w nim wody tak to zrozumiałem

waldemarz
31-10-2005, 15:00
napisał że płynu nie ubywa a olej w porządku znaczy nie ma w nim wody tak to zrozumiałem Fakt mozna to roznie rozumiec, ale mnie sie wydaje ze nie ma co szukac przyczyn.

rc23
31-10-2005, 15:29
Waldku opis jego bryki jest taki:
mondeo 1.6 16V CLX 94/95r. LPG BRC JUST klima bez ABS

zolwthebest
31-10-2005, 15:36
rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?

Sprawdź korek od wlewu oleju, czy masło się nie robi. Może dopiero zaczynać brać płyn chłodzący i wtedy nie zauważysz ubytku.
Fakt, zaczęły się przymrozki, tylko pytanie, jak bardzo kopci ?

waldemarz
31-10-2005, 15:38
Waldku opis jego bryki jest taki:
mondeo 1.6 16V CLX 94/95r. LPG BRC JUST klima bez ABS Masz racje, nie zerknalem dokladnie a o dymienie ciagle pisali dieslowcy i dlatego myslalem o silniku diesla. :wall: :wall: :wall: Ale to w takim przypadku teraz pytanie czy dzieje sie tak na benzynie czy na gazie.? Moze przy okazji sprawdz jak wygladaja swiece, odkrec jedna i sprawdz jaki kolor ma swieca.

rc23
31-10-2005, 15:39
rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?

Sprawdź korek od wlewu oleju, czy masło się nie robi. Może dopiero zaczynać brać płyn chłodzący i wtedy nie zauważysz ubytku.
Fakt, zaczęły się przymrozki, ale bez przesady - to nie -20 st.C żeby każdy "kopcił" na siwo.
ale wtedy kopciłby na biało cały czas to oznaczałoby wydmuchaną uszczelkę pod głowicą
moim zdaniem problem z rozrządem jest, nie domykają się zawory lub są wypalone

waldemarz
31-10-2005, 15:42
Pawlos jesli plyn chlodzacy dostawalby sie do ukladu olejowego silnika to napewno zobaczylby ubytek.

zolwthebest
31-10-2005, 15:45
rano jak odpale siwy dym na wolnych obrotach jak sie nagrzeje silnik przestaje kopcic olej normalny płynu nie ubywa co moze byc przyczyną?

Sprawdź korek od wlewu oleju, czy masło się nie robi. Może dopiero zaczynać brać płyn chłodzący i wtedy nie zauważysz ubytku.
Fakt, zaczęły się przymrozki, ale bez przesady - to nie -20 st.C żeby każdy "kopcił" na siwo.
ale wtedy kopciłby na biało cały czas to oznaczałoby wydmuchaną uszczelkę pod głowicą
moim zdaniem problem z rozrządem jest nie domykają się zawory lub są wypalone

No, niekoniecznie. Miałem tak w borewiczu na LPG, kopcił z rana niemiłosiernie, dopóki nie wypalił płynu. No, ale jak wspominałem, masło się robiła na korku. Co więcej na początku nie było widać zbytniego ubytku płynu, dopiero z czasem robiło się coraz gorzej. Wtedy była to oczywiście uszczelka.
Hmm... nie upieram się, że to kolegi przedmuchało uszczelkę, może rzeczywiście wodę z wydechu wyparowuje, ale korek warto sprawdzić, to nic nie kosztuje.

rc23
31-10-2005, 15:45
Pawlos jesli plyn chlodzacy dostawalby sie do silnika to napewno zobaczylby ubytek.
zgadza się dlatego myślę ,że to raczej sprawa zaworów
po prostu po rozgrzaniu się silnika zawory zaczynają pracować normalnie i problem znika

waldemarz
31-10-2005, 15:48
Posluchajcie ja mam tylko jedno na to wyjscie bo my mozemy sobie gdybac, wystarczy niech odkreci jedna swiece i powie jaki ma kolor i bede wiedzial co moze byc przyczyna tego szarawo-bialego kopcenia. :metal

zolwthebest
31-10-2005, 15:50
Posluchajcie ja mam tylko jedno na to wyjscie bo my mozemy sobie gdybac, wystarczy niech odkreci jedna swiece i powie jaki ma kolor i bede wiedzial co moze byc przyczyna tego szarawo-bialego kopcenia. :metal

Racja :pad: :metal
To też nic nie kosztuje :metal

rc23
31-10-2005, 15:51
tak jest, organoleptyka to najlepsze wyjście :))

PAWLOS
31-10-2005, 17:37
dzieki za wszystkie sugestie korek od oleju sprawdzałem kopci na bp a swiece sprawdzałem ale po jezdzie na gazie to są siwe prawie białe , musze odpalic rano na bp i potem sprawdzic swiece ale z tego co pamietam to na saniu zawsze swiece bedą czarne :beer:

PAWLOS
31-10-2005, 17:40
a jeszcze mam pytanie jak by brał olej to na analizie spalin (przy przeglądzie) by wykazało? bo u mnie wszystko sie miesci w normach :wall:

krzys-68
31-10-2005, 17:42
dzieki za wszystkie sugestie korek od oleju sprawdzałem kopci na bp a swiece sprawdzałem ale po jezdzie na gazie to są siwe prawie białe , musze odpalic rano na bp i potem sprawdzic swiece ale z tego co pamietam to na saniu zawsze swiece bedą czarne :beer:generalnie wiekszośc aut z LPG dymi na biało po odpaleniu jak jest zimno na dworzu.Wynika to ze składu spalin pozostalych w tłumiku,ktore tż sie zresztą skropliły przez noc.Dlatego tez wytrzymałośc uklady wydechowego jest duzo nizsza w autach wyposazonych w LPG niz standartowych

HEVA
31-10-2005, 17:44
a jeszcze mam pytanie jak by brał olej to na analizie spalin (przy przeglądzie) by wykazało? bo u mnie wszystko sie miesci w normach :wall:

Jeśli auto garażujesz, to nie powinno być pary z rury, ale to też kwestia temp. garażu. Jeśli zaś masz autko pod chmurką, to ZAWSZE w chłodnie dni zbierze się woda w układzie wydechowym. W katalizatorze bardzo szybko rośnie temp. i prawie natychmiast zaczyna powstawać para.
Jeśli para leci raczej cały czas, to płyn chłodzący sobie ucieka, ale u Ciebie, to nie ten objaw.

Spalanie oleju wykaże na analizie bez problemu, nawet jak spalinki masz "na oko" ładnie i nie są niebieskie i śmierdzące.

Reasumując - u mnie też rano leci przez co najmniej 10 minut para z układu wydechowego i wszystko jest poprawnie. Pozdro.

fuel111
31-10-2005, 18:56
Pawlos jesli plyn chlodzacy dostawalby sie do silnika to napewno zobaczylby ubytek.
zgadza się dlatego myślę ,że to raczej sprawa zaworów
po prostu po rozgrzaniu się silnika zawory zaczynają pracować normalnie i problem znika
Też przychylam się do takiej opinii, teściu też tak ma w Toyocie.

woj9
31-10-2005, 19:50
Witam a może już oringi na zaworach padają a jest to możliwe :metal

rc23
31-10-2005, 21:17
a jeszcze mam pytanie jak by brał olej to na analizie spalin (przy przeglądzie) by wykazało? bo u mnie wszystko sie miesci w normach :wall:
NIe do końca bo jak jedziesz na analizę spalin to silnik jest rozgrzany :)
a to się dzieje na zimnym :metal

woj9
31-10-2005, 22:45
Właśnie jak zimny to wtedy kopci najbardziej przy padniętych oringach a póżniej mniej albo wcale a na analizie może być ok , tak miałem w Escorcie i po wymianie spoko :metal

PAWLOS
01-11-2005, 08:57
Właśnie jak zimny to wtedy kopci najbardziej przy padniętych oringach a póżniej mniej albo wcale a na analizie może być ok , tak miałem w Escorcie i po wymianie spoko :metal
co to są te oringi i gdzie się znajdują? :pad: i jaki koszt wymiany? :pad: :beer:

woj9
01-11-2005, 11:17
Oringi to nic innego jak uszczelniacze na zaworach :metal

woj9
01-11-2005, 11:23
A tu masz namiar na te uszczelniacze http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,16196538,49755270996048,02,,pl-pln,9906,19594-12-0.html :beer:

PAWLOS
01-11-2005, 12:17
dzieki za pomoc pomógł wcisniete

woj9
01-11-2005, 12:26
Ok :metal :beer: :beer: :metal