PDA

Zobacz pełną wersję : Mk II - Jakiej mocy żarówki w podświetleniu klamek?



Truszek
03-04-2005, 18:21
Jak w temacie. Zgasły wszystkie więc pora na wymianę :satan: . Z jednej chyba odszyfrowałem 2 W, ale pewien nie jestem.
Ktoś może pamięta?

Pozdróffka

pingwin
03-04-2005, 18:33
podswietlenie klamek??? Od wewnatrz czy od zewnatrz? Seryjnie miales taki bajer?? hmmm... to mnie chyba oszukali i dali biedniejsza wersje :) .

Pozdrawiam,
pInGwIn

Truszek
03-04-2005, 19:38
podswietlenie klamek??? Od wewnatrz czy od zewnatrz? Seryjnie miales taki bajer?? hmmm... to mnie chyba oszukali i dali biedniejsza wersje :) .

Pozdrawiam,
pInGwIn

Od wewnątrz - zewnętrzne można oświetlić światełkiem w kluczyku :satan:

altoot
03-04-2005, 19:44
Zgasły wszystkie więc pora na wymianę :satan: . Z jednej chyba odszyfrowałem 2 W, ale pewien nie jestem.
Ktoś może pamięta?


Podłączam sie pod pytanie - też wszystkie zgasły

STraits
03-04-2005, 20:36
12V , 2W. Cena w ASO 8,50 PLN za sztuke. Proponuje pierwszy lepszy sklep elektroniczny ;)

Miroo
03-04-2005, 23:31
w sklepie z elektronika kosztuja 2 zlote polskie niezaleznie od koloru -biale,czerwone, niebieskie.(Mozna cos pokombinowac :) )

altoot
03-04-2005, 23:39
w sklepie z elektronika kosztuja 2 zlote polskie niezaleznie od koloru -biale,czerwone, niebieskie.(Mozna cos pokombinowac :) )


zielone :metal :metal :metal zeby pasowały do reszty

bolek
03-04-2005, 23:52
panowi jak to podświetlenie wygląda i czy to było seryjne może macie jakieś fotki

pingwin
03-04-2005, 23:56
przylaczam sie do apelu Bolka :) . bo ja mam Ghia i jeno przyciski elektrycznej regulacji szyb mam podswietlane. czy to o to chodzi???

Pozdrawiam serdecznie,
pInGwIn

STraits
04-04-2005, 00:01
Nie. Ma się świecić ta wnęka z klamką ;P

bolek
04-04-2005, 00:03
i takie podświetlenie wnęki było oryginalne

pingwin
04-04-2005, 10:20
Poszperalem i znalazlem... Podswietlenie klamek mialy montowane mondki produkowane do V '99. Moj jest VI '99 :wall: No trudno, bede sie musial jakos z tym pogodzic.

grunt ze juz wiem o co chodzi.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Rhapson
05-04-2005, 22:22
U mnie w Mondku 93 ghia nie bylo zaroweczek, ale bylo miejsce pod nie. Wyciaglem zaroweczki z deski rozdzielczej bodajze malaczana :banan: zalozylem i swieca :) Moze w innych mondkach tez tak jest. Jak cos to powinna byc od gory we wnece klamki taka plastikowa przezroczytsa zaslepka i wtedy wiadomo.

Truszek
05-04-2005, 23:29
zielone :metal :metal :metal zeby pasowały do reszty

Altoot !!!! To szkiełko w obudowie klamki jest zielone :satan: Nie trzeba zielonych żarówek :))

altoot
05-04-2005, 23:31
Altoot !!!! To szkiełko w obudowie klamki jest zielone :satan: Nie trzeba zielonych żarówek :))

OK....domniemam też ze trzeba zdjąć boczek?

dulare
06-04-2005, 02:43
Daje się wymienić bez zdejmowania boczku,
wystarczy rozebrać obudowę klamki i szczypczykami lub pincetą
wydłubać żaróweczkę.
Trochę gorzej z zakładaniem, ale poradziłem sobie :banan:

Pozdrawiam

Paweł Dulak

STraits
06-04-2005, 21:48
To nie plastik w środku jest zielony tylko żarówka ma gumowego kondona ;) U mnie tak było... wywaliłem kondona i zostawiłem samą żarówkę. Efekt - wg. mnie duuużo lepiej to wygląda jak świeci na biało-żółto. Szczególnie jak się ma chromowane klamecki :)

Rhapson
07-04-2005, 09:08
U mnie tez swieci na biało bo szybka biała,a kondonka nie mialem :satan:

Deka11197
07-04-2005, 17:25
A może ktoś wytłumaczy jak sie zdejmuje ta klamke czy tylko wytarczy wydłubac ta zaślepke czarna :pad:

STraits
07-04-2005, 20:44
Tak. Wydłubujesz zaslepke i pod spodem jest wkręt. Odkręcasz go... na obu bokach są zatrzaski - BAAAAAAAAArdzo uważaj żeby nie połamać bo potem moze odstawać. Zdejmujesz przy podciągniętej klamce. Zanim całą wysuniesz odepnij przycisk do podnoszenia szyb (jak takowy posiadasz) i potem juz z górki :)

Valent
07-04-2005, 20:58
To nie plastik w środku jest zielony tylko żarówka ma gumowego kondona ;)

A u mnie akurat plastik jest zielony :)

STraits
07-04-2005, 21:11
U mnie ten plastik jest... hmm.. zółto-przeźroczysto-biały ;)

fordziak76
09-04-2005, 21:50
Cześć czy ta żaróweczka jest cało szklana ?
taka jak do podświetlenia deski rozdzielczej ?
Pozdrowienia

fordziak76
09-04-2005, 21:53
bo właśnie mi jedna zgasła
co do szkiełek to ja mam zielone
pozdro

pba2
21-04-2005, 17:44
Jakieś dwa lata temu robiłem podświetlane klamki w swoim mondku, ale na diodach.
Mój mondek nie ma elektrycznych szyb , więc musiałem zasilanie podłączyć do centralnego zamka (gdy zamek jest otwarty - diody świecą , zamykam samochód diody gasną).
Miałem kiedyś prosty schemat jak to podłączyć - być może stąd :
http://www.mirez.co.uk/DoorLight.htm , ale nie pamiętam :-(

Za pierwszym razem kupiłem jakieś najtańsze diody i szybo trafił je szlag, drugim razem kupiłem lepsze i działa do dziś :-)

piotr

Dominik
25-09-2005, 23:18
Witam,
mam u siebie seryjne podświetlenie klamek, żaróweczki na miejscu - są sprawne, ale nic się nie świeci, jeżeli to bezpiecznik, to chciałem zapytać, czy ktoś może wie który?? Jeśli cos innego to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam!

sebekian
26-09-2005, 18:48
Mam seryjne, są zielone nie tam jakieś naciągane wężyki i o ile się nie mylę to są to żaróweczki 1.2W, uwaga żeby nie topiły obudowy. Plasticzki są raczej przezroczyste bo jak włożyłem białe to świecą na biało. Nie wkładajcie białych, nie ten efekt nie pasują kolorystycznie szczególnie jak przyciski szyb świecą na zielono.

A tu znalazłem coś co mnie upewniło że są 1.2W
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=64071295

yogi42
27-09-2005, 00:08
Jakieś dwa lata temu robiłem podświetlane klamki w swoim mondku, ale na diodach.
Mój mondek nie ma elektrycznych szyb , więc musiałem zasilanie podłączyć do centralnego zamka (gdy zamek jest otwarty - diody świecą , zamykam samochód diody gasną).
Miałem kiedyś prosty schemat jak to podłączyć - być może stąd :
http://www.mirez.co.uk/DoorLight.htm , ale nie pamiętam :-(

Za pierwszym razem kupiłem jakieś najtańsze diody i szybo trafił je szlag, drugim razem kupiłem lepsze i działa do dziś :-)

piotr

osobiście dla mnie bomba


nie pamietasz co to za schemacik??

na tej stronce mireza podaje tylko jak podpiąc pod przycisk szyby
ale mi osobiście podoba się ten pomysł z zapalaniem diodek w klameczkaj przy otwarciu zamka