PDA

Zobacz pełną wersję : stukają wtryski gazu czy to normalne?



krzysztof_o
31-10-2005, 22:15
Założyłem sekwencje miesiąc temu i po kilku dniach zauważyłem że jak się przełączy na gaz słychać takie ciche stukanie. Pojechałem do serwisu i powiedzieli mi że to stuka cewka ale że mam przyjechać dopiero na I przegląd i wtedy to usuną. W piątek pojechałem na przegląd, wymienili mi rezerwe bo żle działała i po przejechaniu kilkuset metrów stuka znowu, a więc wróciłem zapakowałem mechanika do Mondka żeby posłuchał a on mi mówi że to stukają wtryski i to jest ok. Tylko dlaczego po osiągnięciu przez silnik optymalnej temperatury raz stuka a czasami nie?

MaciekG
31-10-2005, 23:41
Nie wiem, czy tak jest u Ciebie, ale u mnie jak się podniesie maskę to wtryski faktycznie cykają, ale gazownik zeznawał na początku, że montują je na listwie z gumowymi podkładkami, żeby się nie przenosiło cykanie. Może Ci po prostu źle założyli? Kumpel chwilę temu założył BRC (ja mam OMVL) i jeszcze głośniej cyka, ale w środku tego nie słychać.

rufix1
01-11-2005, 00:53
Moim zdaniem to nie wtryski,usterki trzeba szukać w samym silniku(może to zawory albo panewki)

Global
01-11-2005, 09:10
Zależy jaka instalacja, nie masz czasem Bigas'u??
Jeśli tak to błacha przyczyna.

Daniel
01-11-2005, 11:14
Zalezy od modelu instalacji. Moja instalke BRC sequence 24 z "oryginalnymi" wtryskami tez slychac (lekkie cykanie wtryskiwaczy) Najlepiej jakbys posluchal pracy podobnej instalki jaka Ty masz w innym aucie. Jesli nie masz takiej mozliwosci nie przejmuj sie tym, najprawdopodobniej tak ma byc, masz gwarancje jakby co :metal

RWalentynowicz
01-11-2005, 11:21
Musi cykać i basta. To wynika z zasady działania tych wtryskiwaczy.

krzysztof_o
01-11-2005, 20:32
Skoro musi to ok, ale nie zawsze cyka 8O

rufix1
01-11-2005, 20:57
Mówiłem,że to nie są wtryskiwacze.
Musisz zlokalizować to cykanie w silniku.

"Tylko dlaczego po osiągnięciu przez silnik optymalnej temperatury raz stuka a czasami nie?"

Pszczola
01-11-2005, 21:49
Ja mam Landi Renzo Omegaz i również słychać jest miłe cykanie wtryskiwaczy.

krzysztof_o
02-11-2005, 22:07
Przy przełączeniu na benzyne nie cyka bez względu na temp. silnika - to chyba eliminuje panewki lub zawory?

rufix1
02-11-2005, 23:33
Jeśli na Pb w pełnym zakresie temperatur nic nie stuka,to nie są to panewki i zawory :)
Wtryskiwacze gazu słychać stale,nie ma przerw ,że raz słychać a raz nie(bez względu na temp.silnika)

Dzekis
03-11-2005, 09:37
moja pierwsza listwa Bigasa waliła jak oszalała. Pomogła wymiana na gwarancji i teraz cisza jak makiem zasiał - nic nie cyka ani puka. :satan:

rufix1
03-11-2005, 17:56
Gdzie masz zamontowaną listwę?

Dzekis
03-11-2005, 22:26
pomiędzy rezonatorem a pokrywą zaworów.

rufix1
03-11-2005, 22:52
Dowiedziałem się dzisiaj,że jeżeli listwa montowana jest do karoserii,to będzie waliło że hej.Powinna być zamontowana (właściwie) przy pokrywie zaworów.Ciekawe jak ma Krzysztof?Może to jest powodem tego cykania.

jarekch
04-11-2005, 22:50
Wtryskiwacze gazowe mogą stukać. Wszystko zależy od ich budowy. Jedne są bardziej cichsze a inne nie.
Nie wiem jakie masz wtryskiwacze i jaką instalkę, to ciężko mi powiedzieć.

W niektórych instalkach wtryskiwacze przychodzą zupełnie rozebrane w częściach i gazownicy sami muszą je montować (chodzi mi np. o tworzenie listwy). Niestety takie ich skręcanie ma wpływ na ich słyszalność. Nie zawsze równo uda się gazownikom je poskręcać a jak są za długie śruby wewnątrz, to też niedobrze.

krzysztof_o
04-11-2005, 23:05
Wtryski mam zamontowane za silnikiem z tyłu ale jutro zobacze do czego są przymontowane ( instalka DREAM XXI OMVL).

krzysztof_o
04-11-2005, 23:06
Wtryski mam zamontowane za silnikiem z tyłu ale jutro zobacze do czego są przymontowane ( instalka DREAM XXI OMVL).