PDA

Zobacz pełną wersję : TDCI 130 - zgasł i stanął na drodze



Orzel
03-04-2005, 19:07
Jechałem wczoraj 2 pasmówka przed drogą na Kraków (okolice Mysłowic). 150, 5-tka i nagle spadek mocy, zaczyna się palić kontrolka świec żarowych, no to ja redukcja dalej. Po chwili autko zgasło samo. Zjechałem na pobocze no i kombinuję. Zrobiłem telefon do kolegi Romia i próbuje wszystkiego - looka pod maskę czy mam olej, czy nie spadł żaden kabel i czy w ogóle jest tam silnik. No ale poza tym nic więcej nie moge zrobić. Wg rad kolegi czakam chwilę i próbuję znów. Alternatr kręci, a silnik nie zaskakuje. Jak przekręcam stacyjke wszsytko OK pala sie kontrolki ale za chwilę gasna wszsytkie (tak jak normalnie) i dalej nic. Sholowałem sie do Multeximu. Zgłosiłem autko. Jest po gwarancji więc wszystko na mnie. Zastrzegłem żeby wszystko ze mną konsultowali. Ostatnie tankowanie to 2 dni temu z 20 litrów na BP - olej ultimate. Autko ma 2,5 roku i 40 tyś przebiegu. Mechanik który go odbierał mówił - może tylko pompa paliwa, może wystarczy kalibracja wytyskiwaczy. Zobaczymy. Ostatnio byłem w wassztacie elektroniki samochodowej - TDCI było z 3. Mówili że nie lubią ich robić bo sa skomplikowane i niewdzięczne. Prosze pomóżcie - jakie macie doświadczenia w takich przypadkach. Prosze o komentarz największych techników z naszej grupy. Z góry dzięki

artur1975
05-04-2005, 22:27
jedyna rada,brac faktury za paliwo bo te nasze tdci sa strasznie czułe na syfiaste chrzczone on! znajomego wycenili w aso na 16 000 pln, za kpl inst.wtrysku paliwa. w moim udało się skalibrować wtryskiwacz, 80pln i mondi wymiata dalej! ja zatankowalem na shell za 50 pln,niestety nie wziołem rachunku. Jeszcze jedna rada- wymiana filtra paliwa,jest to ok.160 pln ale też warto. POWODZENIA

mburz
05-04-2005, 22:52
jedyna rada,brac faktury za paliwo bo te nasze tdci sa strasznie czułe na syfiaste chrzczone on! znajomego wycenili w aso na 16 000 pln, za kpl inst.wtrysku paliwa. w moim udało się skalibrować wtryskiwacz, 80pln i mondi wymiata dalej! ja zatankowalem na shell za 50 pln,niestety nie wziołem rachunku. Jeszcze jedna rada- wymiana filtra paliwa,jest to ok.160 pln ale też warto. POWODZENIA

tak artur pisze prawdę nie uczciwe ASO krzyknie "yyyytam panie komplet Indzekszyn do wymiany, Pumpen i Filter na dzień dobry a potem się zobaczy, siakieś 16 tysi bedzie kostet, a tak naprawdę to za połowę ceny mozemy odkupić", z bajerów one słyną bo z czegoś muszą żyć. wiecej bracie ci powiemy jak napiszesz kody błędów jakie pojawiły się po usterce na diagnoskopie, oczywiście masz prawo to wiedzieć, lub pobrać wydruk.