PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne wyposażenie MKII



Bartlomiej
02-11-2005, 14:19
Cześć wszystkim!

Pierwszy post na tym forum, więc wypada się przywitać. Nazywam się Bartek Chmielewski i właśnie staram się dołączyć do kregu szczęśliwych posiadaczy forda mondeo MkII. Jestem w trakcie poszukiwań.

Mam pytanie do znawców wyposażenia mondeouszy.
Namierzyłem ostatnio ciekawe MDO, rocznik 99, auto przyprowadzone z Niemiec. Wygląda w środku jak Ghia, ale np. nie ma el. szyb z tyłu. Ma za to check control - bardzo fajna sprawa.
Dodatkowo, co mnie bardzo zdziwiło, autko ma TYLNE hamulce tarczowe WENTYLOWANE. Jestem pewien, tego, co piszę, sam widziałem.
Tapicerka welurowa, nie pamiętam tylko, czy ma wykończenie w drewnie i chromowane klamki od środka.

Co to jest? Czy to nie jest jakiś składak, czy coś takiego wychodziło kiedykolwiek z fabryki, czy to może autko po przeróbkach poprzedniego właściciela?

Dodatkowo, w autku jest silnik z czarną pokrywą zaworów, co wskazywałoby na hydrauliczną regulację luzów zaworowych. Z tego, co pamiętam, to na tym forum mówiono, że w roku 98 była zmiana i od tej pory jest regulacja płytkowa a silnik dostał pokrywę srebrną.

Pomóżcie mi rozwikłać zagadkę tego auta. Wygląda nieźle, cena tez atrakcyjna, przymierzam się do kupna.

Serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Bartek

RWalentynowicz
02-11-2005, 14:30
Nawet analogiczne z nazwy poziomy wyposażenia różniły się na rynkach Europy. I tak moje, krajowe Ghia ma się nijak do niemieckiego (czytaj bogatszego). Ale jeśli chciałbyś mieć pewność co do wyposażenia w interesującym Cię aucie, to zorganizuj jego vin a któryś z kolegów, posiadających Microcata, zapewne Ci pomoże. Z tym programem w dłoni nic się nie ukryje... :satan:
Pozdrawiam

vMZe
02-11-2005, 14:36
Zdobądź VIN auta i zapodaj, to powiemy Ci co ma a czego nie ma. Ponadto może być tak, że dana seria wg VINu coś ma albo nie ma, a Twój konkretny egzemplarz jest nieco inny (specjalne zamówienie itp).

v1tek77
02-11-2005, 14:38
Cześć wszystkim!
Dodatkowo, w autku jest silnik z czarną pokrywą zaworów, co wskazywałoby na hydrauliczną regulację luzów zaworowych. Z tego, co pamiętam, to na tym forum mówiono, że w roku 98 była zmiana i od tej pory jest regulacja płytkowa a silnik dostał pokrywę srebrną.
Witaj, wlasnie jest odwrotnie :satan:
Srebrna pokrywa to z hydraulika, a czarna to regulacja plytkowa.
Ale ten rocznik powinien miec bezwzglednie plytkowa i ma :)) :beer:

bartim
02-11-2005, 15:23
Co chodzi o wntylowane tarcze z tyłu to normalne ja tez mam taki troche sie zdziwiłem ale tak jest mój MDO tez jest z niemiec

RWalentynowicz
02-11-2005, 15:28
Cześć wszystkim!
Dodatkowo, w autku jest silnik z czarną pokrywą zaworów, co wskazywałoby na hydrauliczną regulację luzów zaworowych. Z tego, co pamiętam, to na tym forum mówiono, że w roku 98 była zmiana i od tej pory jest regulacja płytkowa a silnik dostał pokrywę srebrną.
Witaj, wlasnie jest odwrotnie :satan:
Srebrna pokrywa to z hydraulika, a czarna to regulacja plytkowa.
Ale ten rocznik powinien miec bezwzglednie plytkowa i ma :)) :beer:

Co automatycznie zmniejsza opłacalność zakładania LPG - częste regulacje luzów.

waldemarz
02-11-2005, 15:32
Bartu co do tarcz to nie masz co sie dziwic bo w tym roczniku wszystkie maja tarcze wentylowane tylne i nawet przednie. Moj jest z niemiec i takie tarcze wlasnie posiada. A co do elektrycznych szyb to nie kazdy ma na 4 szyby, sa autka co maja tylko na 2 szyby elektryke. A jesli chodzi o dekiel zaworow to jak jest czarna to to bardzo dobrze bo taka powinien miec. :metal

ujemny
02-11-2005, 15:37
Moze tak byc, wersje wyposazenia roznia sie w zaleznosci od rynku przeznaczenia, a i tak nie ma pewnosci, ze dwa mondeo ghia z tego samego rocznika i na ten sam rynek nie beda sie roznic wyposazeniem.

Diabel
02-11-2005, 15:51
Moj sprzęcik wersja GHIA elektryczne szyby tylko przód, wentylowane tarcze hamulcowe tył, no ale starszy rocznik więc pokrywa zaworów srebrna ( hydraulika) . Poza tym co jest fajne: kierownica skórka, konsola drewnopodobna, lusterko podświetlane w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy, potrójna lampka w podsufitce z ustalanymi kontami świecenia i inne takie tam bajery co wrzucili do wersji ghia (podgrzewana szyba przednia oooo..) Samochód z niemiec ... :metal

bartim
02-11-2005, 16:04
Bartu co do tarcz to nie masz co sie dziwic bo w tym roczniku wszystkie maja tarcze wentylowane tylne i nawet przednie. Moj jest z niemiec i takie tarcze wlasnie posiada. A co do elektrycznych szyb to nie kazdy ma na 4 szyby, sa autka co maja tylko na 2 szyby elektryke. A jesli chodzi o dekiel zaworow to jak jest czarna to to bardzo dobrze bo taka powinien miec. :metal
Na przód to byłbym zdziwony gdyby nie były wentylowane na tyle niema tak dużej siły hamowania zeby potrzebnabyła wentylacja ale jak projektant tak zaprojektował to widocznie jest w tym jakis sens ale to bardzo dobrze ze są wentylowane mi to sie podoba.

Bartlomiej
02-11-2005, 16:04
Zdobądź VIN auta i zapodaj, to powiemy Ci co ma a czego nie ma. Ponadto może być tak, że dana seria wg VINu coś ma albo nie ma, a Twój konkretny egzemplarz jest nieco inny (specjalne zamówienie itp).

OK, VIN bedę miał dopiero jutro, to podam.

Okazuje się, że pochrzaniłem coś z tymi pokrywami i regulacją zaworów. Ale ok, zostałem naprostowany i dziękuję za pomoc.

Pozdroofka
Bartek.

vMZe
02-11-2005, 16:19
A za dziękuję na forum wciska się guzik Pomógł :metal :bigok:

Bartlomiej
03-11-2005, 12:33
VIN: WF0NXXGBBNXC86531

No i co powiecie?

alienides
03-11-2005, 14:15
Jakos dziwnie bo z zakladki wyposazenia nic nie wyswietla. Podalo tylko ze wersja Ghia, 2.0efi, kombi z niemiec, z klima, data prod. styczen 99' , srebrny, skrzynia manual

Bartlomiej
03-11-2005, 14:19
Tyle to i ja wiem po obejrzeniu autka. :)

Lolo
03-11-2005, 21:52
Normalnie dziwne... Zawsze wyrzuca spis na pol strony albo i wiecej a u ciebie kilka linijek i po wszystkiemu... Normalnie dziwne...

Chłopaki sprawdżcie ten VIN na MC04. moze tam wyjdzie cos wiecej...

Pozdrawiam.

motke
04-11-2005, 02:12
to moze mi ktos jeszcze sprawdzi Vin. moze czegos nowego sie dowiem.
WFOFXXGBBFPJ38932

altoot
04-11-2005, 07:16
być może jest to GHIA, mimo braku elektryki z tyłu.
WYposazenie tych samych wersji moze być różne. W decyduacej mierze zależy to od rynku przeznaczenia. (Moj też nie ma elektryki z tyłu, a jest to Ghia przytargane przeze mnie z Niemiec)


a co do tarcz z tyłu - tylko sie cieszyć :)

v1tek77
04-11-2005, 08:27
być może jest to GHIA, mimo braku elektryki z tyłu.
WYposazenie tych samych wersji moze być różne. W decyduacej mierze zależy to od rynku przeznaczenia. (Moj też nie ma elektryki z tyłu, a jest to Ghia przytargane przeze mnie z Niemiec)


a co do tarcz z tyłu - tylko sie cieszyć :)
Moj z racji rocznika nie ma tarcz z tylu, a elektryki tez pomimo ze to Ghia :satan:

Andy
05-11-2005, 00:01
Normalnie dziwne... Zawsze wyrzuca spis na pol strony albo i wiecej a u ciebie kilka linijek i po wszystkiemu... Normalnie dziwne...

Chłopaki sprawdżcie ten VIN na MC04. moze tam wyjdzie cos wiecej...

Pozdrawiam.
Nie pierwszy przypadek z tym opisem, a autko bez problemu może być Ghia :metal

motke
05-11-2005, 00:18
chyba sie nie dowiem :(

Andy
05-11-2005, 00:43
Wyślę Ci na maila :)

motke
05-11-2005, 00:52
dzieki wielkie :)

Andy
05-11-2005, 01:09
Wysłałem na priva, email wrócił.

formit04
08-11-2006, 15:32
witam, jestem tu mowy wiec witam wszystkich :-D
jakby ktos mogl mi powiedziec wiecej na temat mojego mondeo bede wdzieczny, :beer: wysle poczta :-)

generalnie interesuje mnie tylko ostatnia sekwncja, czyli wyposarzenie, reszte znalazlem (kozystajac z forum)
wfo5xxgbb51p22639


z gory dziekuje!!

robert_4127
08-11-2006, 20:53
co do tarcz hamulcowych na tyle to niema reguły ja akurat mam ale wujaszek ma z 99r też kombi i ma bebny,moze różnica w tym ,że wujaszek ma klekota :beer:

snicki
08-11-2006, 22:00
a ja to juz wogile mam dziwactwo
wersja podstawowa CLX (lusterka czarne nie lakierowane)
szyberdach, klima manualna, podgrzewane spryskiwacze, przednia i tylna szyba
elektryczne szyby z przodu z tyłu korbki, elektrycznie podnoszony fotel kierowcy
i mam tarcze wentylowane z tyłu a mam klekotka kombi
brak elektryki lusterek, brak halogenów

wildthink
08-11-2006, 22:02
Wyślę Ci na maila :)

Jeśli można, podpiąłbym się z prośbą o rozszyfrowanie mojego vin-a. będzie
:bigok:
WF0NXXGBBNXC85494

kajtek84
08-11-2006, 22:11
i ja tesh bym chciał sie cos wiecej dowiedziec o moim autku bo jakas dziwaczna mam wersje WF0NXXGBBNPG00490 bede wdzieczny :pad:

Andy
08-11-2006, 22:20
Niestety na dzień dzisiejszy nie posiadam oprogramowania mogącego zdekodować Wasze nr Vin :(

jedrek_G
08-11-2006, 22:31
Wyślę Ci na maila :)

Jeśli można, podpiąłbym się z prośbą o rozszyfrowanie mojego vin-a. będzie
:bigok:
WF0NXXGBBNXC85494

Ta sama historia co z Bartłomiejem

brak szczególów

Andy
08-11-2006, 22:34
Wyślę Ci na maila :)

Jeśli można, podpiąłbym się z prośbą o rozszyfrowanie mojego vin-a. będzie
:bigok:
WF0NXXGBBNXC85494

Ta sama historia co z Bartłomiejem

brak szczególów

Witka :bigok: dawno kolegi nie widziałem :bigok:

jedrek_G
08-11-2006, 22:35
witam, jestem tu mowy wiec witam wszystkich :-D
jakby ktos mogl mi powiedziec wiecej na temat mojego mondeo bede wdzieczny, :beer: wysle poczta :-)

generalnie interesuje mnie tylko ostatnia sekwncja, czyli wyposarzenie, reszte znalazlem (kozystajac z forum)
wfo5xxgbb51p22639


z gory dziekuje!!

Sprawdź nr VINa Podałeś błędny nr.

formit04
09-11-2006, 01:31
sorki, zamiast 0 wpisalem o...
dzieki, nie sadzielem ze tak szybko reagujecie na posty :-D
wf05xxgbb51p22639

jedrek_G
09-11-2006, 07:34
sorki, zamiast 0 wpisalem o...
dzieki, nie sadzielem ze tak szybko reagujecie na posty :-D
wf05xxgbb51p22639

Też błędny numer. sprawdź te 5 powinny być literki

Cześć Andy
ostatnio jestem mocno zakręcony przez tzw. wyzyskiwaczy.Ale w weekend chiba się wyrwę na rancho

KazikG
09-11-2006, 08:21
Witam.

Jestem nowy (udzielający sie) ale czytający już od dłuższego czasu więc serdecznie wszystkich witam.

Moj mondek, 1,8 TD kombi z 99r model 2000, chociaż nie jest w wersji Ghia, to ma z przodu elektrykę szyb, z tyłu korby.
Hamulce tarczowe wentylowane z przodu i z tyłu.

Mam również prośbę o sprawdzenie mojego VIN-u:
WF0NXXGBBNXT72254 - może się też jeszcze czegos ciekawego dowiem o swoim aucie.

Autko z Niemiec.

formit04
09-11-2006, 11:17
nie wiem o co chodzi, ale wf05xxgbb51p22639 jest na 100% poprawny. jeszcze sprawdze na nadwoziu, ale wszedzie w papierach mam walsnie taki. ta 5 to wysoki dach - kombi, a ja m HB. tez mi to nie gralo. ale uznalem ze ma tak byc

formit04
10-11-2006, 10:57
bylem wczoraj w ASO i powiedzieli mi ze vin prawidlowy, ale nie chciali wiecej powiedziec( nie placac 50zl) niz to jaki mam kolor. wiec jakby ktos byl bardziej laskaw :-) i mogl mapisac mi wiecej... wf05xxgbb51p22639

bartim
10-11-2006, 14:42
co do tarcz hamulcowych na tyle to niema reguły ja akurat mam ale wujaszek ma z 99r też kombi i ma bebny,moze różnica w tym ,że wujaszek ma klekota :beer:
Niema reguły, że lekot a nawet uważam ze w klekocie czesciej spotykane są tarcze na tyle ponieważ jest cięższy.

vMZe
11-11-2006, 17:32
bylem wczoraj w ASO i powiedzieli mi ze vin prawidlowy, ale nie chciali wiecej powiedziec( nie placac 50zl) niz to jaki mam kolor. wiec jakby ktos byl bardziej laskaw :-) i mogl mapisac mi wiecej... wf05xxgbb51p22639

Potwierdzam, VIN prawidłowy. Poszły dane mailem.

fursiak
11-11-2006, 17:38
Bartu co do tarcz to nie masz co sie dziwic bo w tym roczniku wszystkie maja tarcze wentylowane tylne i nawet przednie. Moj jest z niemiec i takie tarcze wlasnie posiada. A co do elektrycznych szyb to nie kazdy ma na 4 szyby, sa autka co maja tylko na 2 szyby elektryke. A jesli chodzi o dekiel zaworow to jak jest czarna to to bardzo dobrze bo taka powinien miec. :metal

mylisz sie kolego ja mam z 99-ego i mam bębny z tyłu

romilk
11-11-2006, 21:00
Witajcie! Może ktoś by mi pomogł? Mam książkę, w której jest odkodowanie VIN-u, ale do mojego autka na niewiele się przydaje... WFOAXXGBBAWL30417, może ktoś potrafi to rozszyfrować?? PROSZĘ- pomóżcie

vMZe
12-11-2006, 17:46
Panowie, kończyć akcję VINów w tym temacie. Jeszcze jeden taki post i zamknę wątek.

Od takich pytań są pogaduchy.