PDA

Zobacz pełną wersję : Ile oleju w klimie ???



sebekian
03-11-2005, 00:23
Dzisiaj napełniłem klime, nie działałe przez 2 lata. Myślałem i liczyłem tylko na sprawdzenie bo wiadomo po takim czasie to raczej przez zimę chciałem części do naprawy szukać. le ku mojemu zdziwieniu wszystko okazało się szczelnie i działa. Męczy mnie jednak ilość wpuszczonego oleju do smarowania razem z barwnikiem UV bo coś mechanik kręcił. Krótko mówiąc obawiam się że wpuścił za mało oleju z barwnikiem i dlatego nie było widać wycieku, a to dlatego że miał go tylko 50ml. Ciekawi mnie ile powinno wzorcowo być w układzie oleju, bo jak jest za mało to może się chyba zatrzeć czy coś w tym stylu, a przede wszystkim może nie byc widac wycieków. Czynnika w ukladzie mam 750.

fuel111
03-11-2005, 11:10
Całość powinna ważyć właśnie 740 g +- 15g . Dlatego też do ważenia czynnika są używane całkiem dokładne urządzenia :metal

waldemarz
03-11-2005, 14:52
Tak jak napisal ci Fuel wszystko sie zgadza, pamietaj ze to urzadzenie wlasnie pilnuje wpompowywania odpowiedniej ilosci i oleju i czynnika. Poniewaz urzadzenie to najpierw zapodaje olej do ukladu a dopiero potem wpuszcza czynnik. A barwinik sie daje wtedy kiedy mechanior jest pewny ze masz jakis wyciek z klimy, zawsze urzadzenie po sciagnieciu starego czynnika wpuszcza odpowiedni gaz aby sprawdzic czy uklad jest szczelnyi trzyma cisnienie. Jesli choc troche cisnienie znika to wtedy mechanik dodaje do czynnika barwink aby potem stwierdzic gdzie jest wyciek za pomoca specjalnej lampy.

Diabel
03-11-2005, 16:07
A oleju w układzie jest coś własnie ok 50ml....

sebekian
03-11-2005, 16:44
Bo mnie to właśnie męczy że klime mialem zupełnie pustą, a okazało się że wszystko jest szczelne, co prawda przez 11 lat mogło się to jakoś ulotnić czy coś, bo wszyscy straszą że jak nie ma dziury to czynnik nie wycieka , no ale 11 lat ??. Dzisiaj 2 dzień ją testowałem, ale pryznaje że sezon nie jest na klime, poza tym chyba ok, mrozi tak po jakiś 5 minutach, to późno ??

waldemarz
03-11-2005, 20:46
Dokladne sprawdzanie dzialania klimy i chlodzenia to w upalne dni sie sprawdza a nie teraz, bo teraz masz niskie temperatury powietrza, moze byc tez tak ze klima ci sie nie wlaczy przy niskiej temperaturze powietrza.

krzys-68
03-11-2005, 21:40
Dokladne sprawdzanie dzialania klimy i chlodzenia to w upalne dni sie sprawdza a nie teraz, bo teraz masz niskie temperatury powietrza, moze byc tez tak ze klima ci sie nie wlaczy przy niskiej temperaturze powietrza.Ne wlaczy sie klima automatyczna i to przy temp ponizej 5C,a wlasciowie to właczy sie tylko na tzw pierwszy bieg,czyli osuszenia powietrze do rozmrażania.jesli klimatyzacja jest manualna to załaczy sie zawsze,tylko efekt nie bedzie tak widoczny.generalnie wszystkie instrukcje i fachowcy zalęcaja uzywanie klimatyzacjii przez cały rok,latem do schładzania powietrza,zimą do jego osuszania

fuel111
03-11-2005, 22:18
Krzysiu żadna klima nie włączy się poniżej 5 - 7 stopni. Taka jest jej konstrukcja. Już wielokrotnie pisałem o tym na forum. To, że zalecają włączanie klimy zimą co 2 tygodnie chociaż na 10 min. to trzeba zrobić w ciepłym garażu gdzie temp. jest wyższa od 7 stopni. Zimą odparowanie powietrza mastąpi bez udziału klimy z powodu że powietrze też jest przez mróz osuszone i osuszy przy okazji nasze szyby przejmując wilgoć z wnętrza. :metal

konio
03-11-2005, 23:17
Bo mnie to właśnie męczy że klime mialem zupełnie pustą, a okazało się że wszystko jest szczelne, co prawda przez 11 lat mogło się to jakoś ulotnić czy coś, bo wszyscy straszą że jak nie ma dziury to czynnik nie wycieka , no ale 11 lat ??. Dzisiaj 2 dzień ją testowałem, ale pryznaje że sezon nie jest na klime, poza tym chyba ok, mrozi tak po jakiś 5 minutach, to późno ??
5 min to b.długo - powinna zdecydowanie szybciej chłodzić.

grzebyk
05-11-2005, 10:22
ja jednak zgodzę się z krzysiem, że zimą też włącze - wtedy szybciej szyby osusza

fuel111
05-11-2005, 12:58
Ludzie chyba muszę wam szkolenie z układów klimatyzacji i zasady działania zrobić :wall: Zimą nie działa

DARKUSS
05-11-2005, 18:30
z układu klimatyzacji wylało się około 200ml oleju,nie wiem czy jednak ile dokładnie powinno być w Mondku

DARKUSS
07-11-2005, 20:49
do klimy wchodzi 200ml oleju

fuel111
07-11-2005, 21:13
do 99% samochodowych układów klimatyzacji leje się 200 ml oleju jak nie wiecie jakiego to wam napiszę, a czynnik R-134a wchodzi 1740 g

sebekian
08-11-2005, 22:02
A widzicie czyli moje przypuszczenia były słuszne , odwalili fuszerke, zapowiada się reklamacja i to ostra. Przy okazji ODRADZAM wszystkim z Łodzi AUTOSERVICE Wasiak ul. Wróblewskiego 90.

fuel111
09-11-2005, 00:23
Nie jesteście ciekawi jaki olej się leje - nie to wam napiszę
Otóż leje się Olej syntetyczny Reniso Trinitron SEZ 80 przeznaczony jest do smarowania kompresorów z czynnikiem R-134a :metal

DARKUSS
09-11-2005, 10:23
Nie jesteście ciekawi jaki olej się leje - nie to wam napiszę
Otóż leje się Olej syntetyczny Reniso Trinitron SEZ 80 przeznaczony jest do smarowania kompresorów z czynnikiem R-134a :metal :beer: :beer: za info :)

waldemarz
11-11-2005, 02:11
ja jednak zgodzę się z krzysiem, że zimą też włącze - wtedy szybciej szyby osusza Czy nie mylisz klimy z ogrzewaniem, bo pierwszy raz slysze ze klima w zime osusza szybe.

fuel111
11-11-2005, 04:53
Waldeczku nie klima a nawiew zimnego zmrożonego powietrza na dodatek pozbawionego wilgoci. :satan: