PDA

Zobacz pełną wersję : Temperaturka



mp2201
03-11-2005, 14:10
Witam!

Prosze pomozcie- jak krok po kroku sprawdzic czy termostat nie jest lub jest padniętyt???
Objawy są takie- po przejechaniu nawet 20 km wskaźnik temp zatrzymuje się na końcu zielonego pola i dalej ani rusz. Z tego co wiem powinien on być w pionie po rozgrzaniu silnika.

Czy zbyt wczesne otwieranie dużego obiegu grozi zwiększonym zużyciem paliwa ( w moim przypadku LPG) ?

Prosze o info jak to sprawdzic i jakie byłyby ewentualne koszty wimiany termostatu i czy mogę sam to zrobić?

Z góry wielkie dzięki! :pad: :pad: :pad:

WBmondeo
03-11-2005, 14:13
możesz sprawdzić termostat wymontowując go i wkładajac do garnka na kuchence i podgrzewaszi patrzysz na termometr czy otwiera. W twoim przypadku nie koniecznie musi to być termometr ale może to być takż e któryś z czujników temperatury i wtedy wskażnik żle pokazuje

waldemarz
03-11-2005, 14:14
Jesli obieg masz prawie caly czas otwarty to wiadome jest ze bedzie wieksze zuzycie paliwa poniewaz silnik nie ma ciagle stalej temperatury.
Nie wiadomo tez czy to wina termostatu czy czujnika od temperatury. Najlepiej to wymien termostat, a nie jest to wysoki koszt i mozna to wymienic samemu. W twoim przypadku moze byc poprostu termostat non stop otwarty i dlatego temperatura silnika jest ciagle niska. Bo sa dwa objawy uszkodzenia termostatu, albo sie nie otwiera i wtedy silnik sie przegrzewa, albo otwarty jest non stop i silnik ciagle nie moze dojsc do swojej odpowiedniej temperatury. A mogl tez walnac czujnik i nie bedzie dobrze wskazywal temperatury. :metal
Wiec jak tylko wyjmiesz termostat to bedziesz wiedzial czy jest otworzony na stale czy nie i wtedy mozesz zrobic tak jak napisal kolega. Ale w przypadku termostatu to stawiam na to ze masz go non stop otwarty.

Gonzales
03-11-2005, 14:37
A co z temperaturą nawiewu? Jeśli ogrzewanie hula poprawnie to masz walnięty czujnik, a jak leci tylko zimne to prawdopodobnie termoostat.

werc
03-11-2005, 14:37
Dokładnie tak jak opisał Wademarz, termostat nie domyka i stąd problemy - wymiana bardzo prosta, koszt dobrego zamiennika ok 35-50 zł :metal

WBmondeo
03-11-2005, 14:48
ja kupiłem zamiennik ze zdrapanym napisem MOTORCRAFT za 35ZŁ :)

krzys-68
03-11-2005, 20:12
a to był "zamiennik" czy wycofany z produkcji" elelment ktory mogł nie trzymac parametrów?

HEVA
03-11-2005, 20:41
Witam!

Prosze pomozcie- jak krok po kroku sprawdzic czy termostat nie jest lub jest padniętyt???
Objawy są takie- po przejechaniu nawet 20 km wskaźnik temp zatrzymuje się na końcu zielonego pola i dalej ani rusz. Z tego co wiem powinien on być w pionie po rozgrzaniu silnika.

Czy zbyt wczesne otwieranie dużego obiegu grozi zwiększonym zużyciem paliwa ( w moim przypadku LPG) ?

Prosze o info jak to sprawdzic i jakie byłyby ewentualne koszty wimiany termostatu i czy mogę sam to zrobić?

Z góry wielkie dzięki! :pad: :pad: :pad:

Ten post będzie pomocny
http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=727&highlight

STraits
04-11-2005, 07:31
Za 35-50 to sie kupuje oryginał :)

werc
04-11-2005, 07:41
Fakt - pomyłka :)) :metal zamiennik można dostać nawet za 15-19 zł :satan:

STraits
04-11-2005, 07:43
Ja dzisiaj wymieniam w cenie 38 PLN za oryginał. U mnie po nagrzaniu silnik pokazuje cały czas temp. na literce N. I nie podoba mi sie to za bardzo :| Wczoraj na trasie spalanie wyszło mi 7.0... jeszcze chyba tak mało to mi nie spalił nigdy, więc spalanie teoretycznie OK. Cholera wie tylko jak z tym czujnikiem... moze źle pokazuje na deske...