PDA

Zobacz pełną wersję : [All] Ksenon -palniki 25W



smyku
22-06-2010, 16:10
Witam!
W Auto Świecie wyczytałem ,że palniki 25W nie potrzebują samopoziomowania i sprysków ,więc zostaje sama optyka. Z ciekawości pytam czy i ew. gdzie można dostać takie palniki?? Producenci samochodów dopiero mają to montować jako "tańszy ksenon".Soczewek na palniki 25 W chyba też nie ma. Piszę to w formie ciekawostki ,bo jak już zaczną robić ksenony 25W to będzie można kombinować. Jak ktoś coś wie niech pisze ;)

badger
22-06-2010, 18:00
W Auto Świecie wyczytałem ,że palniki 25W nie potrzebują samopoziomowania i sprysków ,więc zostaje sama optyka. (...)
Jak sobie sam wyrzeźbisz reflektor do mk1 to i tak nie będzie miał homologacji i będzie "nielegalny", obojętne czy tam będzie xenon 35W, xenon 25W (o ile jest w ogóle coś takiego) czy nawet zwykły halogen.

Tyberiusz
22-06-2010, 21:08
Witam!
W Auto Świecie wyczytałem ,że palniki 25W nie potrzebują samopoziomowania i sprysków ,więc zostaje sama optyka. Z ciekawości pytam czy i ew. gdzie można dostać takie palniki?? Producenci samochodów dopiero mają to montować jako "tańszy ksenon".Soczewek na palniki 25 W chyba też nie ma. Piszę to w formie ciekawostki ,bo jak już zaczną robić ksenony 25W to będzie można kombinować. Jak ktoś coś wie niech pisze ;)

Wie i to sporo, ale jak nie masz pojęcia to se odpuść.

W skrócie, czy to będzie palnik 25, czy 35W to i tak jest to wyładowcze źródło światła i obowiązuje go dalej homologacja DC.

Co byś nie zrobił, czy wwalił ksenon na bezczelnego do reflektorów, czy zamontował soczewki, czy przerobił reflektor kompletnie na ksenon, tzn. wbudował soczewkę przystosowaną do tego, założył spryski, czy poziomowanie to i tak TRACISZ homologację.

Ponadto w regulaminie, tylko nie pamiętam którym, ale chyba 34. jest wyraźnie napisane, w co powinien być wyposażony samochód, który posiada ksenonowe oświetlenie, bez względu na moc źródła światła. (No chyba, że coś się zmieniło).

smyku
23-06-2010, 15:39
wiem wiem ,ale mi chodzi o optykę dopasowaną pod typ palnika.Jeśli byłoby to dobrze zrobione i nie waliło ludziom w oczy to czemu nie ,inna spawa to to ,że nikt fabrycznie tego dziś nie robi ,dlatego nie ma jeszcze zmian w przepisach. Patrząc na to z punktu czysto technicznego taka przeróbka mogłaby mieć rację bytu ,jeśli faktycznie nie potrzeba sampoziomowania i sprysków. Oczywiste jest ,że cokolwiek zmieniając w reflektorze tracimy homoloagcję ,ale jak już wspomniałem jeśli zrobi się to porządnie to czemu nie??
PS Nie mam zamiaru do siebie bezmyślnie wkładać ksenonów

Tyberiusz
23-06-2010, 18:48
ale mi chodzi o optykę dopasowaną pod typ palnika

Jest taka sama dla wszystkich z oznaczeniem S, różnią się tylko mocowaniem, np. D1 ma wbudowany zapłonnik, D2 i D4 nie, mają to wbudowane w przetwornicy i ich mocowania do soczewki się różnią.